cum se dobandesc minereuri de pe marte?

TheHeee

New Member
de pe harta provinciilor de marte
sau
de la sintetizatoare [daca esti era mai avansata decat marte]
Mai multe detalii despre cum gasesc harta provinciilor de marte? Pe butonul ce harta vad doar globul pamantesc, inclusiv atunci cand il accesez ”de pe marte” la Harta nu am alta optiune decat globul….
 

Crios339

Well-Known Member
Din ecranul principal accesezi "Harta continent" (tasta M). Apoi, indiferent de ecran, daca faci click pe un vas/naveta/etc ajungi in fereastra "Harta lumii". Acolo ai la partea superioara mai multe butoane, dintre care al 3-lea (cred) se refera la Marte; pe Marte ai 2 continente, fiecare cu mai multe provincii pe catre tb sa le cuceresti prin lupta/negocieri; dintre acestea, unele iti produc (la diferite intervale de timp) minereu pe care tb sa-l colectezi.
Spor !
 

TheHeee

New Member
Din ecranul principal accesezi "Harta continent" (tasta M). Apoi, indiferent de ecran, daca faci click pe un vas/naveta/etc ajungi in fereastra "Harta lumii". Acolo ai la partea superioara mai multe butoane, dintre care al 3-lea (cred) se refera la Marte; pe Marte ai 2 continente, fiecare cu mai multe provincii pe catre tb sa le cuceresti prin lupta/negocieri; dintre acestea, unele iti produc (la diferite intervale de timp) minereu pe care tb sa-l colectezi.
Spor !
Tocmai asta e problema, cu butoanele alea trei sau cate zici tu ca ar fi. La mine apare doar unul, globul pamantesc.
sincer nu am folosit niciodata browswerul, ma joc de pe tableta.
 
Sus