Discuții despre Campionatul FoE de fotbal 2016

DeletedUser9828

Guest
Matematica FoE nu se potriveste cu matematica ta, e simplu. Eventul e facut sa iei teapa si asa cum zice colega Iliria Magnifica, mai sus, cel mai bine e sa nu mai participam la aceste eventuri care ne iau de prosti. Sau daca participam, dam numai la variantele cu 100% sanse de castig.
 

DeletedUser9837

Guest
groaznic... dar macar esti recordman :D
eu sunt in dilema acuma... nu stiu ce sa-mi cumpar cu cupele... 5 puncte forge cu 550 de cupe sau 3 turnuri ale victoriei cu 525... cred ca sunt mai bune punctele forge, nu? ajungi mai repede in viitorul arctic
Eu te sfătuiesc să iei 4 turnuri de apărare cu 400 de pf. Au și flacără deasupra, fac lumină în sat noaptea și sunt bune iarna, dau căldură. :p

Băi, ce e nebunia asta? După ce săptămâna trecută am pățit-o cu 70 de șuturi la 5% șanse, acum la 10% șanse a trebuit să dau 30 de șuturi până să nimeresc (dintre care 10 cu șansă dublă). Aiureală totală.... Eu îi suspicionez că au script care dacă vede că ai folosit diamante să cumperi șuturi, îți diminuează șansele înadins ca să consumi cât mai multe diamante. Iar faza cu dublarea șanselor cred că e abureală...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9890

Guest
Eu te sfătuiesc să iei 4 turnuri de apărare cu 400 de pf. Au și flacără deasupra, fac lumină în sat noaptea și sunt bune iarna, dau căldură. :p

Băi, ce e nebunia asta? După ce săptămâna trecută am pățit-o cu 70 de șuturi la 5% șanse, acum la 10% șanse a trebuit să dau 30 de șuturi până să nimeresc (dintre care 10 cu șansă dublă). Aiureală totală.... Eu îi suspicionez că au script care dacă vede că ai folosit diamante să cumperi șuturi, îți diminuează șansele înadins ca să consumi cât mai multe diamante. Iar faza cu dublarea șanselor cred că e abureală...


Nu stiu daca este adevarata faza cu diamantele, dar ce pot sa spun ca am observat, este faptul ca pe Brisgard mi-a fost mai usor sa castig cupe decat pe Cirgard. Pe B castigam potul din 10-15 goluri sigur, pe C am dat si cate 60 + goluri fara sa am noroc. Banuiesc ca pe lumile unde sunt multi jucatori sansele de castig sunt mai mici, pana la urma ar fi culmea ca mereu in vecinatate sa castige aceeasi persoana. La inceputul jocului castigam cupele foarte usor, acum observ ca sunt castigate de alti membri din vecinatate. Din acest punct de vedere este ok, toti ar trebui sa ne bucuram de un obiect de pe urma evenimentului indiferent ca investim sau nu in diamante.
 

DeletedUser8485

Guest
ca sa ai sanse mai mari la poturi trebuie sa ai 0 diamante in cont, daca ai diamante multe in cont nu prea ai sanse pt ca te face ca sa le cheltui apoi vine unu si trage 1 sut si ia potul urcat de tine
*am observat o smecherie la acest event, daca jucati pe mai multe servere, pe cele unde va conectati mai putin aveti sanse si noroc si unde va conectati si stati mai des acolo aveti ghinion
*va pot da exemplu meu: pe brisgard unde is cel mai activ si cel mai avansat cont al meu la toate eventurile am avut ghinion, am prins ceva cupe la eventul asta aproape 20.000 dar a trebuie sa cheltui multe diamante iar pe serverul d unde joc mai lent am prins cele mai multe cupe si anume vreo 30.000 cupe pana acuma(de 28.000 cupe am luat deja 70 turnulete de veghe) iar acolo pe serverul d am cheltuit putine diamante fata de cat am cheltuit pe serverul b
 

DeletedUser2870

Guest
mare porcarie acest event de toata jena. Bagi ca prostu mingii si cupe de behai si nu castigi nimic. Si dupa asta vine altul si iti ia toata munca... Incepe sa imi devina din ce in ce mai antipatic acest joc. Nu pare sa te invete prea multe lucruri bune... Sa jefuiesti pe altii, sa joci noroc... numai lucruri corecte... NOT
 

Sonarvi

Well-Known Member
nu m-am logat o juma de zi, si cand am intrat sa-mi consum suturile, am tras 3 goluri din 3 suturi , 2 cu 5% sansa si unul cu 20% sansa :)
foarte interesant [editat]
 
Ultima editare de un moderator:
Sus