Ce se întâmplă cu sectoarele deținute în GvG când schimb ghilda ??

Butybax

Guest
Nu sunt lămurit ce se va întâmpla în situația de mai jos.
Am cucerit singur un număr de sectoare în GvG, zona din hartă pentru era din care am trupe. Am donat la tezaurul ghildei bunuri din era mea, necesare pentru plasarea de trupe de asediu și de apărare. Toate trupele de asediu și de apărare din aceste sectoare au fost puse de mine. Conform FoE Wiki au devenit ale ghildei. În clasamentul zonei sunt(em) acum pe locul 2.
Am avut un incident legat de participarea la roți și am motiv să schimb ghilda. Când ies din ghildă sectoarele respective rămân ale ghildei ? Punctele calculate zilnic vor fi în continuare adunate la punctajul ghildei din care plec? Este cazul să le declar libere înainte să ies din ghildă ?
 

Dumi.

Well-Known Member
sectoarele cu tot ce e pe ele si cu tot ce aduc ca putere la ghilda, raman ale ghildei din care pleci
nu le iei cu tine in noua ghilda
mai mult decat atata, dupa cum probabil deja ai observat, ai bann de 4 zile de la a mai da GVG, calculate de la ultima actiune avuta in gvg in ghilda din care ai plecat
 

Butybax

Guest
sectoarele cu tot ce e pe ele si cu tot ce aduc ca putere la ghilda, raman ale ghildei din care pleci
nu le iei cu tine in noua ghilda
mai mult decat atata, dupa cum probabil deja ai observat, ai bann de 4 zile de la a mai da GVG, calculate de la ultima actiune avuta in gvg in ghilda din care ai plecat
Mulțumesc pentru lămuriri. Deci dacă plec supărat eu decid dacă le las moștenire sau declar sectoarele libere înainte să plec.
 

Butybax

Guest
Nu sunt lămurit ce se va întâmpla în situația de mai jos.
Am cucerit singur un număr de sectoare în GvG, zona din hartă pentru era din care am trupe. Am donat la tezaurul ghildei bunuri din era mea, necesare pentru plasarea de trupe de asediu și de apărare. Toate trupele de asediu și de apărare din aceste sectoare au fost puse de mine. Conform FoE Wiki au devenit ale ghildei. În clasamentul zonei sunt(em) acum pe locul 2.
Am avut un incident legat de participarea la roți și am motiv să schimb ghilda. Când ies din ghildă sectoarele respective rămân ale ghildei ? Punctele calculate zilnic vor fi în continuare adunate la punctajul ghildei din care plec? Este cazul să le declar libere înainte să ies din ghildă ?
Aceasta este realizarea mea pentru ghildă despre care am scris mai sus. Am fost păcălit la ”colaborarea” la roți, am prezentat în chat intern situația și nemulțumirea și de 2 zile nu am primit nici măcar o scuză. Din nefericire nu mai pot să o retrag, La plecare să eliberez sectoarele ?
 

Atașamente

  • Clasament GvG 23.04.2023.png
    Clasament GvG 23.04.2023.png
    497,8 KB · Vizualizări: 6

Dumi.

Well-Known Member
nu are relevanta daca eliberezi sau nu
oricum nu ai voie sa eliberezi mai mult de 4 sectoare la 24 de ore
 
Sus