Discuții despre Arena PvP

TOMITA0001

Well-Known Member
Dumi nu ai inteles ,nu eu am atacat si am pierdut.Eu am fost atacat si am pierdut in fata unui jucator cu bonus mult sub mine.
In fine ,hai ca am monopolizat prea mult forumul si poate mai sunt si alti jucatori care ar vrea sa-si exprime opinile asupra temei deschise de Simona.
 

hawai

New Member
Buna ziua! De ce nu mi-ati dat acces sa pot face tichete pentru ca am un bug care nu ma lasa sa ma dezvolt, ati trimis colegului de ghilda sa intru pe acest link: https://support.innogames.com/connect/foe/ro/ro_RO si voi nu intelegeti ca nu pot face tichete?? Iar adresa asta de email foe-ro@support.innogames.com care cica ar fi o alternativa nu poate fi accesata,primesc mesajul: "Please correct these email addresses before sending: foe-ro@support.innogames.com ". Acordati-mi acces la suportul de clienti sau va fac reclamatie direct la echipa din Hamburg
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@dayaroxy Nu v-a restricționat nimeni accesul la Suport. Ne puteți contacta direct, la fel ca orice jucător, sau, așa cum scrie în link, „Ne poți contacta prin email la foe-ro@support.innogames.com” - din ce văd, e un spațiu în plus la finalul adresei. Din păcate, noi nu avem cum să oferim detalii despre un cont decât proprietarului acestuia.
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
Dumi nu ai inteles ,nu eu am atacat si am pierdut.Eu am fost atacat si am pierdut in fata unui jucator cu bonus mult sub mine.
In fine ,hai ca am monopolizat prea mult forumul si poate mai sunt si alti jucatori care ar vrea sa-si exprime opinile asupra temei deschise de Simona.
Ai mesaj :)
 

pison

Banat
Nu va mai enervati degeaba. Este inca ceva facut aiurea doar ca sa manance resurse. In alta ordine de idei, eu nu inteleg clasamentul , oricat de mult imi dau silinta. Daca cineva a inteles cum stau lucrurile cu punctajul din clasament si cum se calculeaza, sa-mi spuna si mie ca eu inteleg mai greu!!!
 

Sc0RpIoN

Member
deci numai cand vad : cost actualizare:75 diamante; cost incercare (care include actualizare) : 50 diamante imi dau seama cata incompetenta este in echipa inno
 

Sc0RpIoN

Member
Nu va mai enervati degeaba. Este inca ceva facut aiurea doar ca sa manance resurse. In alta ordine de idei, eu nu inteleg clasamentul , oricat de mult imi dau silinta. Daca cineva a inteles cum stau lucrurile cu punctajul din clasament si cum se calculeaza, sa-mi spuna si mie ca eu inteleg mai greu!!!


punctajul in clasament e simplu... dai lupte, iei puncte. cu cat armatele tale sunt mai puternice (adica bonusurile tale in atac si in aparare), cu atat iei mai putine puncte. cu cat armatele adversarului sunt mai puternice, cu atat iei mai multe puncte. cand te bate cineva, pierzi jumatate din punctele pe care le castiga el pentru victoria asupra ta. cand te ataca cineva si pierde, castigi jumatate din cate puncte a pierdut el. poti pierde punctaj de maxim 5 ori pe zi
cu alte cuvinte, bonusurile din armata de aparare a orasului te incurca, si mai bine stergi toata apararea, ca sa castigi mai multe puncte. nu stiu inca pe baza caror ecuatii calculeaza punctajele obtinute pentru fiecare oponent in parte.. nu respecta nici o proportie
 

hawai

New Member
@dayaroxy Nu v-a restricționat nimeni accesul la Suport. Ne puteți contacta direct, la fel ca orice jucător, sau, așa cum scrie în link, „Ne poți contacta prin email la foe-ro@support.innogames.com” - din ce văd, e un spațiu în plus la finalul adresei. Din păcate, noi nu avem cum să oferim detalii despre un cont decât proprietarului acestuia.
Nu pot face tichete catre echipa suport, iar adresa respectiva imi da eroare mereu, eu v-am scris mesaj aici pe forum si in privat dar de ce nu va uitati?? Am pus si poza cum ca accesul la suport imi este restrictionat.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Acum am înțeles, v-ați schimbat numele de joc. Pe numele vechi ne-ați înjurat o grămadă la Suport. Contul rămâne banat, domnule ticu dorin.
 

Adrianus1

Member
Vreau sa inteleg si eu cum se poate asa ceva....lupt cu acelasi jucator de trei ori la rand si de fiecare data are un alt atac si o alta aparare....?cum se poate asa ceva?
 

McLovin

Active Member
@Adrianus1 - ce spui tu se intampla cu jucatorii NPC (cei generati de joc, "boti"). La jucatorii reali de pe server se schimba in functie de ce bonusuri isi activeaza fiecare :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Parerea mea despre acest Arena PVP este urmatoarea: "Dupa primele 4 zile, am parasit arena pvp" :)))
Pare o jucarie de care te plictisesti destul de repede.
 

Dumi.

Well-Known Member
Am reintrat in joculet ca se mai intampla sa mai vreau sa dau lupte si sa nu am unde.
Am observat ceva foarte suparator. Am la rand un jucator care este clar NPC. Are atac si aparare la atac foarte mici [undeva la 130%]
Am butonul de actua;izare activ si il apas. Surpriza: cei de pe loc 2 si 3 se schimba, nu si cel de pe loc 1 [mentionat anterior].
Pai cum vine asta fratilor?
Inteleg...procentii ca procentii, dar si la actualizarile astea manariti jocul? :)
Hai sa va vad acum ce argument mai inventati :)))))
 

Ahdrian

Well-Known Member
Ce înseamnă resetarea clasamentului în prima zi a lunii? Suntem în 2 iulie, nu am văzut nici o resetare de clasament pe 1 iulie.
 

005baghera

Well-Known Member
ce efect are butonul de refresh can 3 zile la rand ai aceeasi oameni ..
o gluma proasta/nesarata ,acest pvp....ar trebui sa rezolvati problemele si pe urma sa il introduceti ,mi se pare absurd sa ai buton de refresh si cand il apesi 3 zile efectil sa fie acelasi....nul,nimic,zero
 

Ahdrian

Well-Known Member
Jocul e OK, dar excluderea din joc pentru inactivitate e neconstructivă. Eu am jucat o vreme, și aș mai fi jucat, dar apoi nu am observat că am uitat să mai joc o vreme și am fost exclus. Reînscrierea costă alte trupe, așa că nu mă simt încurajat să mai joc.
 
Sus