Discuții despre Centura de asteroizi din Era spațială

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua!
Cum adica nu au fost echilibrate costurile expediției ghildei pentru epoca Marte când aceasta a fost introdusă ?
Puteti detalia?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Este vorba despre creșterea ușoară a costurilor de deblocare a nivelurilor de dificultate pentru jucătorii din Marte: 7 => 9, 14 => 18, 28 => 36.
 

DeletedUser9966

Guest
Cladirile din colonia Marte raman in colonie chiar si dupa deschiderea noii colonii?
 

Dumi.

Well-Known Member
Noua colonie de pe Centura de asteroizi devine disponibilă după cercetarea primei tehnologii în schema de cercetare. Vă rugăm să rețineți că deblocarea acestei noi tehnologii va acorda independența coloniei anterioare (Marte) și vă va oferi acces la cea nouă (Centura de asteroizi). Totuși, bunurile din colonia anterioară pot fi încă produse cu clădiri din tehnologiile viitoare
Nu cred
 

simionul

Well-Known Member
Pe harta din Era Spatiala la misiunile de explorare pentru gasirea minereurilor de pe Marte erau necesare CREDITE obtinute din colonie. Daca se va acorda independenta coloniei de pe Marte , creditele dobandite probabil se vor pierde. In urmatoarea colonie vor fi utilizate acelasi tip de credite astfel incat sa putem explora in continuare si harta de pe Marte pentru gasirea minereurilor ?
 

DeletedUser1992

Guest
Am si eu cateva nelamuriri : din cate am inteles la cercetari va fi nevoie si de minereu de marte . ...ce se intampla daca din " greseala " trec la noua epoca si totusi nu am cantitatea necesara de minereu ca sa termin toate cercetarile ?? de unde mai fac rost , avand in vedere la accesul la noua colonie are ca si consecinta directa renuntarea sau acordarea imediata a independentei coloniei de pe Marte ???
 

DeletedUser10378

Guest
aaaa!
Am si eu cateva nelamuriri : din cate am inteles la cercetari va fi nevoie si de minereu de marte . ...ce se intampla daca din " greseala " trec la noua epoca si totusi nu am cantitatea necesara de minereu ca sa termin toate cercetarile ?? de unde mai fac rost , avand in vedere la accesul la noua colonie are ca si consecinta directa renuntarea sau acordarea imediata a independentei coloniei de pe Marte ???
Minereuri de unde se produc? De pe hartă. nu din colonie:)
 

Dumi.

Well-Known Member
Harta de marte ramane in continuare accesibila.
Cred ca problema va fi cu creditele necesare exploatarilor...pentru cine nu a adunat suficient.
Pe de alta parte cred ca noua legendara va da si minereu de marte, pe langa prometiu si oricalc.
 

DeletedUser10378

Guest
pe aproape... noua legendară va da promețiu in arctic, oricalc in oceanic, ambele in virtual, minereu dac ești in marte. Depinde de era ta. Dacă ești în viitor sau mai jos, dă medalii.
 

Dumi.

Well-Known Member
eu cred ca in oceanic da si oricalc si prometiu
in virtual pe ambele
in marte le da pe toate 3
in asteroizi, iarasi le da pe toate 3
 

Dumi.

Well-Known Member
adica ce fac?
cresc bonusurile armatelor ca , deh, sunt era superioara, DAR scad drastic amplitudinea?
pana ajunge trupa aia la mine o fac praf cu trupele de marte !!!
desi pare convenabil, nu este, pentru ca asta inseamna ca nu putem folosi trupele unei ere pentru care am facut si facem eforturi serioase
 

DeletedUser7314

Guest
Vedeti ca aveti o problema: hover hammer cand ataca o unitate inamica este afectat instantaneu, deoarece are amplitudine 1 si este afectat de raspunsul inamicului. Dupa parerea mea asta este o mare greseala.
 

DeletedUser8420

Guest
Harta de marte ramane in continuare accesibila.
Cred ca problema va fi cu creditele necesare exploatarilor...pentru cine nu a adunat suficient.
Pe de alta parte cred ca noua legendara va da si minereu de marte, pe langa prometiu si oricalc.

Salutare
Harta Marte este intr-adevar accesibila, dar punctele de exploatare sunt blocate
Are cineva idee cum se pot debloca?
Sau ... mai bine spus ... cum se poate obtine in continuare minereu de pe Marte?

Tks
 

DeletedUser10378

Guest
Salutare
Harta Marte este intr-adevar accesibila, dar punctele de exploatare sunt blocate
Are cineva idee cum se pot debloca?
Sau ... mai bine spus ... cum se poate obtine in continuare minereu de pe Marte?

Tks
Legendara nouă.
sau de la cercetări, in noua eră, în partea de jos. Sintetizarea.... II
 
Ultima editare de un moderator:

BlueWing

Well-Known Member
Abia am ajuns pe Marte,, dar Centura asta de asteroizi mi se pare facuta pe genuchi... Pe bune,, NICHEL? - pai nichelul e de pe vremea cand au incropit Otelul,, adica de prin Postmoderna... BROMUL? Tot p-atunci cand rusul ala de-i zicea Medeleev le-a sistematizat nitel. Ar mai fi CRISTALELE DE PLATINA.. mai bajeti,, platina e un metal si oricum ai da-o nu faci cristale din ea, chiar daca are o structura cristalina.! Se pare ca anume persoane nu prea au fost pe la scoala, dar au ajuns mari programatori! MATERIALE PRELUCRATE... EDITAT.. si MDF-ul din care se fac usile de "carton" este un material prelucrat din lemn si celuloza. Ce legatura are el cu centura de asteroizi, n-am idee! FLUIDE MIXTE... fluidele pe centura de asteroizi au tendinta de a se face solide. Chiar mixte fiind, e putin probabil sa aiba vreun aport inovator la colonizarea spatiului. In consecinta noua prelungire a jocului imi jigneste inteligenta. Am senzatia ca particip la un film prost, in care nu si-au permis un consilier tehnic pentru ca nu le permite bugetul. Nu stiu daca neamtul a chiulit de la scoala sau traducatorul n-a fost pe aceeasi lungime de unde cu neamtul, dar sa ma ierte Dzeu...e penibil.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus