Detalii despre acest eveniment ?

Butybax

Guest
Când aflăm ce este și cum se va juca ? Pe ecran este :
 

Atașamente

  • 2023-05-01 1619.png
    2023-05-01 1619.png
    158,7 KB · Vizualizări: 5

Rigs

Well-Known Member
E mini-joc dupa farmheroes sau rescue pet :))) o tampenie de event pe scurt, preferam ceva mini-joc dupa Book of Ra sau Shining Crown ca tot aia era, cladirea speciala de eveniment abia de poti ajunge la ea sa o faci lvl 9, ca sa o faci lvl 10 iti trebuie 1934757683 de fragmente(sad fact: pentru evenimentele viitoare o sa ai nevoie de fragmente ca sa atingi lvl max la o cladire speciala si din pacate nu glumesc)

 

*****

Member
Pe harta am pus cladirea "Rezervatie de ursi panda" pe care am dus-o la nivel 7. In inventar mai am o astfel de cladire la nivel 1. Daca o iau din inventar, vreau sa o pun pe harta si o suprapun peste cladirea de nivel 7 imi arata amprenta ei cu verde ca si cum ar fi spatiu liber pe harta si as putea sa o construiesc. Ce se intampla daca dau drumul la mouse: face o noua cladire de nivel 1 si am doua, face o cladire noua de nivel 1 si cea de nivel 7 dispare sau o modernizeaza pe cea de nivel 7 si o duce la nivel 8?
 

Rigs

Well-Known Member
Pe harta am pus cladirea "Rezervatie de ursi panda" pe care am dus-o la nivel 7. In inventar mai am o astfel de cladire la nivel 1. Daca o iau din inventar, vreau sa o pun pe harta si o suprapun peste cladirea de nivel 7 imi arata amprenta ei cu verde ca si cum ar fi spatiu liber pe harta si as putea sa o construiesc. Ce se intampla daca dau drumul la mouse: face o noua cladire de nivel 1 si am doua, face o cladire noua de nivel 1 si cea de nivel 7 dispare sau o modernizeaza pe cea de nivel 7 si o duce la nivel 8?
Daca depuneai efortul de a apasa click-ul de la sobolan aflai mai repede :D :D :D
Modernizarea cladirilor se face exclusiv prin pachetele de modernizare pentru cladirile respective, daca ai 9rezervatii panda de niv1 nu le poti combina intr-o singura cladire de nivel 9, daca pui o cladire din inventar/meniul de constructie pe care o poti incadra in spatiul unei cladiri deja amplasate in oras o sa-ti stearga cladirea veche si o inlocuieste cu cea noua, in cazul cladirilor speciale o sa primesti si un mesaj pe ecran care te intreaba daca esti sigur.
 

*****

Member
Mersi. In aceste conditii consider ca nu ar trebui sa funcţioneze asa. Daca locul pe harta este ocupat nu ar trebui sa te lase sa pui peste o cladire identica, deja existenta. Practica inselatoare, ca la banci. Speculeaza necunoasterea şi neatenţia.
 

Rigs

Well-Known Member
:)))))
Daca esti sau ai fost inselat vreodata la banca imi pare rau sa-ti spun ca e pur si simplu prostia ta, dar probabil de asta bancile din Romania inregistreaza cele mai mari cresteri procentuale fata de alte tari mai cilivilizate.
Functia de a construi peste alte cladiri a fost implementata pe vremea cand mai aveau un rol cladirile rezidentiale sau cele de productie din meniul clasic de construit, ca sa nu stai sa stergi 20 de blocuri comuniste si abia dupa sa construiesti 20 de zgarie-nori, asa faci 2lucruri in acelasi timp. Ca esti neatent si iti stergi tu o cladire speciala importanta aia e fix problema si prostia ta, mai ales ca iti apare mesaj in mijlocul ecranului.
 

*****

Member
Tocmai ca sa nu fac prostii am intrebat aici. Nu am ajuns la pasul cu mesajul din mijlocul ecranului.
Iar bancile nu au avut inca norocul sa ma prosteasca.
 

*****

Member
Am primit emailul cu cele 200 de monede cadou la evenimentul Natura salbatica. Am dat pe link pentru a beneficia de ele dar nu imi apar in joc. Este ceva ce ar trebui sa mai fac prin setarile jocului? Apar altundeva decat in cadrul evenimentului si trebuie sa le activez de acolo?
 

*****

Member
Intre timp am primit raspuns de la suport. E o problema stiuta cu primirea bonusurilor din mailuri si astfel le-am primit in mod automat la inceputul eventului.
 

Viforul

Active Member
De ce unitatile militare castigate din cufere nu se contorizeaza la o misiune obisnuita de recrutare unitati militare?
 
Sus