Campul de lupta al ghildelor

  • Autor subiect DeletedUser13128
  • Data de început

DeletedUser13128

Guest
Cum este posibil sa avem o competitie in gbg cu o ghilda cu 75 jucători si una de 7 jucatori iar noi suntem 22 jucători,se va remedia vreodata problema asta? Sau ne lasam de gbg căci daca aia 75 nu au fost activi la expeditia ghildei va asigur ca au fost foarte activi la gbg subminand orice sansa a celorlalte 6 ghilde de a mai putea ajunge pe loc 1 mai ales sansa ghildei cu 7 membri...oare e atat de greu ca selectia ghildelor la gbg sa se faca dupa numarul de jucatori al ghildei ca la expeditie? La fel ca multi alti asteptam un raspuns cabsa stim daca mai jucam gbg sau nu!!!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Acest tip de feedback a fost transmis de nenumărate ori către coordonatorii jocului. De fiecare dată, răspunsul a fost același:
În prezent, ghildele sunt grupate în funcție de MMR, care se bazează pe performanțele din ultimul sezon GBG. Dacă o ghildă cu mai puțini membri a fost la fel de activă și a avut la fel de multe reușite ca o ghildă mai mare, atunci au șanse egale.
 

DeletedUser10378

Guest
Cum este posibil sa avem o competitie in gbg cu o ghilda cu 75 jucători si una de 7 jucatori iar noi suntem 22 jucători,se va remedia vreodata problema asta? Sau ne lasam de gbg căci daca aia 75 nu au fost activi la expeditia ghildei va asigur ca au fost foarte activi la gbg subminand orice sansa a celorlalte 6 ghilde de a mai putea ajunge pe loc 1 mai ales sansa ghildei cu 7 membri...oare e atat de greu ca selectia ghildelor la gbg sa se faca dupa numarul de jucatori al ghildei ca la expeditie? La fel ca multi alti asteptam un raspuns cabsa stim daca mai jucam gbg sau nu!!!
Înțelege că GBg se bazează pe meritocrație=))).
Cu alte cuvinte, nu vei urca mai sus in ligă decât îți permite puterea ghildei. Dacă vrei in Diamant, trebuie să poț face față în Diamant. Asta e.
MMR-ul dictează tot. Crezi că pe A, unde joc eu, ne convine că am jucat cu Nebunii în fiecare tură până acum și că vom continua să jucăm cu ei de acum încolo încă mult timp? Nu. Dar nu avem de ales. Avem al doilea cel mai mare MMR. Ei acum ajung la max (1000), noi vom ajunge acolo peste 2 săptămâni, apoi vom juca doar pentru prestigiu.Cu alte cuvinte, în ghildele mai mici merită să faci GBg până la nervi:))
 

DeletedUser13128

Guest
M-am lamurit cu gbg gata...am tras din din greu sa luăm loc 1 si acum,eram in liga de aur si surpriza ramanem tot in liga de aur...ce naiba? Trebuia sa urcam in liga nu sa ramanem tot in aur pt ca tot in aur ramane si cei de pe loc 2 si 3 ..am cheltuit ogramada de diamante si bunuri pentru nimic,imi pare rau dar de azi spun adio campului de lupta al ghildelor care nu este echilibrat deloc fratilor,pacat, putea sa fie ceva frumos!!!
 

DeletedUser10378

Guest
M-am lamurit cu gbg gata...am tras din din greu sa luăm loc 1 si acum,eram in liga de aur si surpriza ramanem tot in liga de aur...ce naiba? Trebuia sa urcam in liga nu sa ramanem tot in aur pt ca tot in aur ramane si cei de pe loc 2 si 3 ..am cheltuit ogramada de diamante si bunuri pentru nimic,imi pare rau dar de azi spun adio campului de lupta al ghildelor care nu este echilibrat deloc fratilor,pacat, putea sa fie ceva frumos!!!
Ești fraier. Citește înainte să te enervezi. :)
Urci în eră când ai coeficientul MMR suficient de mare. Când vei avea coeficient MMR de 651 sau mai mare, vei trece în liga platină. Spor la luat locul 1 ca să aduni cât mai multe puncte și să-ți aduci ghilda în diamant.
 

Dumi.

Well-Known Member
Acest tip de feedback a fost transmis de nenumărate ori către coordonatorii jocului. De fiecare dată, răspunsul a fost același:
În prezent, ghildele sunt grupate în funcție de MMR, care se bazează pe performanțele din ultimul sezon GBG. Dacă o ghildă cu mai puțini membri a fost la fel de activă și a avut la fel de multe reușite ca o ghildă mai mare, atunci au șanse egale.
Nimic mai gresit.
 

Dumi.

Well-Known Member
Ești fraier. Citește înainte să te enervezi. :)
Urci în eră când ai coeficientul MMR suficient de mare. Când vei avea coeficient MMR de 651 sau mai mare, vei trece în liga platină. Spor la luat locul 1 ca să aduni cât mai multe puncte și să-ți aduci ghilda în diamant.
auzi dar tu cine te crezi de ii faci pe oameni fraieri aici pe forum?
mai cu grija pe viitor cum te exprimi pe un forum public!
 

DeletedUser13128

Guest
Eu joc de pe mobil nu vad nici unde nimic despre MMR habar nu am ce este sincer
 

DeletedUser10378

Guest
auzi dar tu cine te crezi de ii faci pe oameni fraieri aici pe forum?
mai cu grija pe viitor cum te exprimi pe un forum public!
Când voi avea nevoie de cineva care să mă tragă de mânecă, o să te contactez;)
Până atunci, hai să ne vedem de joc. Cineva care nu cunoaște regulile și modul de funcționare al unei părți a jocului(GBg, în cazul de față), deși aceasta este publică, este fraier pentru că își consumă nervii(foarte posibil și diamantele) de pomană.
 

Dumi.

Well-Known Member
whatever...
ma uitam la tine in oras [pe Brisgard, ca acolo am cont]
mihaita tata....ce sa zic
la partea cu a cunoaste jocul, nici tu nu stai prea bine
totusi nu mi-as permite sa te fac fraier
 

DeletedUser7314

Guest
whatever...
ma uitam la tine in oras [pe Brisgard, ca acolo am cont]
mihaita tata....ce sa zic
la partea cu a cunoaste jocul, nici tu nu stai prea bine
totusi nu mi-as permite sa te fac fraier
Lasa ca le stii tu pe toate ca un om mare, vai de capul tau, ti-au murit laudatorii ! Te cam bagi in seama cu toata lumea , pe toti ii corectezi si le spui ca tu esti a toate stiutor, cand de fapt esti....Speri sa primesti vre-o functie in staff? Ca prea bati campii si esti insistent!!!
 

DeletedUser10378

Guest
whatever...
ma uitam la tine in oras [pe Brisgard, ca acolo am cont]
mihaita tata....ce sa zic
la partea cu a cunoaste jocul, nici tu nu stai prea bine
totusi nu mi-as permite sa te fac fraier
doar pentru că cineva a vrut să joace pe mai multe lumi, iar pe 4 din ele a renunțat din lipsă de timp și mai are doar rămășițe, nu este ceva deosebit, zic eu...
Vezi pe A, unde am contul principal. S-ar putea să-ți placă mai mult:)

P.S.: Având in vedere unele reacții și chestii spuse pe aici, ți se pare că sunt jucător cu oraș de 1 milion de puncte?:)
 

maketi

Well-Known Member
Poate sa-mi zica cineva care sunt criteriile in functie de care se stabilesc costurile cladirilor in GBG ? Daca 70 % din ghilda e in marte mi se pare anormal sa-mi ceara la anumite cladiri 2000-3000 de portelan in conditiile in care avem un singur coleg in coloniala . Aceste costuri sunt pe sectoare care nu sunt in zona centrala , sectoare in zonele 2-3 .
 

DeletedUser10378

Guest
sunt aleatorii costurile. Cred că singurii care-ți pot răspunde la întrebarea asta sunt nemții
 
Sus