Crestere nivel Statuie de Onoare

PEPSY

Member
care ar fi argumentul pentru care ai dori cresterea in nivel?
In momentul de fata as prefera ceva ce sa combine 2 3 4 in una mai mare ce ofera bonusul celor fuzionate pe o marime nu foarte mare.
 

vladone2017

Active Member
care ar fi argumentul pentru care ai dori cresterea in nivel?
In momentul de fata as prefera ceva ce sa combine 2 3 4 in una mai mare ce ofera bonusul celor fuzionate pe o marime nu foarte mare.
Argumentul o sa il gasesti singur, dupa ce treci de 100 mil puncte, ai deja 5 statui la lvl max si alte N planuri in stoc si dai cel putin 100 de batalii la GBG zilnic... Pana atunci.. mult SPOR!!!! Mai ai de lucru.....Eu la 23k puncte si 71 de batalii in total, cum ai tu acum, ma documentam mult - vezi ca sunt o gramada de resurse pe net despre joc - inainte sa am o parere...
 

Proud129

Well-Known Member
Argumentul o sa il gasesti singur, dupa ce treci de 100 mil puncte, ai deja 5 statui la lvl max si alte N planuri in stoc si dai cel putin 100 de batalii la GBG zilnic... Pana atunci.. mult SPOR!!!! Mai ai de lucru.....Eu la 23k puncte si 71 de batalii in total, cum ai tu acum, ma documentam mult - vezi ca sunt o gramada de resurse pe net despre joc - inainte sa am o parere...
Inainte sa fi acid invata ca aici e un forum, persoanele au dreptul sa isi exprime parerile indiferent de nivelu lor, in acest post.
Referitor la postarea ta nu cred ca e nevoie de upgrade la statuia de onoare, nivel 8 e destul de puternic raportat la spatiu si comparativ cu alte cladiri speciale.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Mai pui o statuie și o crești și pe aia. Indiferent ce punctaj ai. Sau stai cu ele în inventar atunci, în loc să iei bonusul pe care ți-l dă nivelul 8, plângi pe forum că nu este upgrade mai mare.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Jocul ți-a dat încă un "bonus" : posibilitatea de a mai obține ceva cu acele statui. Vrei să îți mestece cineva și mâncarea? Cu spațiul descurcă-te și singur.
 

005baghera

Well-Known Member
doamneeeee,muculeadi....jenant ,fugi de papa o sarma ca mintea vad ca ai papat o demult,nu renunti in a ne uimi cu inteligenta ta ,hai te las sa ne mai uimesti cu un raspuns plin de talc cum numai tu esti in stare sa postezi......spor.....la sarmale mucule-adi
 

catadan13

Member
Mi se pare de mare actualitate subiectul. Este mare nevoie de upgrade la statuile de onoare pt oricine se lupta in gbg. Am in oras 8 statui lvl 8 și in inventar planuri pentru încă 7 statui la lvl 8. Ar fi foarte ok sa se poata folosi aceste planuri pentru modernizari deoarece spatiul este mult prea mic la câte avenimente sunt in joc și câte clădiri speciale trebuie puse.
 

Dumi.

Well-Known Member
Jocul ți-a dat încă un "bonus" : posibilitatea de a mai obține ceva cu acele statui. Vrei să îți mestece cineva și mâncarea? Cu spațiul descurcă-te și singur.
inca un exemplu de post NEGANDIT si aruncat degeaba pe acest forum
cine sa fie?
desigur adimucu :)))
vladone are perfecta dreptate cand cere sa se ia in calcul posibilitatea maririi levelului la statuile de onoare
10 ar fi ok
unii dintre noi chiar au probleme cu spatiu, pentru ca ni s-a terminat orasul
in gneral cei f activi cu muuulte multe puncte in clasament :))))
tu trebuia sa te faci trezorier pe undeva, ca prea ucizi orice incercare de evolutie :))))
lamentabil...
 

catadan13

Member
Statuia de onoare e o clădire foarte buna. E păcat sa stam cu ele in înventar. Update-ul este clar soluția cea mai buna. Și la drum ar fi bun măcar un lvl 2-3.
 

005baghera

Well-Known Member
drumul in conditiile actuale ,cu poarta zeului soare nivel 2,nu isi mai are rostul ,parerea mea,mult mai eficienta poarta decat drumul,deoarece este o cladire 2x2 si o poti amplasa oriunde in oras pe cand drumul esti conditionat unde anume il amplasezi,comparatia e strict intre cele 2 cladiri deoarece cea mai buna cladire pentru apararea in atac ramane santinela nivel 2,deci da-ar fi bine venit un upgrade si la drum in aceste conditii
 

.BISMARCK.

Active Member
Deci ...in condițiile in care orice construiești în oraș inno are soluții încât să fii tot timpul în căutarea clădirii sau clădirilor cat mai puternice ...tind sa cred că oricât de mult ne chinuim sa creștem atacul peste 1k nu se vede diferența ...am prieteni care au 2000 atac în ultima era și dau lupte cate dau eu in viitor cu atac 1300 ...deci ???? Ce sa mai așteptăm ?? ...in era mâine aveam 1100 și reușeam 110 și chiar 120 uzura că sa fac aceiași uzură am mai pus 200 atac în viitor ...deci exclus că era viitor este net mai bună pt gbg ...nu exista ere mai ușoare decât cele precedente ...
Iar despre statuia de onoare are un rol important oferă bunuri care ulterior se duc pe tabere in gbg ..vad multe conturi care pun statui in loc de clădiri pt a ridica atacul și asta pt că atât timp cât lupți cu tabere atac nu îți trebuie ..mai degrabă unități militare decât atac .
Da sunt de părere că statuile ar trebui modernizare pt ca spațului in foe este limitat .
 

catadan13

Member
Și eu cred ca între 1000 și 1200 atac nu e mare diferența deși ai nevoie de ceva spațiu pt acel 200. De acord ca la multe tabere poți da și cu atac mai mic însă sunt de folos drumurile care dau aparare la atac și astfel îți păstrezi armata mai bine. Și la ele e nevoie de upgrade. Cum spunea și baghera drumul e bătut deja de poarta zeului soare iar de santinela lvl 2 sa nu mai vorbim.. fără upgrade-uri devin din ce in ce mai nefolositoare.
 

Emberguard

Member
O Statuie de Onoare de nivelul 8 este deja destul de puternică. Dacă se adaugă mai multe niveluri, se va întâmpla probabil odată ce devine depășit
 

catadan13

Member
Nu înțeleg exact ce ai vrut sa spui. Și ce sa facem cu toate planurile câte se strâng de la gbg? Le Primești doar ca sa le tii in inventar? Și cu drumul la fel? Dacă recompensa de la gbg se reduce doar la pf se va satura lumea cât de curând. Pt orice ghilda care joaca regulat gbg e nevoie de bunuri la tezaur și statuile își fac treaba din plin.
 
Sus