Cronica/reportaj de razboi

  • Autor subiect ion vasile
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Desi anumiti jucatori inca nu inteleg diferenta intre cronica si reportaj sau ce ar trebui sa transmita ele, este laudabil faptul ca FoE le-a oferit ocazia sa se exprime.
Mi-a placut in mod deosebit o cronica pe care am si votat-o. A surprins in mod ideal realitatea acestui joc. Probabil ca daca autorul ar fi perseverat ar fi putut transmite si mai multe aspecte, in special **** (editat de autor), ale jocului.

Mult succes tuturor!
 

DeletedUser6083

Guest
De la cronici,mi-a placut foarte mult povestea numarul 7.

Totusi nu inteleg ce cauta povestea 3...parca era vorba sa fie povestita o intamplare de pe front...ma rog,nu mi-a pacut deloc,pot pricepe de ce a votat lumea...
 

DeletedUser6079

Guest
asta ma intrebam si eu de ce au ales 3 si inca ceva care e topul vostru 3 in cronicile din sondaj?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu zic ca ar fi bine sa asteptam sfarsitul concursului. Nu-i frumos sa influentam votantii! :)
 

DeletedUser811

Guest
Din toate reportajele doar doua pot fi categorisite la aceasta sectiune....! Oare cei care au pus reportajele nu stiu sa faca dif. intre un REPORTAJ si o DESCRIERE....? Se vede ca NU STIU....! GRAV....!!!

Si inca ceva ! Cand s-a dat drumul la votare erau trei asa zise reportaje si dupa putin timp, a aparut si al patru-lea....! FRUMOS !!!!
Doar traim in Romanica....! :)
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mulțumim pentru sesizări. Ne-am pierdut exercițiul, îl vom recupera la următoarele concursuri. :)
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, am vazut deja ce s-a discutat in acest topic. Ce vreau eu sa spun este urmatorul lucru, daca premiile puse in joc ar fi fost intr-adevar mai atractive, cred ca si numarul de participanti era mult mai mare, la fel si seriozitatea cu care ar fi fost tratat acest concurs.
Traind intr-o tara democratica, si un asa-zis stat de drept, cred ca am voie sa-mi exprim NEMULTUMIREA in legatura cu premiile puse in joc. Mentionez ca NU AM LUAT PARTE la acest concurs, ca sa fie clar inca din start. Motivul l-am si enuntat deja, dar nu mai intru in detalii, ca s-ar putea sa intru in polemici aprinse dupa aia. De votat am votat inca din prima zi de concurs, pentru ambele sectiuni.
Daca imi permiteti si o sugestie - propuneti niste premii mai atractive la urmatoarele concursuri, va multumesc.
O zi buna.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mă tem că premiile nu vor fi mai mari, deoarece avem și noi un regulament pe care trebuie să îl respectăm.

O zi frumoasă!
 

DeletedUser5248

Guest
Multumesc pentru raspuns atunci. Poate ca ar mai trebui revizuit acel regulament, din punctul meu de vedere.
O zi buna si dumneavoastra.
 

DeletedUser811

Guest
Nu credeti ca ar trebui schimbat si sistemul de votare ? Este o intrebare retorica...! In actualul sistem, daca un jucator face parte dintr-o ghilda mare (cu 80 de colegi) si, toti voteaza pt. camaradul lor, ce sanse are cel care face parte dintr-o ghilda cu doar 10 colegi ? Deci, premiul il va lua ce care are 80 de voturi ( de la colegi), fara sa se tina seama de valoarea lucrarii...!
-Vedeti voi ca se poate si aici (un joc.....), sa se promoveze nonvalorile...?
Da, spunea cineva mai sus ca doar, traim in Romania......! Si nonvaloarea este la loc de cinste !

Pana la urma, nu conteaza atat de mult valoarea premiului.....,ci corectitudinea jocului...! De trei ani de cand il joc, parerea ce mi-am format-o despre FOE,nu este stralucita....! Dar, poate e mai bine, altfel, m-ar orbi ,,stralucirea,,....! :)

Pt. Simona....!
:) Daca as sti pe une v-ti pierut exercitiul m-as duce in tara, numai sa vi-l caut...! :)

EDITAT.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2343

Guest
Anghel96, te rog să nu mai faci dublu-post. Ai opţiunea de editare.
La următoarea abatere vei primi avertisment.
 

DeletedUser6079

Guest
fratilor am ajuns sa constatez ca multi jucatori incepatori voteaza cei care vad ca au mai multe voturi fara sa citeasca continutul fiecaruia
 

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
Nu credem ca jucatorii care au votat au facut-o in mod automat fara a citi continutul textului, mai degraba fiecare a apreciat cum a dorit aceste texte si in functie de cum a simtit, a dat votul.

O seara frumoasa si spor la joc !
 

DeletedUser5468

Guest
La fel cum a fost și cu alte concursuri pe forum, țin minte că primeam mesaje de la anumiți jucători să-i votez, dar eu votam ce mi-a plăcut, nicidecum să votez ce mi-au cerut ei...
 

DeletedUser

Guest
Pacat ca ati inchis tema de deasupra acesteia pentru ca voiam sa comentez si eu despre: "In ce-le doua regate era o vesinica batalie de foarte mult timp"....
 

DeletedUser5248

Guest
Pacat ca ati inchis tema de deasupra acesteia pentru ca voiam sa comentez si eu despre: "In ce-le doua regate era o vesinica batalie de foarte mult timp"....

Buna dimineata, da, am vazut si eu topicul acela, care a fost inchis pe buna dreptate pana la urma, dar ar fi fost frumos sa fim lasati sa comentam despre acea poveste.:laugh::devil:
Ce sa mai spun, daca asa se scrie cuvantul "cele", eu ma las de scris, ha ha ha. La care se adauga si sintagma "o vesnica batalie de foarte mult timp" (daca nu ma insel, asta este deja pleonasm, si nu cred ca ma insel, he he he).
Din pacate, sau din fericire, nu am mai citit si restul povestirii, ca deja mi-am facut o parere, he he he. Acum nu zic, poate povestea este una frumoasa, dar conteaza foarte mult si MODUL in care o exprimi, si eu cred ca stiu ce spun.
Nu vreau sa para ca dau lectii cuiva, dar cred ca mi-am castigat dreptul (prin felul de a ma exprima) de a-i corecta pe cei care fac greseli mari de exprimare.:devil:
Plus ca pe mine personal ma deranjeaza si atunci cand vad ca nu este lasat un spatiu dupa punct sau dupa virgula, ca doar nu este asa de greu sa respecti si niste reguli de punctuatie. Mai ales ca unii scriu doar cateva fraze, poate propozitii uneori, si pana si in alea fac greseli.:laugh:
Fereasca sfantul sa-i pui sa scrie cuvinte de genul "da-ne-o", "manca-te-ar" etc.:D
Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu lectia mea matinala de gramatica, la revedere.
 

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
Trebuie să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".

O zi buna si spor la joc!
 

DeletedUser6079

Guest
eu consider ca primi care au iesit pe locul 1 si 2 nu ar fi meritat sa castige
 
Sus