Despre prieteni

dunbarton

Well-Known Member
Am atins limita maxima de 80 de prieteni invitati. Unii dintre ei nu mai sunt interesati de joc. Daca incetez relatia de prietenie, voi putea invita alti jucatori?
Apropo, ar fi util ca in dreptul fiecarui prieten sa apara informatia daca a fost invitat de noi sau daca el ne-a invitat.

Va multumesc!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dacă ștergeți din prietenii invitați de dvs., da, veți putea invita alte persoane. Mulțumim pentru propunere!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Această propunere a fost transmisă de mai multe ori, dar deocamdată coordonatorii jocului nu au considerat-o oportună.
 

dunbarton

Well-Known Member
Va deranjez din nou...
Azi am sters prieteni la greu, adica vreo 20, erau jucatori nepreocupati de joc, cu punctaj mic de foarte mult timp (sub 75.000 de puncte de cateva luni). Cand am vrut sa invit alti jucatori am primit mesajul ca am atins limita de 80 de invitatii. Este imposibil ca absolut niciunul dintre prietenii stersi sa nu fi fost invitat de mine.
In prezent mi-au ramas 84 de prieteni si nu as vrea deocamdata sa mai sterg din ei. Nu cumva mesajul se refera la faptul ca atata timp cat am peste 80 de prieteni nu mai pot face nicio invitatie, indiferent daca i-am invitat eu sau m-au invitat ei?
 

DeletedUser10502

Guest
Draga Simon, ai putea fii mai explicita? Ai spus mai sus ca ar trebuii sa stergem din prietenii invitati de noi, cum aflam care sunt acestia?
 

DeletedUser8328

Guest
Formularea "ai invitat deja 80 de prieteni" se referă la câți ai efectiv în acel moment. Jocul nu "vede" pe care i-ai invitat tu, ci doar că ai mai mulți de 80, pur și simplu.

Așa cum a zis cineva mai sus, ca să mai poți invita prieteni trebuie întâi să ștergi până la 79 și vei putea invita încă unul.

Dacă vrei să ai la un moment dat numărul maxim ideal de 150 de prieteni, o iei de la zero și inviți tu întâi, fără să accepți ce vine de la alții, până ajungi la 80. Abia apoi ar trebui să-ți vină din afară, următorii 70.

În caz de "inactivi", ștergi câți vrei să ștergi, iar dacă în continuare ai peste 80, vorbești cu "viitorii" să te invite ei...
 

DeletedUser12551

Guest
Singura remarca: Nu sunt 150 "maximul ideal" ci doar 140 ;)
 
Sus