Degradare la legendare

@Baghera .. Daca citesti titlul la subiect .. se numeste propunere... Nu am propus sa fie penalizat X ori Y.. in alta ordine de idei nu am dat nume concrete din joc..
L-am oferit exemplu pe ticu fiindca acesta este actual. Am avut posibilitatea sa primesc cele 200 pf inapoi de la altcineva si nu am dorit pf-urile inapoi.. Fac acest gest nu in scopul de a face rau cuiva.. Ci ma gandesc la cei corecti care isi doresc sa joace cinstit, si nu vreau sa intampine astfel de "tepari"..
Dupa cum am spus mai sus.. Daca propunerea mea are greseli te rog sa ne explici cum ai dori sa modelezi propunerea..
Ti-e frica ca persoana X.. care se afla la vecini sa nu iti puna X pf-uri.. cautand planuri.. ori sa iti inchida legendara (pentru a iti face un rau).. Dupa care sa zica precum a avut o intelegere cu tine si nu ai onorat intelegerea ??!!!.. Am spus mai sus precum intelegerea trebuie sa aibe si acordul tau (adica mesaje in care tu iti dai acordul). Fara acordul tau este o acuzatie falsa.. Si intr-un astfel de caz, se poate pedepsi (uneori) pe cel care face tichet..
In cazurile exceptionale.. in care iti cade internetul sa zicem asa.. Tichetul nu se va rezolva in timp instant .. Vor fi 1-2 zile de asteptare.. sa poata admini verifica datele ... Timp in care cel care pierde internetul se poate reconecta si poate sa isi "rezolve problema"...
Dar asa cum am mai spus.. Nu vreau sa creez eu toate detaliile.. Fiindca nu cred ca voi primi "o medalie in rama" ...

Referitor la mesajele mele din conversatia cu Ticu.. imi asum raspunderea.. si pot afirma ca un om care se simte umilit, are tot dreptul sa incerce sa se apere..
Sa presupunem ca am fi in viata reala.. (vom lua un caz mai spre extrema pentru a se intelege mai clar duritatea situatiei) Esti tatal unei domnisoare de 20 de ani.. Afli ca se marita... Dar dupa ce se marita iti vine fata acasa si iti explica ca a fost scoasa in strada.. si a fost umilita.. Tu ca parinte ce sfat ii vei da? Ca trebuia sa deschida ochii inainte de a se marita ?? Crezi ca acest lucru o va face mai fericita ?...
Acuma sa explic de ce am dat un astfel de exemplu ?!! ... Toti cei care vin pe joc.. au si o viata reala.. Unii se ataseaza fata de joc.. Daca vine cineva si iti da o teapa cui trebuie sa isi spuna oful ? La admini nu? Si admini cum ii va apara de alte inselatorii ?
Sa traducem altfel.. Admini au un rol in acest joc.. De la ei trebuie sa invatam cum sa jucam..
Nu ne vor spune cum sa jucam sa ajungem in top 1.. Dar ne pot ghida cu niste reguli .. Iar regulile inseamna armonie in joc.. Atata timp cat o regula nu ajuta jocul nu se implementeaza..
Deci propunerea mea poate fi modelata astfel incat va fi de folos adminilor.
 

005baghera

Well-Known Member
din ;unctul meu de vedere propunerea ta e la fel de buna ca si cum as propune ca de pastele asta foe sa vopseasca 'oole' nu stiu cum ,sa se gandeasca ei cum ei eu doar vin cu propunerea ca foe sa vopseasca 'oole'.....in continuare penibil.....
 
Sus