Cel mai bun loc al ghildei

Ahdrian

Well-Known Member
În clasamentul ghildelor, propun să se adauge o coloană nouă, cu cel mai bun loc ocupat de ghildă în istoria ei. Cred că ar fi mult mai relevant pentru toate ghildele, un record propriu la vedere. Comparativ, coloana "Zile de Top 1' e relevantă doar pentru acele ghilde care au fost pe locul 1. Din primele 1000 de ghilde de azi (mă refer la lumea C), doar 21 de ghilde au fost vreodată pe locul 1. Celelalte au toate 0 pe acea coloană. Ar avea un motiv mai mare de mândrie, și un record de depășit, dacă ar vedea toți (și mai ales membrii ghildei) și care a fost cel mai bun loc ocupat de ghildă.
 

Rigs

Well-Known Member
Si ce relevanta sau efect major ar avea??? e fix 0 ca esti top 10 la clasamentul general sau ca esti locul 1000, nu castigi decat satisfactie, daca s-ar primi ceva premii saptamanale, lunare ca si la arena PvP sa zici ca ar mai avea un rost, dar asa e doar o rubrica inutila in plus care mai ofera o satisfactie unora pe care ii vad pe chat ca se injura pe cateva sectoare in GvG :))))
Iti dau un exemplu, am fost cu ghilda pe locul 15 dupa terminarea sezonului de GbG, sezonul urmator jumate am fost prin concedii, vacante etc am ajuns pe locul 36 dupa alt sezon de GbG am ajuns inapoi pe locul 15-16, asa ca pt mine si marea majoritate de jucatori care oricum nu joaca GvG clasamentul de ghilde e irelevant, mai degraba ar ajuta o rubrica sa vezi cat % din membrii unei ghilde au bulina verde
 

Ahdrian

Well-Known Member
Ce relevanță are coloana de Zile de Top 1 pentru câteva mii de ghilde, dacă numai vreo 20 au fost pe locul 1? Pentru miile de jucători, ar fi mai relevantă coloana cu locul cel mai bun al ghildei lor. Nu zic să se scoată coloana cu Zile de Top 1. Zic doar să se adauge coloana cu Cel mai bun loc al ghildei. Ar fi un reper pentru jucători și o încurajare să vrea mai mult. Că un Zero nu încurajează pe nimeni și nu e mare reper.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Si ce relevanta sau efect major ar avea??? e fix 0 ca esti top 10 la clasamentul general sau ca esti locul 1000, nu castigi decat satisfactie, daca s-ar primi ceva premii saptamanale, lunare ca si la arena PvP sa zici ca ar mai avea un rost, dar asa e doar o rubrica inutila in plus care mai ofera o satisfactie unora pe care ii vad pe chat ca se injura pe cateva sectoare in GvG :))))
Iti dau un exemplu, am fost cu ghilda pe locul 15 dupa terminarea sezonului de GbG, sezonul urmator jumate am fost prin concedii, vacante etc am ajuns pe locul 36 dupa alt sezon de GbG am ajuns inapoi pe locul 15-16, asa ca pt mine si marea majoritate de jucatori care oricum nu joaca GvG clasamentul de ghilde e irelevant, mai degraba ar ajuta o rubrica sa vezi cat % din membrii unei ghilde au bulina verde
Dacă ar fi vizibil pe joc ar rămâne în memoria ghildei tale și a tuturor, cel mai bun loc atins, ca record de ghildă. Altfel, vei ști doar tu și cine își mai amintește. Ghilda mea de 7 membri mici tocmai a atins locul 12 în clasamentul ghildelor pe lumea C, pe 24 aprilie 2023. A fost un miracol, ceva de necrezut, dar deja suntem în coborâre. Nu își va mai aminti nimeni de asta, decât cei care am văzut cu ochii noștri momentul. De aceea, ar fi util să existe o coloană cu Cel mai bun loc al ghildei. Pentru viitorul ghildei, un așa record consemnat oficial ar fi util ca să dea curaj altor jucători, dacă ghilda cade în clasament. Cui îi pasă, dintre miile de jucători, câte zile au fost pe locul 1 vreo 21 de ghilde mari?! Fiecare jucător e interesat doar de ghilda sa!
 
Ultima editare:

Rigs

Well-Known Member
:)))) si crezi ca intereseaza pe careva ca ai ajuns locul 12 sau mai sus? Cum am mai zis, clasamentul ala e irelevant pentru ca oricum nu primesti nimic si mai ales pentru ghildele sau jucatorii care nu baga GvG, ca altfel nu prea ai cum sa ajungi top 10,de exemplu eu nici nu ma obosesc sa trec prin clasamentul de ghilde mai mult de 1data/sapt sa vad cum se mai prezinta, ma intereseaza mai mult clasamentul de GbG, nivelul ghildei si eventual clasamentul pe epoci din GvG
Nu zic ca nu ar fii o idee buna ce zici tu, dar din punctul meu de vedere nu ar avea nicio relevanta sau impact asupra jocului pt nimeni, nu stiu pe cati jucatori chiar intereseaza enorm clasamentul general al ghildelor si mai ales sa vada cat de sus a ajuns ghilda X, la o adica daca s-ar pune top 15-20 dintre jucatorii activi intr-o ghilda in cateva saptamani probabil ar ajunge cel putin top 5
 

Dumi.

Well-Known Member
jucator neinsemnat, ghilda neinsemnata ...
e un cerc vicios...daca ghilda e mica si tu ti neaparat sa iesi la pensie din ea, aici e greseala ta
dezvolta-te ca lumea si mergi intr-o ghilda care blokeaza, nu care e blocata ...
 

Ahdrian

Well-Known Member
Se vede că nu conduceți o ghildă, dacă aveți opinia asta. Dar pentru jucătorii oricărei ghilde, la fel ca și pentru fanii unui club de fotbal, contează palmaresul! Și de aceea există și palmares afișat pentru ghildele care au fost pe Top 1. Dar de ce să aibă doar ele palmares, pe o coloană de tabel în care toate celelalte ghilde au zero și ghildele de Top 1 sunt doar vreo 2-3%?!
 

hattrick33

Well-Known Member
Alea care au fost TOP 1 se pot numi guilde ,restul sunt degeaba si pentru fustrat ca tine :))) auzi palmares cand oricare poate face o adunatura de 2 membri si se crede guilda :)))))
 

Rigs

Well-Known Member
Se vede că nu conduceți o ghildă, dacă aveți opinia asta. Dar pentru jucătorii oricărei ghilde, la fel ca și pentru fanii unui club de fotbal, contează palmaresul! Și de aceea există și palmares afișat pentru ghildele care au fost pe Top 1. Dar de ce să aibă doar ele palmares, pe o coloană de tabel în care toate celelalte ghilde au zero și ghildele de Top 1 sunt doar vreo 2-3%?!
La ce sa ma chinui 10ani sa ajung top1 cu ghilda mea cand pot sa-mi fac acuma ghilda de lvl 0 si fur palmaresul de 69k zile top1 de la altcineva, am auzit ca prin fotbalul romanesc se practica, daca tot faci aluzie la fotbal :)))))
Si coloana aia cu ”zile top1” e inutila si neimportanta, iti dau un ex de pe E, ghilda care inregistreaza 7zile top1 e in prezent inactiva pe locul 180, dar nah drept ca are ”palmares”, la fel cum si nationala a ocupat locul 3 in clasamentul FIFA acum 26 de ani si in prezent ne bucuram ca Argentina in finala daca ne calificam la euro :))))))))
 

Ahdrian

Well-Known Member
Rog nu vorbiți dacă nu ați condus niciodată o ghildă. Ca simpli membri de ghildă, nu cred că vă interesează cu adevărat să vă motivați membrii ghildei.
Vă rog, când comentați, să adăugați și dacă ați condus vreodată o ghildă, și cât de sus ați dus-o în clasament. Ca să știm dacă vorbiți din experiență, din supărare sau doar ca să vă băgați în seamă.
 
Ultima editare:

Rigs

Well-Known Member
dacă ați condus vreodată o ghildă, și cât de sus ați dus-o în clasament.
In primul rand, termenul de „ghilda” implica un numar maxim de 80 jucatori, nu duci tu singur ghilda sus chit ca esti sau te consideri tu lider :p Daca cumva tu reusesti sa faci la fel de multe lupte sau mai multe lupte in GbG/GvG si sa donezi mai multe bunuri decat restul colegilor tai de ghilda la un loc abia atunci poti sa iti asumi ”ca ai dus ghilda sus in clasament”, pana atunci doar ai contribuit impreuna cu alti 5-10-20 de insi sa duceti impreuna ghilda sus in clasament.
Ca simpli membri de ghildă, nu cred că vă interesează cu adevărat să vă motivați membrii ghildei.
Ca simplu membru de ghilda si jucator prea plictisit si scarbit de jocul asta ca sa mai aloc cateva ore bune zilnic jocului ma intereseaza nivelul ghildei si GbG(implicit ma intereseaza tezaurul ghildei ca sa maximizez randamentul in GbG), singurele lucruri din sistemul asta de ”ghilda” care imi aduc premii/bonusuri atat mie cat si colegilor(si mda, normal ca nu pot da 200-300 de lupte/zi fara ajutor din partea colegilor de ghilda), nu sa ajung cat mai sus prin clasamente, acolo vorbim de competitie, dar cum acea competitie pe serverele din Romania fie este imaginara pt fiecare jucator in parte, fie se bazeaza pe cateva schimburi de replici pe chat ca x,y,z foloseste 1000 de conturi suport etc prefer sa ma lipsesc :p
Ca să știm dacă vorbiți din experiență, din supărare sau doar ca să vă băgați în seamă.
Experienta sau nu, din cate observ din cateva cifre tu ai dat in ultima luna 4k lupte, cam la fel de multe ca si mine :D si nu e diferenta mare intre orasele noastre, doar 170M de puncte, si cel putin 600% atac/aparare pt armata ofensiva, evident in favoarea ta :)))) cu alte cuvinte daca ignoram faptul ca tu donezi din CL mai multe bunuri decat mine putem spune ca aducem aproximativ aceeasi contributie la ghildele noastre :p
 
Ultima editare:

hattrick33

Well-Known Member
Rog nu vorbiți dacă nu ați condus niciodată o ghildă. Ca simpli membri de ghildă, nu cred că vă interesează cu adevărat să vă motivați membrii ghildei.
Vă rog, când comentați, să adăugați și dacă ați condus vreodată o ghildă, și cât de sus ați dus-o în clasament. Ca să știm dacă vorbiți din experiență, din supărare sau doar ca să vă băgați în seamă.
Uimeste-ne mastre in ale guildei de o mana de oameni si aia cu conturi secundare fara nici o treaba cu jocul? Cum se conduce o asemenea unitate?
Cica a intrat odata unu la el in adunatura de profesionisti si ia dat afara pe toti :)) Asa ai fost de credul ai dat lider direct ? :)) e adevarat maestre ?:)))
 

Ahdrian

Well-Known Member
In primul rand, termenul de „ghilda” implica un numar maxim de 80 jucatori,

Dragul meu, ghilda poate să aibă și un singur jucător, dar numărul de jucători se vede în profilul oricărei ghilde.
Palmaresul ghildei nu e dat de cîți membri are sau a avut, ci de performanțele ei în clasamentul ghildelor.
Că e mică sau e mare, că e slabă sau tare, cel mai bun loc ocupat de o ghildă este cea mai bună performanță a ei.
Cred că fiecare ghildă merită să aibă afișat palmaresul, nu doar cele puține, mari și tari, care au fost în Top 1.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Uimeste-ne mastre in ale guildei de o mana de oameni si aia cu conturi secundare fara nici o treaba cu jocul? Cum se conduce o asemenea unitate?
Cica a intrat odata unu la el in adunatura de profesionisti si ia dat afara pe toti :)) Asa ai fost de credul ai dat lider direct ? :)) e adevarat maestre ?:)))
Nu sunt eu maestru sau profesionist ca tine, cum poate nici tu nu ești cum te pretinzi, că dacă ai fi nu te-ai pretinde! Doar discutam idei de joc. Tu discuți cumva idei de cum să nu ți se deranjeze ție ideile de joc?!
 
Sus