Discuții despre Campionatele Ghildelor

DeletedUser9826

Guest
Este o idee magnifica unde poti sa-ti ajuti ghilda sa creasca in clasament .
Deabia astept sa vad cum este aceasta confruntare intre ghilde si rezultatele dupa o saptamana de confruntari .
Este bine venita acesta confruntare intre ghilde
Si de aici se vede uneala , intelegrea si intersul dat de jucatarorul fiecarei ghilda sa ajute si mai mult sa creasca si sa ajunga in varful clasamentului.
:):):)
 

Sonarvi

Well-Known Member
cum se adauga bonusul de 25%/15%/10%? se adaiga separat la puterea ghildei in ziua de luni?
 

DeletedUser8516

Guest
Salut Sonarvi, da bonusul este adaugat la puterea guildei in ziua de luni.
 

DeletedUser9390

Guest
Cum e afectat punctajul daca un jucator paraseste ghilda?
Se recalculeaza procentul, se pastreaza contributia jucatorului pana in acel moment sau se considera zero?
 

DeletedUser8516

Guest
Salut,
Se pastreaza contributia jucatorului pana in acel moment.
 

DeletedUser9597

Guest
de ce nu spuneti ca nu joaca toate ghildele de/a valma in acest clasament? in cont in lumra D imi apare un clasament cuniste ghilde iar in cont in lumea A imi apar alte ghilde in clasament. sse impart ghildele cre participa la clasament dupa anumite criterii in grupe valorice?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Modalitatea de grupare a ghildelor a fost explicată în detaliu în anunț.
"...va apărea noul ecran cu clasamentul Campionatului, incluzând ghilda voastră împreună cu altele (între 3 și 6), care au fost alese în același grup pentru săptămâna în curs."

"Există câteva reguli privind participarea. În primul rând, sunt luate în considerare doar ghildele cu minim 3 membri, care au ajuns în Epoca Fierului. În al doilea rând, cel puțin un membru trebuie să fi participat la Expediția trecută a aceleiași ghilde. Dacă unul din aceste două criterii nu este realizat, ghilda poate participa la Expediție, dar nu și la Campionat."
 

DeletedUser9711

Guest
Observ ca negocierile nu se iau in calcul. Sper sa fie un bug.
Am luat doua confruntari la nivelul 3 de dificultate cu negociere deoarece cosider ca sunt prea mari pierderile de unitati si am observat ca procentajul a ramas acelasi.
 

DeletedUser1080

Guest
@simi20cip
in ghildele cu peste 50 membri este nevoie de 3-4 lupte castigate pentru a creste procentajul cu 0,1%. faptul ca nu a crescut procentajul dupa doar 2 lupte (castigate prin negociere) este irelevant.
 

DeletedUser9979

Guest
cum se calculeaza si ce influnteaza stabilirea bonusului armatelor adverse in Expeditii?
 

kogal

Member
Buna ziua, cum se calculeaza puterea acumulata pentru ghilda ? S-a recalculat cumva si aceasta ? In aceasta saptamana, valoarea ei este mai mica.
 

DeletedUser8516

Guest
Buna ziua,

Puterea obtinuta este direct proportionala cu nivelul guildei la expeditia curenta. Cand se incheie exepeditia,daca va clasati pe locul 1,2 sau 3 la puterea actuala se adauga un procentaj in functie de locul in clasament.
 
Sus