Cum v-ati apucat de FoE?

  • Autor subiect DeletedUser7925
  • Data de început

DeletedUser7925

Guest
Spuneti-va povestea :D

Eu unul m-am apucat de FoE pentru ca strategie si pentru ca frumos :up: (ca tot e la moda sa vorbesti asa 8))
 

DeletedUser3920

Guest
Păi nu mai ţin prea bine minte, dar mi s-a deschis întâmplător o pagină cu acest joc unde trebuia să mă înregistrez, aici: http://om.forgeofempires.com/foe/ro...nkL4CFdQgtAod2FsAdQ&register_platform=browser
M-am înregistrat, m-am jucat puţin şi mi-a placut... practic m-a atras mai ales cu punctele forge că trebuia să le strâng şi să le folosesc la cercetări + ca mie îmi place foarte mult istoria şi cum acest joc trece prin toate epocile şi descoperirile lumii... v-aş mai zice dar probabil vă plictisesc :))) şi cred că aşa s-a întâmplat majorităţii jucătorilor.
 

DeletedUser8319

Guest
Mie un prieten mi-a sugerat jocul am intrat (eu am contu asta din 2012 iar era maxima era era industriala) m-am logat iar dupa o saptamana dupa ce am facut epoca fierului m-am plictisit de joc,dupa am facut o pauza de 1 an si in octombrie 2013 m-am apucat din nou de joc ca mi s-a facut dor de jocul asta...cand am intrat am avut o surpriza placuta : era progresista si noul GUi la gestionarea armatei si multe chestii...si iata-ma acum din nou pe FoE in evul mediu tarziu... :D

Si am incalecat pe o sa si v-am spus povestea asa... :) :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3920

Guest
Şi eu am făcut o pauză la un moment dat(8-9 luni), dar eram deja în evul mediu timpuriu iar acum în colonială.
 

DeletedUser

Guest
Nu m-am apucat niciodata. E cel mai nasol joc de la Inno. Si Lagoonia era mai interesant.
 

DeletedUser7925

Guest
Atunci de ce ai cont pe forumul acestui joc....si serios Lagoonia.....asta o sa para o ,,rautate'' din partae mea insa sunt de parere ca uni ar trebui sa ramana la farmville indiferent de ce varsta ar avea
 

DeletedUser44

Guest
Eu am primit mesaj pe yahoo caci a inceput un nou joc INNO,pe atunci jucasem cel putin o perioada mica fiecare joc de la ei si imi placuse majoritatea asa ca l-am incercat,am jucat pana prin epoca fierului pe la jumatate,dupa care m-am lasat datorita scolii,nu aveam timp...dupa am reinceput si pe la inceputul evului mediu timpuriu m-am lasat iar neavand cu cine impartasii jocul si neavand atat timp...acum m-am decis sa ma apuc cu un prieten deodata,de vreo 6 zile am reinceput,sunt prin epoca fierului si cu toate ca am tot mai putin timp imi face placere sa joc acest joc.
 

DeletedUser6079

Guest
eu m-am apucat de aproape 1 an ironic din tot acest timp am facut o pauza de vro 6 luni si pe parcurs am ajuns de la evul mediu tarziu de und eam ramas la era indistriala si peste vro 3-4 zile intru in progresista intradevar jocul are si parti bune si parti rele si ce rog pe dezvoltatori faceti jocul mai distractiv nu m-ai complicat
 

DeletedUser5468

Guest
Eu am început să joc FoE datorită fratelui meu, el începuse în februarie 2013, iar eu în martie 2013.

Am văzut la el cum ataca și jefuia, erau turniruri și multe alte chestii, și când am văzut, am început și eu să joc jocul ăsta, jucam ca nebunul, atacam și jefuiam, până s-a luat un vecin de mine, am discutat o grămadă cu el, până devenisem prieteni.

aș putea continua așa până poimâine, dar nu am timp...

Până într-o zi, când mi-am șters contul, eram foarte ocupat în ultima vreme, și nu prea intram pe joc, oricum mă cam săturasem să atac non- stop vecinii, și să ies primul mereu la turnir, plus că mă săturasem de tot de Foe, ajunsesem oricum destul de departe,eram prin era modernă și vreo 3.500.000 de puncte în clasament, acum joc doar pe Beta, unde apar foarte multe erori, și buguri, dar ce să-i faci.

Încă ceva, acum fără supărare ''echipa FoE'' , dar pentru că nu știam pe atunci să anunț la echipa de suport, că și eu și fratele meu jucam pe același Ip, am fost banați, eu permanent și Cristi 3 zile, a fost un miracol, că ne-au lăsat doar sub monitorizare să continuăm jocul, dar mai mult din cauza asta m-am retras din joc, acum continuă doar fratele meu jocul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2896

Guest
Am inceput la rugamintile sotiei,de a ajuta la strangerea proviziilor si monedelor.La un moment dat m-am gandit a-mi face si eu cont.Mama!!!!Ce mai jucam,ma lasa nevasta la calculator si tot acolo ma gasea cand se intorcea de la munca
Mama lui de joc !!!!!!! ..... am ramas fara familie din cauza lui !!
 
Sus