Bug taverna

john58

Well-Known Member
Cand dau asezare la masa tavernei ramane activata taverna desi eu am ocupat locul pe scaun si desi mai dau o data ramane libera taverna desi nu este libera
 

dunbarton

Well-Known Member
Asa patesc si eu la unii jucatori, dar nu am postat pentru ca m-am gandit ca este din cauza netului.
 

dunbarton

Well-Known Member
Acum m-am lamurit... La misiunile zilnice am primit sa vizitez 10 taverne, iar daca dau clic pe taverna care ramane activa, nu se contorizeaza ca fiind vizitata. Prin urmare, bugul nu consta in faptul ca masa ramane activata dupa ce dai clic pe ea, ci in acela ca desi masa a fost ocupata, ea apare ca avand locuri libere. Cu alte cuvinte, cand tu dai clic pe sageata, masa era deja ocupata.
 

DeletedUser10378

Guest
Acum m-am lamurit... La misiunile zilnice am primit sa vizitez 10 taverne, iar daca dau clic pe taverna care ramane activa, nu se contorizeaza ca fiind vizitata. Prin urmare, bugul nu consta in faptul ca masa ramane activata dupa ce dai clic pe ea, ci in acela ca desi masa a fost ocupata, ea apare ca avand locuri libere. Cu alte cuvinte, cand tu dai clic pe sageata, masa era deja ocupata.
nu e bug, chiar e din cauza netului. când stai foarte mult in joc, mai pățești d-astea. eu am pățit așa. un refresh și gata.(vb de browser, nu?)
 

DeletedUser12841

Guest
Pe bara de jos îmi apare la tavernă că pot vizita taverna respectivă dar în realitate taverna e plină
trebuie să dau refresh ca să se intre în normalitate? Nu e normal asa, ar trebui rezolvat.
 

DeletedUser12551

Guest
Pe bara de jos îmi apare la tavernă că pot vizita taverna respectivă dar în realitate taverna e plină
trebuie să dau refresh ca să se intre în normalitate? Nu e normal asa, ar trebui rezolvat.

Nu are legatura cu serverul de joc, are legatura cu serviciile de internet pe care le ai
 

dunbarton

Well-Known Member
Nu are legatura cu serverul de joc, are legatura cu serviciile de internet pe care le ai
Cred ca e o chestie combinata, adica s-au adus niste modificari jocului care il fac mai sensibil la "capriciile" netului, pentru ca pana acum vreo doua saptamani nu s-a plans nimeni de asa ceva, iar netul era acelasi.
 

DeletedUser12551

Guest
Cred ca e o chestie combinata, adica s-au adus niste modificari jocului care il fac mai sensibil la "capriciile" netului, pentru ca pana acum vreo doua saptamani nu s-a plans nimeni de asa ceva, iar netul era acelasi.

asta cu siguranta, fiecare modificare aduce si ceva neplaceri noi :p
la mine acum cca 1 luna dupa o astfel de modificare a inceput sa se incarce foarte greu orasul pe chrome si de atunci am trecut pe mozila :p
 

DeletedUser12551

Guest
incearca cu firefox, eu am renuntat sa folosesc chrome pentru acest joc.
folosesc firefox si merge mult mai bine decat chrome
 

john58

Well-Known Member
Si eu folosesc crome si am net de la RDS fiberlink si nu cred ca netul este de vina deoarece la alte jocuri nu am probleme sigur este un bug al jocului
 

dunbarton

Well-Known Member
Cred ca a mai aparut un bug asemanator: taverna, uneori, nu mai afiseaza pe cladire numarul locurilor ocupate, trebuie sa intri in taverna pentru a afla aceasta informatie.
 
Ultima editare:

john58

Well-Known Member
Este vorba despre un bug, pe care echipa tehnică se străduiește să îl elimine odată cu o versiune viitoare.
Vad ca s-a inrautatit bugul nu a fost reparat acum daca iti arata ca taverna este ocupata si te duci pe ea constati ca poti ocupa un scaun
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Pe bara de jos îmi apare la tavernă că pot vizita taverna respectivă dar în realitate taverna e plină
Îți apare că o poți vizita pentru că au trecut 24 de ore de când ai fost ultima oară în aceeași tavernă. Asta e condiția să poți intra într-o tavernă. Scaunele libere nu au nici o legătură. Dacă cineva are 100 de prieteni, trebuie să se descurce cu 16 scaune. :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Îți apare că o poți vizita pentru că au trecut 24 de ore de când ai fost ultima oară în aceeași tavernă.

Adica vrei sa spui ca daca m-am asezat intr-o taverna si timp de 24 de ore proprietarul nu a colectat argintii, dupa cele 24 de ore imi apare ca ma pot aseza din nou acolo?
 
Sus