Construire cladiri care necesita drum dublu

  • Autor subiect DeletedUser3318
  • Data de început

DeletedUser3318

Guest
Legare constructie productie era Progresista

Buna.Pentru legare constructii productie se cere drum era progresista.Am transformat in promenada drumurile dar imi da constructie nelegata.Promenada nu face parte din drumuri?
 

DeletedUser6079

Guest
alea fac legatura parca dar na nu stiu toate amanuntele
 

DeletedUser300

Guest
Daca este vorba de Service atunci trebuie sa realizati legatura cu primaria prin intermediul drumurilor asfaltate
 

DeletedUser3318

Guest
E o cladire de productie Tabla Zincata.Nu stiu cine faca parte din service.
 

DeletedUser

Guest
In fereastra de cercetari, daca te duci cu mouse-ul pe cladirea pe care vrei sa o construiesti, ti se afiseaza detaliile despre cladire. La fiecare, pe ultimul rand, iti scrie ce fel de drum necesita.
 

DeletedUser30

Guest
E o cladire de productie Tabla Zincata.Nu stiu cine faca parte din service.
Cladirea respectiva este posibil sa necesite strada cu 2 benzi, am atasat doua imagini drept exemplu unde trebuie sa verificati.
Meniu Constructii
u7q8.jpg
Meniu Cercetari
5inl.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1022

Guest
in cazul drumurilor cu 2 benzi, mai este necesar ca o o intersectie de drumuri duble sa plece direct perpendicular ?
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, DA, pentru a realiza o intersectie, acea bucata de drum cu doua benzi va trebui asezata calculand tot cate doua patratele (nu o veti putea aseza perpendicular pe acel drum, in dreptul patratelelor 2 si 3; 4 si 5..e.t.c..).

O zi placuta.
 

DeletedUser

Guest
Salut, am castigat de la tombola aia pt iarna o cladire bloc turn si nu o pot construi. Am pus-o chiar langa primarie si i-am pus drum promenada (era progresista) si totusi nu se conecteaza. Care este problema? Ce nu am facut eu bine...
Nume in joc HypEx. Mersi
 

DeletedUser5468

Guest
Da, trebuie legat la un drum cu 2 benzi, adică "DRUMUL ASFALTAT".
 

DeletedUser

Guest
Construire Service

Salut,
Incerc sa construiesc un Service si ca sa ma pot conecta la Primarie imi trebuie strada cu 2 benzi.
Asta ce inseamna, ca nu gasesc strada cu 2 benzi nicaieri?
 

DeletedUser2967

Guest
drumul asfaltat l-ai deblocat la inceput , la fel si bulevardul , pe care l-ai primit la intrarea in industriala , dar costa diamante . aceste 2 drumuri sunt 2x2 .
 

DeletedUser2734

Guest
Drumul asfaltat este o strada cu 2 benzi. dar drumul trebuie sa inceapa de la primarie si sa ajunga pana la locul unde vrei sa construiesti service-ul
 

DeletedUser7991

Guest
vad ca aici inca se poate spune ceva despre drumurile cu 2 benzi.
vreau sa construiesc un alt bulevard in capatul opus al orasului si vreau ca el sa fie conectat cu primul bulevard prin intermediul drumurilor normale.constat ca nu se poate.cladirile pentru care sunt obligatorii strazile duble raman neconectate.se are in vedere asta?se va schimba sau nu?
 
Sus