Buton de găsit rapid recolte neculese

Ahdrian

Well-Known Member
Uneori, indicatorul de recolte neculese mă anunță că am de cules o recoltă, dar pe o hartă mare poate fi dificil să găsesc clădirea neculeasă. Propun ca acel indicator de recolte neculese să mă aducă automat, la clic pe el, la o clădire neculeasă. Așa cum e la clădiri care așteaptă o producție nouă.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Pune-ți deștiu într-un colț al hărții și "mătură" ușor tot orașul lățime și lungime, la fel cum faci când "culegi" producția pe mai multe clădiri. Chiar dacă mai ai una singură neculeasă, n-ai cum s-o ratezi...
 

dunbarton

Well-Known Member
Pune-ți deștiu într-un colț al hărții și "mătură" ușor tot orașul lățime și lungime, la fel cum faci când "culegi" producția pe mai multe clădiri. Chiar dacă mai ai una singură neculeasă, n-ai cum s-o ratezi...
Imposibil, se misca toata harta odata cu deștiu
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Există o poziție care nu mișcă harta. Nu apeși direct pe un punct, ci vii cu degetul razant în mișcare
 

Ahdrian

Well-Known Member
Pune-ți deștiu într-un colț al hărții și "mătură" ușor tot orașul lățime și lungime, la fel cum faci când "culegi" producția pe mai multe clădiri. Chiar dacă mai ai una singură neculeasă, n-ai cum s-o ratezi...
Eu joc pe laptop cu mouse, dar poate știi tu o comandă vocală, că deștiu e cam pre-alfabetizare! :D
 

Dumi.

Well-Known Member
pai poti pune mouse-ul pe o cladire care e gata si la urma, fara sa ridici degetul de pe buton, sa maturi tot ecranul cu mouse-ul
 

Ahdrian

Well-Known Member
Desigur, dar nu vorbeam despre ce poți face tu, ci despre ce s-ar putea FACE MAI BINE ÎN JOC.
 
Sus