Centrul de mesaje

BlueWing

Well-Known Member
In noul centru de mesaje, exista optiunea #Ascunse
O circulara facuta, marcata ca ascunsa de catre un membru cu drepturi de conducere, se muta in aceasta sectiune, devine transparenta, si are un ochi pe iconita ei.
Intrebare: aceasta actiune ascunde circulara numai pentru contul care a facut ascunderea, sau pentru toata ghilda?
Intreb pentru ca un membru fara drept de membru de incredere, vede si posteaza in aceasta circulara ascunsa! Daca oricum o vede toata lumea,, de ce se mai numeste ascunsa?
Ori punctul meu de vedere e gresit, ori jocul are probleme!
 

capitan222

Well-Known Member
Punctul tau de vedere e gresit si sa iti spun de ce.Tu ai vazut ca circulara e ascunsa pentru ca are un ochi pe ea.Pentru tine e ascunsa adica nu o poti vedea in conversatia de grup sau a ghildei doar la ascunse dar ceilalti au acces la ea daca nu au marcat-o si ei la ascunse chiar daca esti membru de incredere etc.
 

Vali

Well-Known Member
Daca se doreste ascunderea conversatiei fata de unul sau mai multi membri, cred ca cel care are drepturi poate sa ii elimine pur si simplu din conversatie pe cei vizati. Tagul Ascundere este doar pentru tine. E un filtru care se pune asupra unor conversatii.
Exemplu: Esti introdus intr-un numar de circulare ale unei ghilde (4-5 conversatii). Si pleci provizoriu din ghilda. Pentru acest timp provizoriu, ca sa nu iti mai apara aceste circulare in conversatiile tale, le pui bifa de ascuns. Ti se duc acolo, nu le mai vezi, simplu. Te intorci in ghilda, intri pe fiecare conversatie si o -reactivezi. Practic aici as vedea o chestie mai nasoala. Ar trebui facuta o chesti in ecranul de conversatii ascunse sa poti bifa care dintre conversatii vrei sa le reactivezi/ sa le schimbi bifa. Sunt multi pasi de facut sa reactivezi o conversatie: intri pe fiecare in parte, deschizi meniul, iei bifa de ascuns, ti se activeaza conversatia, trebuie sa iesi din conversatie, intri inapoi pe tagul ascunse... adica prea multi pasi.
 

BlueWing

Well-Known Member
Vali, partial adevarat,, numai ca: Noul centru de mesaje are 3 sectiuni: Ghilda, Social, si Oficial. Oficial nu il avem in discutie.
Mesajele de fapt le putem denumi Circulare din sectiunea Ghilda au urmatoarele proprietati: - Cum intra cineva nou in ghilda, le vede. -cand pleaca cineva din ghilda, nu le mai vede! -Nu poti selecta cine participa la ele sau nu! le vede toata ghilda!
Ce ai povestit tu mai sus,, cum ca pleci din ghilda cu circularele dupa tine, si poti face selectie cine participa sa nu, e valabil numai pentru sectiunea Social!
Intrebarea care ramane,, este Ce rost are optiunea de ascundere a unor circulare in sectiunea Ghilda? Doar ca sa nu le mai vad eu in fata ochilor, dar sa nu le parasesc??? Penibil!
Exista in lista membrilor ghildei, niste iconite care specifica drepturile fiecaruia in ghilda! Acolo exista la fiecare un ochisor, care ar trebui sa reprezinte dreptul respectivului de a vedea forumurile ascunse!!! citez: " Ca membru de incredere poti vizualiza temele ascunse din forumul ghildei."
Care sunt alea?? din moment ce un membru de "neincredere" vede o tema ascunsa!!!!
 

BlueWing

Well-Known Member
Recunosc, am confundat forumul ghildei, (ala de vroiau sa-l stearga pt. ca nu-l foloseste mai nimeni,) cu mesageria..
Oricum treaba cu ascunsul de ochii proprii mi se pare de toata jena!
 
Sus