bulinuta activa la toata lumea pt verificarea suportului

  • Autor subiect DeletedUser5853
  • Data de început

DeletedUser5853

Guest
o propunere care cred ca a mai fost discutatata si se poate implementa in patratelul din stinga sus a avatarului
bulinuta activa la toata lumea pt verificarea suportului la colegi,prieteni si vecini,de diferite culori in functie de timp,ex:
-bulina verde cind primesti suport in fiecare zi
-galben,cind jucatorul care are contact cu tine nu-ti da suport 2 zile
-portocalie,cind au trecut 3 zile
-rosie,cind a trecut o saptamina
si ultima este la bascalie
-neagra,acustica,luminoasa si ignore,care nu a dat o luna de zile:))))
 

DeletedUser6079

Guest
am avut o idee asemanatoare dar se pare ca ai venit tu eu cred ca e bine ce ai propus dar totusi ne referim la cei din alianta nu de la vecini
 

DeletedUser5853

Guest
multumesc:)
este vorba de toti care au contact cu tine,ca poate unii jucatori,vecini fiind,isi dau suport zilnic
 

DeletedUser6079

Guest
da uneori chiar ma intrebam la ce foloseste patratelul ala gri:))
 

Coryllus

Well-Known Member
o propunere care cred ca a mai fost discutatata si se poate implementa in patratelul din stinga sus a avatarului
bulinuta activa la toata lumea pt verificarea suportului la colegi,prieteni si vecini,de diferite culori in functie de timp,ex:
-bulina verde cind primesti suport in fiecare zi
-galben,cind jucatorul care are contact cu tine nu-ti da suport 2 zile
-portocalie,cind au trecut 3 zile
-rosie,cind a trecut o saptamina
si ultima este la bascalie
-neagra,acustica,luminoasa si ignore,care nu a dat o luna de zile:))))
Contra.
Vecinii nu sunt obligati sa-ti dea suport, iar activitatea jucatorilor dintr-o ghilda poate fi monitorizata de intemeietori sau lideri.
 

DeletedUser3203

Guest
eu unul sunt pro deoarece e mai usor si pt intemeietor si pentru colegi de ghilda sa vada cine f si m si cine nu ( sunt contra inactivilor) dupa mn aceasta chestie sar putea face daca votam cu toti si ar fi un lucru minunat vecini nu sunt obligati sati ofere suport dar ghilda si prieteni da
 

DeletedUser2490

Guest
absolut de acord !

ma intreb totusi ... cine baga in seama sugestiile acestea ?
pana una alta nu am vazut sa se schimbe ceva in mod revolutionar (asa cum a fost propus de NOI) !
 

DeletedUser6079

Guest
sa fiu sincer nui chiar asa d eushor sa produci modoficari intr-un joc:!!!
 

DeletedUser2546

Guest
sa speram ca se va rezolva problema asta a motivarilor intr-un final, sa stau sa caut in 30 de pagini de istoric sa vad daca x mi-a dat m/f iar apoi sa o iau de la capat pentru y si z este deja enervant, macar o functie de cautare la istoric sa pot cauta exact jucatorul de care ma intreb.
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Vecinii nu sunt obligati sa-ti dea suport, iar activitatea jucatorilor dintr-o ghilda poate fi monitorizata de intemeietori sau lideri.

PRO
:)) Nu zice nimeni ca sunt obligati sa dea suport, dar poate il mai sari la jaf daca vezi ca ofera suport zilnic. Legat de monitorizarea de catre lideri, asta e o gluma, nu ??? Pai ce treaba are liderul sa stea 30 min pe zi sa-mi faca mie "rabojul"? In primul rand ca nu stie NIMENI decat eu de la cine primesc suport, pentru ca majoritatea trec doar pe la lideri si-atat. Respectivul numara ce i s-a oferit si zice ca-i bine, cand de fapt nu e.

P.S. Singurul motiv pentru care cineva poate fi contra la o asemenea propunere e pentru ca practica frecvent ceea ce am zis mai sus. Adica nu vrea sa fie vazut ca nu e corect.
 

DeletedUser3559

Guest
daca FOE ne mai vrea cotizanti, eu una sunt dispusa, dar sa ne faca si viata de ghildasi mai usoara.
o astfel de bulina mi se pare FOARTE UTILA..sunt PRO...si nu pentru vecini, eu imi atac majoritatea vecinilor, ci pentru colegi si/sau prieteni, macar sa stiu daca merita (in cazul prietenilor) sa petrec mult timp pe la ei.

si as mai adauga o sugestie, daca se poate face o fereastra in paginile de cotizat la legendarele altora, sa stiu cat am cotizat si cand:) multe discutii inutile s-ar stinge, pentru ca unii (si eu) uitam cate puncte am bagat.

concluzie: intr-un joc in care costa "numai" 1040 de diamante sa sporesc productia zilei (nu stiu daca folositi acest help, eu nu imi permit), sau un alt exemplu - platesti 120 de diamante ca sa deblochezi un jandarm...ei bine, mi se pare inacceptabil sa trebuiasca sa ajung la creion si hartie ca sa tin evidenta pf sau a m/f la prieteni:))):unsure:
 
Ultima editare de un moderator:
Sus