De ce jucam?!

  • Autor subiect ion vasile
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Am pur si simplu o curiozitate: de ce jucam jocuri electronice? (am scris electronice pentru a nu insirui multitudinea de dispozitive pe care o putem face)
Cei care doresc sa raspunda, o pot face aici.

Disclaimer:
1. Aceasta intrebare nu are nici o legatura directa cu Forge of Empires;
2. Rezultatele acestui topic nu reprezinta material pentru un anume sondaj sau prelucrare statistica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser908

Guest
1.Pentru ca avem timp de irosit
2. Pentru ca jocurile sunt interesante si unele chiar pun mintea la contributie
3. Incercam sa ajungem in lumea virtuala in situatii care nu sunt realizabile in cea reala!(locul 1 de ce nu sau cat mai in fata, victori asupra altora, etc)
 

DeletedUser6079

Guest
si in primul rand acest joc ne invata si cum am evoluat noi de-a lungul timpului
 

DeletedUser5853

Guest
1.Pentru ca avem timp de irosit
2. Pentru ca jocurile sunt interesante si unele chiar pun mintea la contributie
3. Incercam sa ajungem in lumea virtuala in situatii care nu sunt realizabile in cea reala!(locul 1 de ce nu sau cat mai in fata, victori asupra altora, etc)
4.Pt ca ne place si nu am pierdut copilul din noi(dupa ce am citit mai multe profile)
5.Pt ca vreau sa fac cea ce imi place,dar nu in totalitate pt ca este imposibil
6.pt ca poti sa joci si cu pauze mai mari,fara sa o iei de la capat..
 

DeletedUser

Guest
1.Pentru ca avem timp de irosit
2. Pentru ca jocurile sunt interesante si unele chiar pun mintea la contributie
3. Incercam sa ajungem in lumea virtuala in situatii care nu sunt realizabile in cea reala!(locul 1 de ce nu sau cat mai in fata, victori asupra altora, etc)

1. Cam asa este. Si daca nu avem, n-il facem...
2. Personal, cred ca viata reala ne pune mai mult mintea la contributie...
3. Orice este realizabil si in viata reala. Poate ca trebuie doar mai multa munca si mai mult timp alocat. Iar daca ne mai punem si mintea la contributie cred ca putem sa scurtam acest timp.

@ contele-drequla
As tinde sa cred ca anumite carti ne pot invata mult mai multe despre trecutul nostru daca le citim.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus