Bug stergere unitati pe GVG

  • Autor subiect DeletedUser8614
  • Data de început

DeletedUser8614

Guest
Daca se doreste stergerea unei unitati dintr-un sector cucerit nu se poate sterge fara a inlocui armata.
Sunt cazuri cand se doreste stergerea unei armate fara a o inlocui.
Exemplu: intr-o ghilda nu toti membrii au drepturi de a inlocui/sterge armata din sectoarele cucerite. Membrii care au dreptul de stergere/inlocuire armata si nu au armata din acel ev trebuie sa aiba dreptul sa stearga armata pentru a elibera locul pentru colegii care nu au drepturi.

Va multumesc anticipat!
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
Bună ziua!
Nu este bug.
Schimbarea armatelor în GvG - acum nu mai este posibil să se șteargă o armată din apărare. În schimb, ele pot fi schimbate dacă nu există nici un asediu pe acel sector.
Această modificare a venit în urma versiunii 1.36. Mai multe detalii aveţi aici
O zi bună!
 

DeletedUser8614

Guest
Sunt perfect de acord sa existe posibilitatea de a schimba o armata, dar sper ca ma intelegeti ca sunt foarte multi jucatori din ere avansate, cu drepturi de administrare la nivel de ghilda si nu au armata din era din care trebuie sa se faca schimbari de armata. Sa facem un exemplu: Sunt un membru de incredere in ghilda, nu am armata de mijlociu, exista o pozitie pe un sector cucerit din mijlociu care trebuie inlocuita. Un membru din ghilda (nu este membru de incredere) are armata cu care sa inlocuiasca...cum se procedeaza?
 

DeletedUser6083

Guest
Credeam ca orice membru poate schimba armatele...doar cei cu drept de incredere o pot face?
 

DeletedUser

Guest
Sunt perfect de acord sa existe posibilitatea de a schimba o armata, dar sper ca ma intelegeti ca sunt foarte multi jucatori din ere avansate, cu drepturi de administrare la nivel de ghilda si nu au armata din era din care trebuie sa se faca schimbari de armata. Sa facem un exemplu: Sunt un membru de incredere in ghilda, nu am armata de mijlociu, exista o pozitie pe un sector cucerit din mijlociu care trebuie inlocuita. Un membru din ghilda (nu este membru de incredere) are armata cu care sa inlocuiasca...cum se procedeaza?

Buna seara, din moment ce o armata din aparare nu mai poate sa fie stearsa, nu cred ca mai exista riscul de sabotaj din partea unui membru al ghildei in care nu aveti incredere, cu alte cuvinte dreptul de incredere poate fi oferit tuturor jucatorilor acelei ghilde.
 

DeletedUser6083

Guest
Buna seara, din moment ce o armata din aparare nu mai poate sa fie stearsa, nu cred ca mai exista riscul de sabotaj din partea unui membru al ghildei in care nu aveti incredere, cu alte cuvinte dreptul de incredere poate fi oferit tuturor jucatorilor acelei ghilde.


Totusi...obtiunea "abandonare sector" ?Aceea nu mai este disponibila tuturor membrilor cu drept de incredere?Nu ar putea sabota ghilda abandonand sectoare?
 
Sus