Culegere oras

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua!
Propun ca indiferent de nr de pf din bara, sa ne putem culege orasul !!
Daca am 250 sau 1000 de pf in bara, vreau sa imi pot culege orasul, fara sa primesc mesajul acela stupid ca deja am 100 pf in bara.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Probabil că toți vrem asta....
Ceea ce înseamnă că instanța supremă de la INNO a avut un motiv serios când a fixat limita aia...

Parcă îmi trece prin fața ochilor, ca într-un film, momentul ăla când vreo 50 de mii de jucători au fiecare "în bară" câte 10 mii... 100 de mii... 1 milion de pf! :))))

Nu pun pariu, dar sunt sigur că oamenii care au făcut jocul ăsta de la zero s-au gândit la asta de la început și o fi fost "speriati" de efectele unei asemenea opulențe.

Ca să avem mai multe șanse, eu zic să scriem aici, toți care jucăm, că vrem același lucru. Dar eu vin și cu un "supliment de viteză" : eu aș propune nu doar să putem culege număr nelimitat de pf în bară, ci și să se culeagă orașul singur. Adică odată la 24 de ore să treacă pf de la clădiri automat în bară.
 

VasiCris

Member
Limitarea trebuie sa fie activa dar nr de PF din bara sa creasca impreuna cu era in care este jucatorul. Pt un jucator din primele ere 100 PF nu sunt atinse niciodata la o singura colectare, nici macar la mai multe colectari in 24 de ore dar pt cineva care este dezvoltat cele 100 PF inseamna foarte putin. Solutia ar fi sa creasca limita odata cu era sau sa nu fie nici o limita dar tot ce strangi sa dispara dupa 24 de ore daca nu utilizezi PF acumulate.
 

dunbarton

Well-Known Member
O logica este, si e legata de faptul ca daca ai putea sa colectezi nelimitat, ai putea acumula "capital" si te-ai putea dezvolta in salturi. Ori, banuiesc, se doreste o dezvoltare lina, asa, ca in zorii istoriei :).

O solutie ar fi sa te lase sa transferi in inventar ceea ce ai colectat, in schimbul unei taxe platite in PF.
 

Dumi.

Well-Known Member
atunci sa urce limita pentru cei avansati, la 300 sau 500 de pf....
cu acest gbg, ce naiba mai inseamna 100 pf?
 

Dumi.

Well-Known Member
Faceti ceva sa putem cumpara mai multe puncte odata
Ce e tampenia si idiotenia asta sa stai, cumparand punct cu punct?
 

Dumi.

Well-Known Member
a si skimbati si voi, totusi, macar un oponent din cei 3 de la pvp cand apas acel buton
am apasat actualizarea si toti 3 au ramas aceeasi
 

WildFN

Member
@Boogeyman. Limitarea e simpla. Si e cu caracter pecuniar. Daca vrei stoc mare de pf in bara, cand culegi, dai 5 diamante si poti culege tot dintr-o data. Doar sa ai mai putin de 100pf in bara cand faci asta.

Iti imaginezi tu ca Inno ar renunta la acele 5 diamante cheltuite? E foarte posibil sa fie jucatori care cumpara diamante pe bani ca sa-si poata culege tot orasul.

Nu stiu cati sunt, insa e un revenue stream cum se zice. Si deci nu cred ca vreodata se va renunta la limita de 100pf...
 

Dumi.

Well-Known Member
@Boogeyman. Limitarea e simpla. Si e cu caracter pecuniar. Daca vrei stoc mare de pf in bara, cand culegi, dai 5 diamante si poti culege tot dintr-o data. Doar sa ai mai putin de 100pf in bara cand faci asta.

Iti imaginezi tu ca Inno ar renunta la acele 5 diamante cheltuite? E foarte posibil sa fie jucatori care cumpara diamante pe bani ca sa-si poata culege tot orasul.

Nu stiu cati sunt, insa e un revenue stream cum se zice. Si deci nu cred ca vreodata se va renunta la limita de 100pf...
ai raspuns si tu la un post vechi de peste un an de zile :)
tu crezi ca nu stiam de culegerea cu 5 diamante?
joc de aproape 9 ani jocul asta
eu aici venisem doar cu o propunere
dar, cum spuneam, s-a lasat de mult praful peste ea, nu era cazul de a fi dezgropata :))))
 
Sus