Chiria ghilei

  • Autor subiect DeletedUser8363
  • Data de început

DeletedUser8363

Guest
propun sa se faca un fel de chirie a ghildei.
De ce m-am gandit la asta?
pentru ca mi de jucatori care dabia au aflat si ei de jocu asta isi fac ghilde fara rost si unele ghilde care sunt bune si cauta membri nu mai au ca se fac ghilde cu 3-4 conturi multiple in ea si trag si pe altii.
Chiria sa se plateasca in bunurile din tezaur din care sunt mai multe
Plata minima sa fie de 5(abanos,azbest..)

P.S daca nu vreti sa faceti asta macar puneti sa se plateasca când faceti o ghilda(ex 150diamante) ca si asa mlti nepriceputi primesc 250 numai ca fac contu +50 din confirmarea mailului
 

DeletedUser6079

Guest
spui numai bazaconi pe bune :
-1)nimeni nu obliga pe nimeni sa dea ceva cand intra intr-o ghilda decat sa motiveze\finiseze
-2)bunurile acum trebuie folosite la razboiul dintre ghilde nu ca termen de taxa pentru jucatori
-3)asta ma enerveaza cel mai mult NU PRIMESTI 200 DE DIAMANTE CAND ITI FACI CONT PE CELE 3 LUMI SI DACA AR FI ASA PRIMESTE CEL CARE TE-A INVITAT SA JOCI
 

DeletedUser8363

Guest
mah fati cont pe un alt srv sa vezi ca iei 250 diamante doar ca ti-ai facut cont
da bunurile sunt folosite la GvG dar orice ghilda nu cred ca are numai bunuri din moderna,progresivista si are si din erele mai inferioare
si+ cine a zis ceva de a obliga pe cineva sa dea ceva când intra intr-o ghilda?
=> ca omu care zice bazaconi esti tu pe bune
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6678

Guest
Buna ziua.
Va rog sa folositi mesageria interna din forum pentru discutiile purtate in aceasta maniera. In acest fel evitati posibilele sanctiuni ca urmare a incalcarii Regulamentului.
Multumesc pentru intelegere.
Spor la joc.
 

DeletedUser8319

Guest
eu o idee proasta adica eu care sunt in tarziu sa plates azbest sau bunuri din moderna pentru chirie ?!?n-are logica de la mine ai un contra,si in plus chestia cu diamantele sa platesti diamante ca sa faci o ghilda ?!? daca un jucator care s-a inregistrat inainte de update-ul care zice ca,conturile noi primesc 250 diamante si a fost izgonit din ghilda inainte de update,si vrea sa-si faca o ghilda noua si nu are diamante ce face acum,da 3 euro doar pentru o ghilda amarata CONTRA!!
 

DeletedUser6079

Guest
ok spun bazaconii dar macar sunt adevarate pentru ce ai da diamnate pentru o ghilda cand omul poate sa zica ca-l doare in cot si sta fara ghilda si fara taxe stupide
 

DeletedUser8363

Guest
OK puteti inchide tema numai ca ziceam de taxa asta ca ma enerveaza rau cas o gramada de ghilde fara rost care ingreuneaza jocu fara nici o importanta+azbestu era o idee de bun de ex unele ghilde au 90% bunuri progresiva si restu din fier
 
Sus