DESPRE VECINI

Ahdrian

Well-Known Member
Din presa liberă AHDRIAN FM
VECINII au un statut aparte. La 2 săptămâni, se schimbă automat Vecinii tăi, dar ei sunt mereu din Epoca ta. Îi poți ataca și te pot ataca, poți face schimb de PF cu ei la Legendare, la Piață le găsești ofertele din prima, probabil concurezi cu ei la licitațiile de la Comerciant (asta doar o bănuiesc) și îi poți include în conversațiile tale cu mulți membri. DACĂ ai un Vecin care îți tot atacă orașul, o soluție posibilă ca să scapi de el este SĂ FUGI! Fie fugi DE EL avansând în Epoca următoare, fie fugi SPRE EL ca să ți-l faci Prieten, că atunci nu mai are voie să te atace.
 

Dumi.

Well-Known Member
e drept ca la 2 saptamani se skimba vecinii DAR NU este adevarat ca ei sunt mereu din aceeasi era cu tine
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Din presa liberă AHDRIAN FM
VECINII au un statut aparte. La 2 săptămâni, se schimbă automat Vecinii tăi, dar ei sunt mereu din Epoca ta. Îi poți ataca și te pot ataca, poți face schimb de PF cu ei la Legendare, la Piață le găsești ofertele din prima, probabil concurezi cu ei la licitațiile de la Comerciant (asta doar o bănuiesc) și îi poți include în conversațiile tale cu mulți membri. DACĂ ai un Vecin care îți tot atacă orașul, o soluție posibilă ca să scapi de el este SĂ FUGI! Fie fugi DE EL avansând în Epoca următoare, fie fugi SPRE EL ca să ți-l faci Prieten, că atunci nu mai are voie să te atace.
Mai există și a treia "soluție": îl lași să te atace și îți vezi mai departe de joc :)))
Că doar nu produci doar 5 bunuri în 24 de ore, pe care ți le jefuiește el...
 

Rigs

Well-Known Member
probabil concurezi cu ei la licitațiile de la Comerciant (asta doar o bănuiesc)
La licitatii concurezi aleatoriu cu orice jucator care deschide comerciantul de pe lumea ta de joc, indiferent de era, avere la comerciant, statut social sau orice alte criterii pe care vrei sa le iei in considerare. E pe principiul de ”primul venit primul servit”, o licitatie are un lobby de 50 de locuri, primii 50 de jucatori care deschid comerciantul ocupa automat cate 1loc, daca ai noroc poti sa concurezi cu jucatori care au 10-20k pt un articol scump sau sa fii singurul care liciteaza daca intri pe la 3-4noaptea
 

Ahdrian

Well-Known Member
e drept ca la 2 saptamani se skimba vecinii DAR NU este adevarat ca ei sunt mereu din aceeasi era cu tine
La momentul schimbării Vecinilor, sunt selectați cei din aceeași eră cu tine. Dacă unii avansează repede în era următoare, tot Vecinii îi ai până se schimbă iar Vecinii.
 

Ahdrian

Well-Known Member
La licitatii concurezi aleatoriu cu orice jucator care deschide comerciantul de pe lumea ta de joc, indiferent de era, avere la comerciant, statut social sau orice alte criterii pe care vrei sa le iei in considerare. E pe principiul de ”primul venit primul servit”, o licitatie are un lobby de 50 de locuri, primii 50 de jucatori care deschid comerciantul ocupa automat cate 1loc, daca ai noroc poti sa concurezi cu jucatori care au 10-20k pt un articol scump sau sa fii singurul care liciteaza daca intri pe la 3-4noaptea
Nu cred. Am văzut Comerciantul și de la fratele meu, care e pe aceeași lume, și avea alt obiect la licitație.
 

Rigs

Well-Known Member
Nu cred. Am văzut Comerciantul și de la fratele meu, care e pe aceeași lume, și avea alt obiect la licitație.
Nu e o problema ca i-ai vazut comerciantul, doar sa nu ii ceri 1000pf pt ultima felie de pizza ca atunci intra la cont suport si faci o sentinta de la 3 pana la 9ani cu suspendare la penitenciarul BAN :))))))) (glumesc)

The player automatically joins the latest opened auction when he visits the Antiques Dealer while no auction is running and the auction cool down timer has run out. If the last opened auction has 50 players allotted, a new auction will be opened for the player to join.
Iti las aici explicatia cum functioneaza comerciantul la licitatii dintr-un wiki mult mai bine pus la punct, ii dai un google translate daca nu intelegi. Ideea e ca jucatorii tot aleatoriu sunt alesi, de la cel mai mic, din timpuriu cand poti accesa comerciantul, pana la jupiter sau titan, in programul pt comerciant nu exista criteriu de selectie/ordonare in functie de era, nivel etc. Acuma mai mult ca sigur, pt a functiona totul rapid si perfect in orele de ”varf”, sunt mai multe licitatii deschise simultan si care nu au lobby-ul full, sa zicem ca daca sunt 10 licitatii disponibile exista o sansa teoretica de 10% ca tu si fratele tau sa intrati in aceeasi licitatie. Ma rog, astea sunt deja detalii pe care nu are cum sa le stie nimeni atat timp cat nu putem vedea in intregime codul din spate.
Dar ca un rezumat si un raspuns la intrebarea Cu cine concurez la licitatii? ar fii cu oricine, indiferent de epoca, nivel de CL, rank etc
 
Ultima editare:
Sus