Discuții despre eliminarea NPC-urilor ostile

DeletedUser8485

Guest
ce inseamna ca se va inbunatati functionarea gvg? adica nu se va mai bloca harta gvg dupa un anumit nr de lupte si nu mai trebuie sa asteptam mult dupa fiecare lupta care o dam ca sa reapara harta gvg si sa poti da urmatoarea lupta? sau la ce va referiti cand spuneti ca se va inbunatati functionarea gvg. pe mine unul ma cam nervozeaza cand vad ca astept cate aproape 1 minut dupa fiecare lupta data ca sa reapara harta gvg, mi s-a zis ca e din cauza ca am viteza mica la net dar is in dubii, nu cred ca e doar din aceasta cauza pt ca daca era asa imi mergea si jocul rau dar imi merge bine, luptele contra vecinilor imi merg repede doar gvg-ul imi merge rau. de cate ori deschid harta gvg mi se incetineste sistemul si se blocheaza des
 
Ultima editare de un moderator:

dana32

Well-Known Member
Off Topic: Navlus, înseamnă că ai un pc / laptop slab și e cazul să-l schimbi. GVG merge bine, depinde de pe ce joacă fiecare, dacă ai rami, placă video, procesor etc. FoE este un joc pretențios.

Fără NPC-uri ostile, adică fără armate rănite? Când atacăm pe gvg, dăm câte 10 lupte în cap pe slot? :laugh:
 

DeletedUser8485

Guest
pc-ul meu e destul de bun ca daca nu ar fi fost bun nu mergea jocul bine in afara de gvg, raman la parere ca harta gvg are o problema nu doar la mine ci la mai multi(la peste jumate din jucatorii care joaca acest joc). si sa schimbi un pc pe care merge orice joc mai putin harta gvg de la foe nu mi se pare prea ok. si am inteles care e faza cu npc-urile ostile si pasnice, eliminarea ncp-urilor agresive ajuta gvg-ul ca nu mai trebuie sa inlocuiesti zi de zi armatele ranite la sectoarele de pe plaja sau vecine cu npc-urile. dar nu e asa mare inbunatatire asta cu eliminarea npc-urilor agresive ca oricum mai mult de 4 armate de sector pe zi nu luau npc-urile si daca guilda care detinea sectoarele avea jucatori activi cu cazarme putea schimba zilnic sloturile ranite fara a folosi unitati libere ci doar cele atasate cazarmelor si asa ar fi tinut si jucatorii mai in priza cu gvg-ul intrand des si zilnic pe harta ca sa inlocuiasca armatele. o inbunatatire ar fi fost daca toti jucatorii puteau da luptele mai rapid in gvg fara a mai astepta mult dupa fiecare lupta cum am zis si in primul mesaj
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Era si timpul sa apara aceasta implemetare, nu vor mai fi NPC-uri ostile, adica nu va mai fi nevoie sa schimbam armatele de pe sectoare asa de des...
Inca ceva, vad ca este o discutie despre o mai buna functionare a GvG-ului, intr-adevar este o mai buna functionare prin eliminarea NPC-urilor, dar nu pentru noi jucatorii, si mai degraba pentru cei ce au creat jocul, deoarece va fi mai usor pentru ei si sistemul creat de ei ca sa se poata calcula numarul de puncte si prestigiul castigat de fiecare ghilda si jucator in parte pe zi si saptamanal...NPC-urile raneau sectoarele si se mai scadeau din punctele adunate de ghilda si era nevoie de o gramada de calcule ca sa se afle punctajul adunat in final...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus