Discuții despre Începerea Câmpurilor de luptă ale ghildelor

Proud129

Well-Known Member
Sistemul e gandit sa scoata din joc tonele de bunuri si zecile de mii de trupe acumulate de jucatori in timp!

Ceea ce nu este corect, este modul de distributie al ghildelor pe Campul de lupta. Daca am o ghilda activa de 20 de insi si serverul ma pune adversar cu o ghilda activa cu 40 de insi, pentru ceilalti este de doua ori mai simplu sa cucereasca un sector. Au si tezaurul mai bogat cu siguranta, ca sunt 40 jucatori care contribuie la tezaur nu 20, si nu simt acele costuri pentru constructiile de pe sectoare asa cum le resimte o ghilda mai mica. Ar trebui facut exact ca la Expeditia Ghildelor, adversarii sa fie cu un numar aproximativ egal de jucatori.

Asta e singura mea nemultumire, sistemul nu gandeste corect distributia ghildelor in campul de lupta!

In rest foarte reusit conceptul, imi place ideea de a juca in echipa. Pentru cei nemultumiti ca adversaru e prea puternic, inseamna ca ati ajuns la limita, depinde de voi daca vreti mai mult! Ati vrea ca 2 membri sa va faca toata treaba gen sa cucereasca 8 sectoare pe zi? Asta doriti?
 
Ultima editare:

DeletedUser7516

Guest
Acolo zice ca se ia in calcul si activitatea membrilor din ghilde , deci degeaba sunt multi dar inactivi.
 

Dumi.

Well-Known Member
Apa de ploaie!
Ghildele cu multi membrii au domuri, au bunuri la tezaur si e suficent sa intre o data pe zi si sa isi faca treaba.
Cum sa pui ghilda de 8 oameni in competitie cu ghilda de 40-50?
Raman la parerea mea, argumentul tau nu e valid.
 

DeletedUser9739

Guest
In mod clar nu e gandita bine selectia ghildelor aflate pe campul de lupta. Sunt doar 4 membri in ghilda mea si suntem vecini pe harta cu ghilde care contin 40-65 de jucatori.

Asa cum au mai spus alti jucatori mai sus, ar fi nevoie de un istoric, mai ales in ghildele mari, sa se vada cine a luptat si cate lupte a dat, macar la sfarsitul turnirului. De asemenea, costurile de plantare a cladirilor pe sectoarele cucerite, par a fi destul de mari. Era ok daca macar cresteau progresiv.
Numai bine! Joc placut!

Luluca
 

navoda

Well-Known Member
Nu s-a scris despre asedii cum se ridica, cat dureaza. Acum de exemplu, in lumea A, sectorul D1 Brurat este si blocat si asediat (2 victorii). Cum s-a reusit ? Am presupus ca dureaza pana la miezul noptii, nu a fost asa. Probabil au vreun timp de inactivitate limitat ?
 

Atașamente

  • 1.png
    1.png
    298 KB · Vizualizări: 6

Lady S

Community Manager
Membru personal
Provinciile nu pot fi atacate timp de 4 ore.

Vă mulțumim pentru feedback, el va fi transmis mai departe, pentru viitoare îmbunătățiri.
 

DeletedUser9739

Guest
Ar mai fi o chestie a carei logica nu o prea inteleg. Cum sa se construiasca pe sector o cladire in 6 ore, cand, de fapt, dupa doar 4 ore poti pierde sectorul respectiv? Pierzi si bunurile platite, ceea ce nu e ok, Sau bunurile sunt luate din tezaur abia dupa constructie? Stiu ca poti ridica acea cladire instantaneu, platind cu diamante, dar e cam aiurea, pt ca jucatorii le folosesc, de regula, in interes propriu, ceea ce e si firesc.
 

DeletedUser7314

Guest
Tot ce s-a facut cu aceasta noua aplicatie s-a facut pe repede innainte. Nu s-au gandit la confortul jucatorilor, la simplitatea jocului si la corectitudinea sa.
Un sigur exemplu, si cred ca este elocvent: Ghilda Cu brio este pe acelasi camp de lupta cu mine, ei avand 10 membrii iar ghilda mea doar unul. Cel mai bine clasat jucator al lor are aproape 10 milioane de puncte, in timp ce eu am 158 de milioane. Ei au 34 de sectoare eu am 5. Unde este corectitudinea aici. E vorba de cantitate sau de calitate. Gradul de uzura ar trebuii sa creasca proportional cu numarul membrilor ghildei. Eu ca sa ajung aici joc de 6 ani si nu cred ca este corect sa fiu dezavantajat fata de unii jucatori, doar pentru ca sunt mai multi. Nu vreau sa vad iar comentarii de genul , "ce vrei sa dai lupte la infinit ?" sau altele de acest gen. Daca nu puteti fi constructivi si corecti va rog sa va abtineti in a comenta, Multumesc
 

Capcaun Hain

New Member
As avea 2 propuneri:
1. Sa existe afisate inca 2 coloane cu numarul de lupte si numarul de negocieri de la ultimul reset de uzura ca sa stii cam cite lupte mai are fiecare de dat
2. Sa existe un istoric online, ca la gvg, cu cine din ghilda si unde a dat ultimele lupte, sa poti sa-i spui nominal unuia sau altuia daca nu da unde trebuie de exemplu
 

simionul

Well-Known Member
Daca intr.o provincie se construieste o capcana , sansa ca inamicului sa i se dubleze gradul de uzura este de 45%. Daca se pun 2 capcane sansa creste la 90% ?
 
Ultima editare:

DeletedUser6484

Guest
alta chestie care nu e in regula: daca negociezi si se cucereste sectorul respectiv inainte de a termina negocierea pierzi si bunurile platite si diamantele daca ai epuizat incercarile
 

DeletedUser6484

Guest
Tot ce s-a facut cu aceasta noua aplicatie s-a facut pe repede innainte. Nu s-au gandit la confortul jucatorilor, la simplitatea jocului si la corectitudinea sa.
Un sigur exemplu, si cred ca este elocvent: Ghilda Cu brio este pe acelasi camp de lupta cu mine, ei avand 10 membrii iar ghilda mea doar unul. Cel mai bine clasat jucator al lor are aproape 10 milioane de puncte, in timp ce eu am 158 de milioane. Ei au 34 de sectoare eu am 5. Unde este corectitudinea aici. E vorba de cantitate sau de calitate. Gradul de uzura ar trebuii sa creasca proportional cu numarul membrilor ghildei. Eu ca sa ajung aici joc de 6 ani si nu cred ca este corect sa fiu dezavantajat fata de unii jucatori, doar pentru ca sunt mai multi. Nu vreau sa vad iar comentarii de genul , "ce vrei sa dai lupte la infinit ?" sau altele de acest gen. Daca nu puteti fi constructivi si corecti va rog sa va abtineti in a comenta, Multumesc
nu sunt de acord cu propunerea, esti cam egoist daca esti singur (tu crezi ca intr-o ghilda cu 80 membri este este usor , se cer bunuri din mai multe epoci si nu numai asta- ai ales sa fii singur, suporta consecintele) gradul de uzura creste individual cu fiecare lupta pe care o dai, ce este in neregula?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7314

Guest
Nu ai inteles si nu stau sa-ti explic. Ai tu dreptate si gata
 

DeletedUser11976

Guest
Ar mai fi o chestie a carei logica nu o prea inteleg. Cum sa se construiasca pe sector o cladire in 6 ore, cand, de fapt, dupa doar 4 ore poti pierde sectorul respectiv? Pierzi si bunurile platite, ceea ce nu e ok, Sau bunurile sunt luate din tezaur abia dupa constructie? Stiu ca poti ridica acea cladire instantaneu, platind cu diamante, dar e cam aiurea, pt ca jucatorii le folosesc, de regula, in interes propriu, ceea ce e si firesc.
Pai daca vrei neaparat o cumperi cu diamante .In timp cam termini diamantele acumulate . Ce faci atunci ? Simplu - cauti portofelul .
 

DeletedUser9837

Guest
Probabil a folosit tabere de asalt care i-au redus uzura si a putut da multe lupte...
Eu am altă întrebare, dacă poate răspunde cineva: dacă după începerea sezonului de gbg trec în era superioară, în acel moment se schimbă și armatele adversare, adică vor fi din noua eră, sau voi lupta tot cu armate din era trecută, așa cum se întâmplă la EG?
Mulțumesc...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Ca și la Expediția ghildei, unitățile și bunurile pentru negocieri vor rămâne aceleași ca cele solicitate la începerea Câmpului de luptă.
 

Dumi.

Well-Known Member
Intrebare catre admini:
De ce , daca am fost repartizat in liga de aur, imi scrie sus ca particip pe camp de batalie platina?
si daca e asa, recompensele is de platina sau de gold?
 

DeletedUser7314

Guest
Am si eu o intrebare catre admin. De ce daca am construit o tabara de asediu , aceasta nu-si face efectul? Nivelul de uzura a crescut necontenit! Nu a fost nici o lupta in care sa stagneze.Sau aceste constructii sunt doar pentru a ne diminua resursele? Si vreau sa-mi raspundeti!!!
 
Sus