Crestere nivel Statuie de Onoare

Dumi.

Well-Known Member
Deci ...in condițiile in care orice construiești în oraș inno are soluții încât să fii tot timpul în căutarea clădirii sau clădirilor cat mai puternice ...tind sa cred că oricât de mult ne chinuim sa creștem atacul peste 1k nu se vede diferența ...am prieteni care au 2000 atac în ultima era și dau lupte cate dau eu in viitor cu atac 1300 ...deci ????
Nu ai chiar 100% dreptate!
Cine are 2000% atac si nu da mai multe lupte decat tine in gbg, inseamna ca are probleme mari de tot in a alege armata.
Pe de alta parte nu cred [si spun asta cu mana pe inima], ca tu cu 1300% atac ai ajuns la 120 uzura [sau daca ai ajuns, ai ajuns dupa f multe incercari, pe manual, pierzand 80% din armata]
Din nou, pe de alta parte, te intreb ce pierderi de trupe ai tu la uzurile alea si ce pierderi are unul cu peate 2000% atac in centura sau in marte?
Eu cu 2400% atac am ajuns si la 130 uzura fara mari pierderi. Nu mai zic ca tot ce dau e pe auto. E drept ca daca nimeresti o armata nasoala pierzi tot, orice atac ai avea...
Si mai e si kestia ca, a ramane intr-o era cu anii, nu e o afacere prea buna [ramai fara spatiu in oras si sincer, m-ar apuca un plictis major]
Chiar daca centura de asteroizi e mai nasoala la gbg decat marte, prefer sa descopar noutati in joc decat sa raman blocat intr-un oras mic din care nu mai pot face mare lucru...
 

Nicholas-Azrael

Active Member
Din punctul meu de vedere este o idee foarte buna marirea nivelului la aceste statui, daca s-ar putea sa fie nelimitat, pe mine unul nu ma deranjeaza, insa cred ca un nivel de 30 sau 15 ar fi rezonabil plus o eventuala micsorarea a statuii cand ajunge sa zicem la nivel maxim 15 sa ocupe ca si spatiu 2x2. Deci eu sunt pentru marirea nivelului la statuia de onoare.
O idee foarte buna si foarte utila ar fi cresterea drumului, cum ati mai spus si unii intre voi....adica cel putin un lvl 2 la drum cred ca este necesar.
Poate faci si un sondaj ca sa votam
 
Ultima editare:

Emberguard

Member
Și ce sa facem cu toate planurile câte se strâng de la gbg? Le Primești doar ca sa le tii in inventar?
Nu văd o problemă cu excesul de inventar. Dacă aveți o Statuie de Onoare Lvl 8, atunci fragmentele și-au făcut deja treaba.

Deși nu mi-ar deranja nivelurile mai ridicate, tot ceea ce este introdus trebuie echilibrat pentru joc. Nu doar pentru a adăuga mai multe niveluri. Veți avea întotdeauna mai multe fragmente, mai multe niveluri nu vor rezolva acea „problemă”. Dacă nivelurile nelimitate ar scăpa de stocul excesiv, atunci nu ați avea stocuri uriașe de planuri pentru Cladiri Legendare.

Așadar, m-aș aștepta ca cel mai probabil motiv pentru care să fie adăugate mai multe niveluri la Statuia de Onoare este dacă devine vreodată învechit de la introducerea altor clădiri
 

catadan13

Member
Nu văd o problemă cu excesul de inventar. Dacă aveți o Statuie de Onoare Lvl 8, atunci fragmentele și-au făcut deja treaba.

Deși nu mi-ar deranja nivelurile mai ridicate, tot ceea ce este introdus trebuie echilibrat pentru joc. Nu doar pentru a adăuga mai multe niveluri. Veți avea întotdeauna mai multe fragmente, mai multe niveluri nu vor rezolva acea „problemă”. Dacă nivelurile nelimitate ar scăpa de stocul excesiv, atunci nu ați avea stocuri uriașe de planuri pentru Cladiri Legendare.

Așadar, m-aș aștepta ca cel mai probabil motiv pentru care să fie adăugate mai multe niveluri la Statuia de Onoare este dacă devine vreodată învechit de la introducerea altor clădiri
Nu excesul de planuri din inventar ar fi problema ci lipsa de valoare a recompensei de la gbg atât timp cât nu mai exista spațiu in oras ca sa pui și alte statui. Va mai aduceți aminte când clădirile legendare aveau doar 10 nivele? Ce făceați cu punctele Forge? Cercetari terminate, legendare la maxim... mie mi se pare ca seamănă cu situația aia.. dacă legendarele nu se limitează min S-ar părea ok ca sa se mai pună câteva nivele și la statui.. sa nu spun nelimitat
 

catadan13

Member
Nu excesul de planuri din inventar ar fi problema ci lipsa de valoare a recompensei de la gbg atât timp cât nu mai exista spațiu in oras ca sa pui și alte statui. Va mai aduceți aminte când clădirile legendare aveau doar 10 nivele? Ce făceați cu punctele Forge? Cercetari terminate, legendare la maxim... mie mi se pare ca seamănă cu situația aia.. dacă legendarele nu se limitează min S-ar părea ok ca sa se mai pună câteva nivele și la statui.. sa nu spun nelimitat
Bineînțeles ma aștept ca odata cu creșterea nivelurilor sa crească și recompensele ca altfel nu văd rostul..
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu văd o problemă cu excesul de inventar. Dacă aveți o Statuie de Onoare Lvl 8, atunci fragmentele și-au făcut deja treaba.

Deși nu mi-ar deranja nivelurile mai ridicate, tot ceea ce este introdus trebuie echilibrat pentru joc. Nu doar pentru a adăuga mai multe niveluri. Veți avea întotdeauna mai multe fragmente, mai multe niveluri nu vor rezolva acea „problemă”. Dacă nivelurile nelimitate ar scăpa de stocul excesiv, atunci nu ați avea stocuri uriașe de planuri pentru Cladiri Legendare.

Așadar, m-aș aștepta ca cel mai probabil motiv pentru care să fie adăugate mai multe niveluri la Statuia de Onoare este dacă devine vreodată învechit de la introducerea altor clădiri
Daca imi aduc bine aminte ideea cu care s-a inceput acest thread era "de ce nu duceti statuia de onoare la. sa zicem, maxim level 10"
Nu cred ca a zis careva sa aiba 2598.7 levele
Cerere , de altfel, bine intemeiata [spre deosebire de raspunsul lui Emberguard, care pare dat doar ca sa vedem ca exista si el aici pe forum, no offence]
 

Emberguard

Member
nici unul luat

După înțelegerea mea, Catadan spunea că vor să facă ceva cu fragmentele de statuie din inventar

M-am înșelat?

Ideea mea a fost că adăugarea mai multor niveluri nu va rezolva problema excesului de fragmente. Dacă adăugați 2 niveluri, veți obține doar mai multe fragmente într-un timp mai scurt, apoi a fost nevoie pentru primele 8 niveluri. Apoi veți avea din nou aceeași problemă
 

-Otilia-

Active Member
Catadan ..doreste sa faca o legendara din aceasta statuie de onoare ..care sa duca si la nivel 200.daca se poate..la insistentele lui am intrat aici sa dau "amploare" discutiei....spunandu-mi si eu parerea ca de fapt ..nu prea are valoare aceasta statuie ..fara acele bonusuri de atac dupa care ne agitam toti :)))....
 

catadan13

Member
Catadan ..doreste sa faca o legendara din aceasta statuie de onoare ..care sa duca si la nivel 200.daca se poate..la insistentele lui am intrat aici sa dau "amploare" discutiei....spunandu-mi si eu parerea ca de fapt ..nu prea are valoare aceasta statuie ..fara acele bonusuri de atac dupa care ne agitam toti :)))....
Sa fie și Bonus de atac atunci
 
Sus