Care sistem e mai rentabli și mai sigur? Roțile sau Circularele 1.9?

Rigs

Well-Known Member
Iarasi faceti o intreaga teorie a conspiratiei dintr-un subiect banal :) :) :)
Fiecare e liber sa faca si sa se dezvolte cum considera el si cum e mai eficient, atat rotile cat si 1.9 sunt ca doua "religii" si fiecare cu adeptii lor, asta e, vremurile se mai schimba, si odata cu vremurile o sa se schimbe si conceptia, gandirea si preoblemele fiecaruia, exact la fel cum a fost cu CL gen babel,coloseum,alexandria etc etc, CL care ofereau pe vremuri un boost considerabil acum stau schitele in inventar sa fie.
Ca un raspuns complet la tot subiectul asta de ciocolata calda:
-Rotile de pf: sunt in avantaj pentru jucatorii fara dom si fara a produce un numar exagerat de PF/zi , ca un sfat aici incercati sa faceti rost de acel afurisit de DOM si sa il cresteti cat mai mult cu putinta
-Circularele de 1.9: sunt in avantajul celor cu DOM atat la nivel mare cat si la nivel mic(ofera planuri si sustinere pe viitor la CL personale), insa important pt un incepator ar fii sa incerce sa mareasca productia de PF/zi din oras si sa vaneze cateva planuri pt afurisitul ala de DOMo_O
Degeaba va chinuiti cu teoria conspiratiei, cu cat timp joaca unul si altul sau mai stiu eu ce balarii, ideea e simpla, atat rotile cat si 1.9 urmaresc cresterea CL, cu cateva minute de calcule simple si de inteles problema fiecare jucator alege varianta avantajoasa pentru el, nu trebuie facultate pt FoE.
 

Butybax

Guest
Iarasi faceti o intreaga teorie a conspiratiei dintr-un subiect banal :) :) :)
Fiecare e liber sa faca si sa se dezvolte cum considera el si cum e mai eficient, atat rotile cat si 1.9 sunt ca doua "religii" si fiecare cu adeptii lor, asta e, vremurile se mai schimba, si odata cu vremurile o sa se schimbe si conceptia, gandirea si preoblemele fiecaruia, exact la fel cum a fost cu CL gen babel,coloseum,alexandria etc etc, CL care ofereau pe vremuri un boost considerabil acum stau schitele in inventar sa fie.
Ca un raspuns complet la tot subiectul asta de ciocolata calda:
-Rotile de pf: sunt in avantaj pentru jucatorii fara dom si fara a produce un numar exagerat de PF/zi , ca un sfat aici incercati sa faceti rost de acel afurisit de DOM si sa il cresteti cat mai mult cu putinta
-Circularele de 1.9: sunt in avantajul celor cu DOM atat la nivel mare cat si la nivel mic(ofera planuri si sustinere pe viitor la CL personale), insa important pt un incepator ar fii sa incerce sa mareasca productia de PF/zi din oras si sa vaneze cateva planuri pt afurisitul ala de DOMo_O
Degeaba va chinuiti cu teoria conspiratiei, cu cat timp joaca unul si altul sau mai stiu eu ce balarii, ideea e simpla, atat rotile cat si 1.9 urmaresc cresterea CL, cu cateva minute de calcule simple si de inteles problema fiecare jucator alege varianta avantajoasa pentru el, nu trebuie facultate pt FoE.
”insa important pt un incepator ar fii sa incerce sa mareasca productia de PF/zi din oras si sa vaneze cateva planuri pt afurisitul ala de DOM” - subscriu cu o completare - să vâneze orice sursă de PF : recompense la evenimente, clădiri care (le) produc, recompense la misiuni, afilierea la o ghildă care adaugă PF la primărie), cumpărare cu monede (cât timp prețul este accesibil) etc.
 

Butybax

Guest
ba e important de cat timp joci
se vede ca nu il stapanesti
no offence
si asta este f clar din chiar ceea ce se vede in imaginea de mai sus
regula cu 1.9 sau 90% bonus, se aplica doar celor care au dom level 80 sau mai mare
cand ai dom de level 80, inseamna ca atata cat pui, adica suma ceruta inmultita cu 1.9, tot atat ti se intoarce inapoi
ca sa iti raspund inca o data intrebarii tale:
atat rotile cat si sistemul de 1.9 sun nesigure
totusi rotile sunt mult mai nesigure, pentru ca, in timp ce la sistemul de 90%, proprietarul poate asigura locurile, la roti asta nu se poate in aceeasi masura
E un joc multiplayer. Are o anumită complexitate și cei care participă descoperă strategii solitare sau de grup (ghildă).
Din imagine ai tras concluzia ”se vede ca nu il stîpanesti” ?? Te-ai întors la comentarii de elf răutăcios. Ce înseamnă să stăpânești jocul ?
Am postat profilul ca să vezi câteva realizări. Ca jucător știi ce înseamnă fiecare realizare din cele vizibile în imagine.
Chiar fără Dom 6 CL nu se fac dacă nu ”stăpânești” jocul. Nici hărți finalizate la expediții.
 

Dumi.

Well-Known Member
adica esti incepator
ca sa spun pe romaneste
cer scuze ca sunt elf rautacios, dar ce sa vezi: nu din mangaieri si pupat in fund inveti jocul asta, ci din dusuri mai reci asa
pe de alta parte am spus un adevar, nu te-am jignit...e un adevar ca nu stapanesti jocul
insasi intrebarea ta arata acest lucru
nu te mai ataca atat pentru lucruri neinsemnate
are dreptate omul ala, facem topic din orice banalitate...
 

Ahdrian

Well-Known Member
După părerea mea, schimbul EGAL de PF la ROȚi e mai sigur decât jocul la circulare 1,9 pentru oricine are Dom mai mic de nivelul 80. La schimb egal de PF, mereu primești cât ai donat (iar dacă prinzi și loc de recompensă, acela e profit). La 1,9 nu iei cât ai donat decât după ce ai nivel 80 la Dom și prinzi locul dorit. Deci cine nu are Dom de nivel minim 80 joacă mereu în pierdere la 1,9.
 
Sus