Buton vizualizare donații la ultimul nivel la legendare

Butybax

Guest
În opinia mea la următoarea versiune ar fi util un buton/fereastră cu contribuțiile la ultimul nivel finalizat la o legendară, Am avut situația în care la reconectare am găsit finalizat un nivel la o clădire legendară. Nu pot vedea/ști cine a pus la mine PF care lipseau. Sunt adeptul ajutorului reciproc. În această situație nu știu la cine am (în principiu) o datorie de PF la legendare.
 

Dumi.

Well-Known Member
Adica vrei sa stii cine ti-a nkis legendarele pe care trebuia sa le culegi de 2 ori.
Asemenea acte se mai fac si din razbunare...nu stiu daca se va implementa asa ceva, dar in orice caz se poate afla, daca esti atent...
 

Butybax

Guest
Adica vrei sa stii cine ti-a nkis legendarele pe care trebuia sa le culegi de 2 ori.
Asemenea acte se mai fac si din razbunare...nu stiu daca se va implementa asa ceva, dar in orice caz se poate afla, daca esti atent...
Mulțumesc pentru răspunsul de elf răutăcios. La clădiri legendare pui, nu culegi. Cineva a pus la mine un ajutor în puncte Forge și a închis nivelul. Se face așa ceva ”din răzbunare” ? Dacă ”se poate afla” în versiunea actuală te rog să scrii aici cum să aflu ultimul donator la legendara mea.
 

Dumi.

Well-Known Member
da, se face din razbunare
exemplu care sa iti demolez postul de mai sus:
ai un alcatraz de level 62, sa zicem
el da trupe in nr de 60
mai sunt de bagat 3 puncte si se inkide, dar tu nu il inkizi deoarece astepti inca o ora sa il culegi, dupa care il inkizi si culegi de 2 ori in 3-4 secunde
dar ce sa vezi, cand intri sa il culegi, el e deja inkis de catre altcineva care nu a vrut sa il culegi de doua ori
exemplele pot continua cu legendarele ca pot fi culese de 2 ori si care dau puncte forge [sera arctica de portocali, kraken, etc, la fel si cele care dau bunuri spre tine sau spre tezaurul ghildei
daca e ceva ce nu ai inteles, iti pot explica din nou
la cladirile legendare pui, dar in parte, pui ca sa culegi :)))))))
la cladirile altora pui ca sa culegi pf, planuri medalii, DAR la legendarele tale pui ca sa culegi pf, bunuri, trupe, etc !!!
 

Butybax

Guest
da, se face din razbunare
exemplu care sa iti demolez postul de mai sus:
ai un alcatraz de level 62, sa zicem
el da trupe in nr de 60
mai sunt de bagat 3 puncte si se inkide, dar tu nu il inkizi deoarece astepti inca o ora sa il culegi, dupa care il inkizi si culegi de 2 ori in 3-4 secunde
dar ce sa vezi, cand intri sa il culegi, el e deja inkis de catre altcineva care nu a vrut sa il culegi de doua ori
exemplele pot continua cu legendarele ca pot fi culese de 2 ori si care dau puncte forge [sera arctica de portocali, kraken, etc, la fel si cele care dau bunuri spre tine sau spre tezaurul ghildei
daca e ceva ce nu ai inteles, iti pot explica din nou
la cladirile legendare pui, dar in parte, pui ca sa culegi :)))))))
la cladirile altora pui ca sa culegi pf, planuri medalii, DAR la legendarele tale pui ca sa culegi pf, bunuri, trupe, etc !!!
Mulțumesc pentru exemple. Eu până la legendare care produc tale mai am. La mine a închis cineva un nivel la Zeus. Zeus doar îmi crește bonusul de atac, nu culeg nimic. Și punctele lipsă nu erau doar 3. Din principiu aș vrea să pun și eu niște pf la o legendară la acel cineva. Iar pentru exemplele tale cu răzbunarea nu e bine să știi de la cine vine ”favorul” ?
 

dunbarton

Well-Known Member
Butybax, cea mai sigura metoda este ca, atunci cand mai ai cateva PF pana se inchide nivelul, sa faci o poza sau sa-ti faci o lista cu contribuitorii.
Si mai este o metoda: sa intrebi pe fiecare dintre cei care au contribuit la tine daca el e cel care a inchis nivelul (evident, le bagi vrajeala ca le esti foarte recunoscator si ca vrei sa le inapoiezi favorul; ei te vor crede si iti vor raspunde).
 

Ahdrian

Well-Known Member
Nu aș fi așa de meticulos. Dacă mi-a închis cineva legendara, mă mulțumesc că m-a ajutat. Dacă o face furând locurile altora, o face pe riscul lui și graba sau lăcomia lui, că dacă mă prind că nu respectă ceilalți jucători, îl scot din lista de Prieteni.
 

Crios339

Well-Known Member
Se pot vedea punctele de fiecare la nivelul anterior (inchis). In fereastra cladirii e o sageata pe al doilea rand de jos, deasupra butoanelor "Inchide" si "Planuri"
 

Butybax

Guest
Se pot vedea punctele de fiecare la nivelul anterior (inchis). In fereastra cladirii e o sageata pe al doilea rand de jos, deasupra butoanelor "Inchide" si "Planuri"
În sfârșit un răspuns care mă ajută. Mulțumesc. Am găsit săgeata care deschide lista pentru orice nivel anterior închis. Propunerea mea era deja rezolvată.
 
Sus