bulinuta activa la toata lumea pt verificarea suportului

  • Autor subiect DeletedUser5853
  • Data de început

DeletedUser3874

Guest
Ideea e buna si nu prea, totul tine de spiritul de colegialitate intr-o comunitate. Sa nu uitam ca totusi este un joc, dar merita incercat. Eu as propune altceva... atunci cand intram sa oferim suport sa creati o iconita in continuarea casetei unde sunt colegii/prietenii/vecinii... in care sa apara nr. cladirilor care pot fi m/f... ar fi mult mai usor de navigat...
si... mai reduceti din costuri si din timpi, puteti adauga la productia de provizii si timpul de 30 minute chiar si 2 ore...
 

DeletedUser6669

Guest
Si eu sunt de acord cu propunerea, merita pusa in aplicare pentru ajutoararea jucatorilor.
 

DeletedUser

Guest
Pro, in sensul ca:
1. In loc de acea bulinuta, sa apara langa avatarul colegului de ghilda/vecinului/prietenului un mic contor ca sa ii zic asa, adica 1/7, 2/7, 3/7..etc, reprezentand zilele in care ai primit suport de la acel jucator intr-o saptamana. Bineinteles acel contor sa se reseteze in fiecare saptamana, luni dimineata la ora 00.01. In acest fel fiecare jucator va putea sa vada cine e activ cu suportul si cine nu.
2. Am mai propus o data acest lucru, si anume la fereastra de noutati sa iti apara o caseta de SEARCH, in care sa poti introduce nume unui coleg de ghilda/vecin/prieten, ca sa poti sa vezi ce tipuri de interatiuni ai avut cu el (bineinteles in limita a 5 zile, cat sunt pastrate noutatile).

Dar eu personal, as merge pe prima varianta...
 

DeletedUser3203

Guest
pentru mine unu e buna oricare dintre variante numai sa se faca aceasta treaba deoarece sincer mam saturat sa stau cu caietelu in mana si sa ii iau pe toti in parte x y a fost pe la mn de n ori si z deloc
 

DeletedUser

Guest
pentru mine unu e buna oricare dintre variante numai sa se faca aceasta treaba deoarece sincer mam saturat sa stau cu caietelu in mana si sa ii iau pe toti in parte x y a fost pe la mn de n ori si z deloc
oricum e inutil daca stai numai tu cu creionul si caietelul in mana,fiindca sunt multi (si asta o spun din proprie experienta) care trec sa f/m doar pe la sefi si/sau pe la cei care se ocupa de statistici
 

DeletedUser5853

Guest
pentru mine unu e buna oricare dintre variante numai sa se faca aceasta treaba deoarece sincer mam saturat sa stau cu caietelu in mana si sa ii iau pe toti in parte x y a fost pe la mn de n ori si z deloc
...sau cum fac eu cu tabele pe zile,saptamani,luni pt prieteni,colegi de ghilda,sau sa dai suport din istoricul evenimentelor pina la 30-40 de ore in urma,adica peste 15-20 de pagini si sa te dea la prima pagina mereu:(

@dany,scuze ca au mai fost zile aleatorii cind nu aveam pe ce sa dau suport sau sa intru din cind in cind pt a da suport...respect prietenii si colegii care isi fac treaba,chiar daca nu au dat citeva zile suport,dar stiu ca o vor face
 

DeletedUser216

Guest
Of-of-of... ce face jocul din oameni, pun pariu ca la scoala nu erati asa meticulosi...
Probabil ca acea bulina are un rol prestabilit, asa cum a fost si cu inventarul si cu rubricile din el.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5853

Guest
Of-of-of... ce face jocul din oameni, pun pariu ca la scoala nu erati asa meticulosi...
Probabil ca acea bulina are un rol prestabilit, asa cum a fost si cu inventarul si cu rubricile din el.
aveam caietele curate,ghiozdan nu punga,penar,carti,un scris ordonat:)))dar degeaba:(
 

DeletedUser3203

Guest
acum sa fiu sincer cu voi nu cred ca am fost in 2 ani de scoala la cat am stat pe foe :))
si valy probleme cu m si f din partea ta nu sunt stiu care e motivul la mn ( de multe ori primesc mesaje gen nu am ce f si m ) deci nu sunt probleme
 

DeletedUser5822

Guest
Nu va mai faceti iluzii desarte ca nu ascululta nemti de noi, si de admini nostri chiar daca ideea e foarte buna !
 

DeletedUser5853

Guest
Salutare,
Am observat ca aproape toate temele/ideile propuse de mine si alti jucatori au fost implementate si revin cu aceasta tema nerezolvata,utila si practica din punctul meu de vedere fata de alte teme/idei banale si nefolositoare pe acest joc...am zis ca nu mai ma implic,dar nu m-am abtinut;)
Va multumesc anticipat!
 
Sus