Cel mai smecher dintre vecinii mei

DeletedUser

Guest
Salut, am luat sa il puric pe ultimul dintre vecinii mei, saracu are 10701 pct..si joaca de mai bine de 10 luni. A ajuns sa adune un numar impresionant de pct lunare, si anume 1019,142857142857.
Aveti si voi asa ceva?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser216

Guest
Cu tot respectul dar cred ca tu ai nevoie de o pauza nu vecinul tau...
Inca mai am si eu vecini care au inceput o data cu mine si au reusit sa adune in peste un an de zile in jur de 20.000 de puncte...
Ei joaca o cu totul alta versiune a acestui joc, si anume aceea fara armata... se lasa jefuiti, nu ataca teritoriile pe harta, produc bunuri cate 2 la 8 ore, sincer eu ii admir pentru "incapatanarea" lor de a juca un joc unde totul le este potrivnic... sunt sigur ca de multe ori cand intra pe joc nu au ce sa adune din cauza ca le-a fost totul jefuit...
Multi uita ca placerea unui joc vine din descoperirile facute pe parcurs, cand te bucuri de ce surprize ti-au mai pregatit dezvoltatorii jocului, si nu din faptul ca esti pe locul 1 ( scuze... locul 6 ) intr-un clasament pe care-l vizitezi non stop sa vezi daca ai mai avansat un loc... Pentru ei acest clasament este ca si inexistent.
Nu pot decat sa-i felicit si pe ei si pe restul jucatorilor si sa le urez spor la joc in continuare si un week-end cat mai placut.
 

DeletedUser

Guest
Eu am vrut sa aduc in discutie cat e de inactiv, nu cat e de jefuit in fiecare zi. Si chiar daca il bat toti si il jefuiesc in fiecare zi..1000 pct pe luna e foarte putin. Iar ca sa iti raspund si tie Un4given, cam in aceasta consta jocul..sa culegi resurse, sa iti cresti orasul sa iti invingi vecinii sa castigi turnire.
 

DeletedUser2173

Guest
cred ca ceea ce vroia sa spuna Un4given este ca, sunt unii jucatori care nu le pasa daca ii ataci sau nu, daca ii jefuiesti sau nu, construiesc acolo in lumea lor, fara s a se se intereseze cum se joaca acest joc, joaca asa "de umplutura"eu asa ii numesc. sunt multi asemenea si sunt asa la numar. Multi incep putini continua... cu ce nu sunt de acord in ceea ce a spus Un4given este ceva adresat la activitatea ta excesiva pe site, probabil eu ma abtineam de la asemenea remarca...O zi buna
 

DeletedUser2792

Guest
sincer si eu sunt din acesti jucatori dar pot zice ca un4given a avut dreptate intr-un fel,si anume ca acel clasament e pentru unii de forma.eu unul cred ca in jocul asta ar trebui sa te distrezi mai mult si sa iti faci griji de loc mai putin,adica na si clasamentul e important dar de ce sa stam sa ne uitam in oala vecinului si sa ne piara cheful ca,,mama,ce are ala,,
 

DeletedUser3513

Guest
...sau pur și simplu sunt conturi de suport pentru cei ”smecheri” care mai sunt lăsați in pace de FoE pentru că bagă bani in diamante.
 

DeletedUser115

Guest
...sau pur și simplu sunt conturi de suport pentru cei ”smecheri” care mai sunt lăsați in pace de FoE pentru că bagă bani in diamante.
Conturile suport nu sunt permise si atunci cand sunt depistate, utilizatorii sunt blocati pe toate conturile, indiferent daca baga sau nu bani in joc. Hai sa nu aruncam cu acuzatii nefondate, va rog
 

DeletedUser

Guest
Salut, ca sa revenim la ideea topicului...azi dimineata mi s-a "trezit" un vecin cu 346 de pct :((
 

DeletedUser3958

Guest
eu am un vecin care are 940 de puncte si a fost in acea vecinatate dinaintea mea:unsure:
 

DeletedUser2486

Guest
Bună ziua! Dacă tot e o discuţie generală, haideţi să scriem toţi câte puncte are ultimul vecin, aşa reuşim să mai adunăm nişte posturi şi să ne mărim rangul pe forum.
 

DeletedUser3255

Guest
Aveam 5 sub 18 k fara nici o treaba cu jocul....mi.a aparut si al 6.lea de 5k asta ca nu cumva sa primesc vreun vecin nou...cand ma aproprii de numarul proprice pt o fuziune..se mai trezesc 2 sa apara.
Aici mi se pare o oarecare greseala..in loc sa dam ocazia unui player mic sa se paota dezvolte intr.o vecinatate cu playeri apropiati de calibrul lui ii tinem legati intr.o vecinatate cu playeri de punctaj pana la 1kkk...
 

DeletedUser8328

Guest
nu știu dacă vă deranjează chestia aia scrisă la început sau ați scris-o așa ca informație.

mie de exemplu îmi place jocul de dezvoltare. și chiar intru pe joc periodic, culeg ce am de cules, încerc să ocup teritoriile descoperite, construiesc atelierele de care am nevoie la un moment dat, mai donez din când în când puncte la clădiri legendare. nu mi se pare normal să-mi pun soldați în apărare când știu că oricum îi pierd. iar stilul de „armată” din jocul ăsta mie mi se pare hilar, dar și stupid. 8 soldați cărora poți să le faci farmece sau descântece, dacă au valori mai mici decât soldații adversarului i-ai pierdut clar. nici un fel de strategie de luptă. ai două variante, ori muți soldatul mai în față, ori îl lași unde e după care aștepți mutarea adversarului. bonusurile din teren... mă faceți să râd dacă stă pe o stâncă are atac cu nu știu cât mai mult...vax

am atacat și eu de vreo câteva ori, dar niciodată nu jefuiesc bunuri. iar alea 10 sau 20 de medalii de la turniruri nu mă supără absolut deloc dacă nu le iau.până la urmă, și ca să poți lupta cu folos și să poți face soldați mai puternici, tot de dezvoltare ai nevoie.

dacă nu-mi place să fiu cu ochii tot timpul pe cazarme și să tot antrenez într-una soldați, asta înseamnă că-s „inactiv” ? iar dacă din cauza asta nu fac puncte, ar trebui să-i deranjeze pe alții? mie mi se pare că ar trebui să fie exact invers, adică ar trebui să se bucure că e unul mai puțin care să le ia locul în clasament.

vă deranjează că găsiți peste tot sulițași și nu faceți puncte? căutați atunci jucători, la fel de dezvoltați și la fel de interesați să facă puncte neapărat ca și voi, și atacați-i pe ei, nu pe ăia care nu dau puncte...
 

DeletedUser8319

Guest
Am unul cu 645, cred ca e record !
eu am recordul am un vecin care are 39 puncte si e in mijlociu LOL si eu care sunt in tarziu am 30.000 cum se poate asa ceva ?! unu cu atat de putine puncte sa fie vecin cu mine ?!?

nu știu dacă vă deranjează chestia aia scrisă la început sau ați scris-o așa ca informație.
[...] nu mi se pare normal să-mi pun soldați în apărare când știu că oricum îi pierd.[...]...

sa stii ca daca pui armata de aparare nu va fi pierduta atunci cand te ataca cineva,doar daca ataci si unitatile mor atunci le pierzi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8328

Guest
mulțumesc, mi-am dat seama de greșeală. într-adevăr soldații ăia nu-i pierzi...
 
Sus