Colectare instantă cu Diamante

  • Autor subiect Ambrosia Delight
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Olla!
Voi trece direct la subiect:

A.) Presupunând că am un oraș mixt, în care există detoate, de la Clădiri Legendare, clădiri speciale de la evenimente, și până la case/blocuri din diferite ere, clădiri de producție provizii și clădiri de producție bunuri... cum funcționează această funcție de colectare a orașului contra costului de 5 Diamante?

Principalele mele nelămuriri sunt:
1. În ce ordine sunt prioritizate clădirile, și după ce criterii? (De exemplu, dacă am Domul, Castelul Deal, Aeronava, Sălașul Corbilor și trei Statui de Onoare din ere diferite, care va fi colectată prima?)
2. În ce ordine sunt colectate Clădirile Legendare? (De exemplu, dacă le am pe acestea 3: Farul din Alexandria, Catedrala Notre Dame din Paris și Basilica San Marco, care va fi colectată prima?)
3. Cum se aplică bonusul Farului din Alexandria sau al Basilicii San Marco?
4. Cum se aplică bonusul Galaxiei Albastre?
5. Dintre Fântâna Dorințelor și Fântâna Tinereții, care are prioritate la ordinea colectării?

B.)
Presupunând că am un oraș în care, cu excepția primăriei, TOATE clădirile sunt doar Fântâni ale Dorințelor, în ce ordine vor fi colectate acestea? De la stânga la dreapta și de sus în jos? În ordinea în care au fost construite? Sau în care altă ordine?
Dacă în acest oraș ipotetic, în care există doar Fântâni ale Dorințelor, punem și o Galaxie Albastră, cum va afecta aceasta producțiile Fântânilor? Se schimbă ordinea sau rămâne aceeași? Se pot dubla Diamantele?


Aștept cu interes un răspuns pe măsura întrebărilor, adică unul detaliat. Menționez că toate exemplele sunt ipotetice, sugestive și cu caracter ilustrativ, iar întrebările NU se rezumă doar la ele.

Mulțumesc anticipat!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu există nicio ordine prestabilită la colectarea cu Diamante. Clădirile sunt colectate aleatoriu.
 

DeletedUser

Guest
Nu există nicio ordine prestabilită la colectarea cu Diamante. Clădirile sunt colectate aleatoriu.
Deci, dacă colectez manual, nu pot strânge mai mult de 100pf... Și, dacă dau 5 diamante, pierd toată eficiența orașului... Hmm... Ciorbă de mazăre cu baterii și sos de traverse de șine de tren de călători :D.
 

Geo.O

Well-Known Member
Sau culegi Galaxia și apoi cele 5-10 clădiri care ai dori sa fie dublate de Galaxie (dacă ai noroc), după care colectezi cu 5 diamante.
 

DeletedUser

Guest
da, dar nu mult
În special când ai 5 galaxii pe RO și vreo 7 pe US?
Sau când colectezi primele 3 clădiri, și le dublează pe toate, și ajungi la 100+ în bară, și tre' să le cheltui ca să poți colecta în continuare?
Timp. Ori suntem golani, ori nu mai suntem. 5 Diamante pentru o colectare care valorează maxim 2 Diamante.
 

Dumi.

Well-Known Member
aia cu punctele din bara sunt de acord, ai dreptate
e o mizerie
de galaxie nu ma pronunt
dupa tipul meu de joc e o legendara inutila
e ok la lumi secundare cu fantani, pentru diamante
 
Sus