Colectare evenimente ! ! !

AM DREPTATE CU CE AM SCRIS MAI JOS ?


  • Total votanți
    4
  • Sondaj închis .

JAMAN01

Member
Am vorbit cu echipa jocului si a ramas sa vorbesc si cu voi sa va cer parerea . Eu zic ca ne va ajuta pe toti enorm . Din cate stiti , daca ti click stanga apasat pe o cladire de productie/CL/Sau alte cladiri si treci de la una la alta , colectezi cu un singur click . Ar fi minunat sa poti colecta si evenimentele de pe harta , prin aceeasi functie , deoarece unele evenimente de pe strazi , sunt ascunse de unele cladiri si nu ai decat sa dai click din patrat in patrat pe strada pentru a le gasi . Unele evenimente iti cer sa colectezi evenimente de pe harta sau iti pot da un mic ajutor pentru unele evenimente . Sper sa fiti de aceeasi parere si sa facem jocul mai jucabil si putin mai usor . Va urez o seara si o saptamana minunata !
 

Vali

Well-Known Member
"Evenimente" = "incidente", nu?

Daca e asa, cred ca toata lumea si-ar dori treaba asta, doar ca nu cred ca vor face ceva in sensul asta...
Intra si tu la EG, sau in Arena, in GbG, sau in asezare, si cand iesi incidentul respectiv poate sa isi schimbe pozitia pe harta.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Am dat DA, dar dacă intri pe modul Construiește/Mută și pui cursorul pe o clădire care ascunde o parte din drum, se poate vedea prin transparență dacă se ascunde un eveniment acolo. Sau dacă dai clic pe o clădire care ascunde o parte din drum, culegi evenimentul ascuns de ea chiar dacă nu l-ai văzut. Dar propunerea ta poate ușura jocul.
 
Sus