Discuții despre Era Postmodernă și Versiunea 1.27

DeletedUser

Guest
Lacunele in gandire sunt frecvente la cei mai putin vigilenti. E adevarat ca "ghildele fantoma" creau inechitati pe harta...dar atat. Doar pe harta. De la aceasta premisa si pana la interzicerea reintoarcerii in ghilda timp de 7 zile pentru toata lumea e cale lunga, doar drumul spre iad e pavat cu bune intentii, nu?
Deci atentie la argumente, daca ele tot nu exista.
Si mai corect era, ca o astfel de limitare drastica sa fie dezbatuta. Dar nu a fost, asa ca intuim cu totii motivul. Platesti pretul daca vrei sa fii liber. In regula si cu asta.
Concluzie? Fiecare e liber sa decida pentru el daca accepta sau nu noile reguli impuse. N-are legatura cu nicio parere a nimanui...cu parerea iti dai la tine acasa, nu la altul acasa...nu?
 

dana32

Well-Known Member
Noile reguli sunt impuse de inno games...pe toate tarile unde exista FoE, nu cred ca ii intereseaza prea multe pareri, atat timp cat jocul il ofera gratuit, nu esti obligat sa cumperi diamante, sau sa platesti ca sa poti intra pe cont...
Ei, cu siguranta lucreaza in permanenta sa perfectioneze jocul, nu sa il distruga...
Nu are nimeni nici o vina...iti convine sa joci in aceste conditii, joaca, daca nu, te lasi...
 

DeletedUser7954

Guest
Salut aceasta decizie.Ce bine era daca ar fi fost implementata inca de la introducerea razboaielor.

Gata cu planuri moca-vrei plan doneaza asa cum au facut multi.

Gata cu schimburi de piata-in sfarsit devine important sa ai ghilda

Gata cu ghilde fantome-nu ca inca nu e posibilitatea de a face asta,dar macar acum exista o minima pedeapsa
 

Coryllus

Well-Known Member
In toate erele omenirii au existat si diverse strategii de lupta (de la calul troian pana la agenti secreti si militii partizane --- vezi armata lui Putin infiltrata in Ucraina ) numai FOE doreste sa purtam "ochelari de cal" , sa stam drepti si sa nu spunem nici "psss".
 

DeletedUser2967

Guest
si aici aveti un video cu un oras din EPM. Dar mai interesant mi se pare continentul si lupta. incepe la 1:40
 

DeletedUser908

Guest
Ne tot ferim sa spunem ce va veni cand uni care joaca pe beta stiu deja ce vine. Dar mirarea mea e alta, joc si pe serverul englez si am constatat ca toate updatarile apar in ordinea asta 1. beta, 2 celelalte servere 3 cel romanesc .
Avand in vedere ca sunt cetatean european cer ca sa se faca updatarile si pe serverul romanesc la fel ca pe cel englezesc (acolo era post moderna e din 28 mai introdusa!!). Asta adevereste inca odata ca suntem europeni mana a doua!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mă tem că vă înşelaţi în legătură cu ordinea. Ea este aceasta: 1. Beta, 2. Internaţional (en), 3. Toate celelalte servere. Iar ideea este ca un număr cât mai mare de jucători să testeze noutăţile şi să fie raportate bugurile înainte ca aceastea să ajungă pe serverele dedicate unei anumite limbi.
 

DeletedUser2967

Guest
si-a pus si romania amprenta pe ceva in jocul acesta (doar pe serverul romanesc). pe .en este IFV (infantry fighting vehicle). pe .ro este MLI (masina de lupta a infanteriei) original produs in romania : aici
 

DeletedUser216

Guest
The first mass-produced IFV was the West German Schützenpanzer 12-3 which served in the Bundeswehr from 1958 until the early 1980s.
Scuze pt eng.
 

DeletedUser216

Guest
Fantana dorintelor nu ar fi trebuit sa ofere produse din industriala acum??
 

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
fantana dorintelor ofera produse din industriala daca aveti primaria in posmoderna.
O seara buna si spor la joc!
 

DeletedUser6079

Guest
nu e cam dezechilibrat cu fantana dorintelor adica bunurile din industriala nu sunt bunuri rafinate ca cele din progresista sau moderna si acum post moderna
 

DeletedUser

Guest
Nu exista nici un dezechilibru. Aceasi metoda s-a aplicat si in momentul treceri din Era Progresista in Era Moderna, si din Era Moderna in Era Postmoderna.

In era Moderna se primesc produse din Era Coloniala.
In Era Postmoderna se primesc produse din Era Industriala, iar cu fiecare era ce vom inainta in arborele de cercetari vom primi produse din erele anterioare (cu 3 ere in urma, fata de cea in care ne aflam).

Spor la joc.
 

DeletedUser5468

Guest
Canaveral este la cineva în oraș pe beta, deja și la lvl 10, dar Habitatul nu l-a pus nimeni, să fim serioși, nu prea e util, cum e și capitoliul.

jC9m3rn.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Sus