Deblocări individuale în Expediția Ghildei

DeletedUser9813

Guest
Propunere: Deblocările nivelurilor superioare din Expediția Ghildei să se facă de fiecare jucător în parte, cu bunuri din tezaurul propriu, nu al ghildei.

Context: În ultima perioadă jocul a devenit tot mai complex și s-a diversificat foarte mult. Există cel puțin patru puncte de interes: dezvoltarea prin cercetări, creșterea legendarelor pentru bonusuri, GvG și expedițiile ghildei. În tot acest context, rolul ghildei s-a diminuat foarte mult și am ajuns în situația ca ghilda să facă mai mult pentru jucători decât face jucătorul pentru ghildă. Din cauza diversficării jocului, ghildele sunt aproape moarte, există jucători interesați doar de anumite aspecte ale jocului, iar interesul cel mai mic este alocat către GvG sau dezvoltarea ghildei. Pe fiecare lume, în afara câtorva ghilde, toate celelalte stau doar în 5-10 luptători care nu fac față la GvG+expediții. Jucători implicați nu se găsesc sau au priorități individuale în joc.

Donarea de bunuri la tezaur nu acoperă întotdeauna nevoile unei ghilde și creează un dezechilibru când trebuie deblocate și nivele la Expediție. Deseori anumite nivele nu pot fi deblocate pentru că lipsesc sau nu sunt suficiente bunuri dintr-o anumită eră. Iar în situația în care sunt și nivelul se deblochează, nu toți jucătorii dau bătălii, ceea ce afectează ghilda, nu jucătorul.

Deoarece Expediția are un aspect mai individual decât GvG-ul, propun ca nivelurile să nu fie deblocate cu bunuri din tezaur, ci individual, cu bunuri proprii, de fiecare jucător care intenționează asta. În acest fel cred că s-ar mai echilibra rolul și importanța ghildei.
 

DeletedUser1080

Guest
Nu cred ca va fi luata in calcul aceasta propunere.
Expeditiile au fost gandite si introduse in joc pentru a le da si celor care joaca de pe telefon/tableta (si nu au acces la GvG) sansa de a-si ajuta ghilda, nu pentru premiile individuale (acestea au fost adaugate doar pentru a face mai atractiv acest modul si a atrage cat mai multi jucatori).
E adevarat cand spui ca modulul GvG e aproape mort (in special pe lumile vechi).. dar asta deoarece s-au conturat cateva ghilde foarte puternice (care au strans majoritatea jucatorilor activi) ce au acaparat majoritatea sectoarelor din GvG. 90% dintre cei care lupta in GvG, o fac mai mult in interes individual (pentru a acumula puncte la turnee), decat in interesul ghildei.
Din punctul meu de vedere, modulul GvG ar trebui eliminat din joc, insa marit numarul punctelor de putere (coronitelor) din expeditii.
 

DeletedUser9966

Guest
Sunt mulți utilizatori care preferă să participe în GvG decât în EG, dacă s-ar scoate GvG-ul din joc, nu vă gândiți câți utilizatori nemulțumiți vor exista apoi?
 

DeletedUser9813

Guest
Sunt mulți utilizatori care preferă să participe în GvG decât în EG, dacă s-ar scoate GvG-ul din joc, nu vă gândiți câți utilizatori nemulțumiți vor exista apoi?

Nu aceasta era propunerea mea. Te rog să o transmiți mai departe așa cum a fost scrisă. :)
 
Sus