De ce fara Huawei ?

mariocp

Member
Salutare tuturor,dupa 9 ani de foe sunt consternat atat eu cat si foarte multi utilizatori de smartphonuri huawei ca brusc din decembrie nu mai merge ,vi se pare normal? sau,celor care au luat initiativa/sau conducerea,sau... sa decida in singularitate aceasta decizie ,chiar este corecta? uhh , am uitat cati s-au dus de pe acest joc candva?super interesant,acum,care este directia de urmat? Mda,in familia mea toti avem Huawei,sau aveam,ca am luat un Honor 5 pro sa pot juca foe,insa... nu se compara cu Huawei la optimizari in joc , din pacate se se va strica mult din farmecul jocului,acest telefon merge greu fata de huawei p30 pro,voi ce pareri aveti? este cinstit sa primiti acest anunt asa? sau inca o serie de jucatori vom renunta la acest joc , unii...definitiv? sunt enorm de multe jocuri de strategie in zilele noastre...Nu cunosc detalii,dar fac si eu un topic de nelamurire la acest anunt,de ce se renunta la Huawei ? multumesc .

@@@ ps: mi-am facut unele amicitii in joc de atatia ani si sa-i vad cum renunta la joc ...chiar ma intristeza enorm,m-au ajutat si am respect deosebit si nu-i voi uita,insa au renuntat...imi este dor de ce era odata foe,stiam sa ne adunam sa jucam de drag un joc frumos si de echipa :(
 

Dumi.

Well-Known Member
nu mi se pare normal, totusi probabil ca exista anumite motive intemeiate din punctul lor de vedere
 

dunbarton

Well-Known Member
Posibil ca raspunsul sa fie destul de simplu: s-a dat semnal de la Bruxelles/ Washington ca Huawei ameninta securitatea datelor utilizatorilor si ca este recomandat sa li se puna tot felul de piedici. De fapt cred ca reprezinta o concurenta puternica pentru alte marci.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Pe telefoanele de acest tip, puteți să descărcați Google Play și să instalați aplicația. Mai multe detalii aveți aici.
 

Eladiana

Member
Bună
De mult știam că Google a încetat colaborarea cu Huawei , din cauza concurenței, deh ce să faci dacă sunt mai bune ?
Tot ce este mai bun pe lumea asta se distruge. Un joc frumos și liniștit , a ajuns un stres din cauza banilor.
Mă bucur că sunt în vârstă și nu voi apuca să văd toate ,,înbunătățirile,, aduse pt oameni , atât pe joc , cât și în lume.
Suntem în picaj mare.
Numai bine
 

Ahdrian

Well-Known Member
Nu e corect, dar e vorba de politici economice și economii politice mai presus de importanța industriei de amuzament.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Pe telefoanele de acest tip, puteți să descărcați Google Play și să instalați aplicația. Mai multe detalii aveți aici.
Înțeleg că Foe merge încă pe telefoanele Huawei, dar numai cu aplicația descărcată și actualizată din Google Play, nu din Huawei Store. Asta e bine, cred.
 
Sus