Buton Raporteaza

  • Autor subiect DeletedUser9535
  • Data de început

DeletedUser9535

Guest
Buna seara
Propun mutarea acelui buton Raporteaza de acolo.
Din graba sau neatentie se poate da pe el.
Eu am dat din greseala si la fel cineva mi-a dat raporteaza acuma din greseala .
Nu vreau sa ma trezesc cu ban fara a face ceva .
Viziteaza ar fi bine pus primul iar Raporteaza sub Conversatie Privata.....

Multumesc ! :up:
 

DeletedUser5468

Guest
Nu știu ce să zic, pe mine nu m-a încurcat niciodată acel buton, nu s-a întâmplat să apăs pe el din greșeală niciodată...
Dar oricum nu ar strica să dispară de tot de acolo, înainte nu era, nu știu de ce a trebuit implementat...e inutil...
 

DeletedUser9554

Guest
Sau macar, introdusa inca o fereastra de confirmare: Esti sigur ca vrei sa raportezi jucatorul x?
Cand am avut net slab , am apasat si eu din greseala pe acel buton ...
 

DeletedUser8891

Guest
Eu nu vad rostu acelui buton,eu am apasat sa raportez un jucator pentru limbaj indecent si nu a luat ban nici macar dupa 24h(stiu asta pentru ca tot imi spama circularele de la ghilda)
Nu cred ca e atat de greu sa faci un tiket cu screen care iti ia cam 3-5minute si asemenea jucatori se intalnesc la 5-6 luni cand un copil plictisit isi face cont
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6678

Guest
Buna ziua,

Butonul "Raporteaza" este util atat pentru jucatori cat si pentru admini. In acest fel atat raportarea cat si aplicarea sanctiunii (daca este cazul) sunt mult mai rapide/usoare ca si (numar de) actiuni.
O raportare gresita/neintentionata nu este sanctionata. Asa cum am precizat deja, sanctiunea se aplica doar daca se constata incalcarea regulamentului.
De asemenea, mentionez faptul ca timpul de raspuns/aplicare a sanctiunii este de 48 de ore de la momentul raportarii (si, de regula, timpul real de raspuns este cu mult mai mic).

O zi frumoasa si spor la joc/dezbateri :)
 
Sus