Discuții despre Evenimentul aniversar 2023

Dumi.

Well-Known Member
unele dintre pietre prețioase conțin ceea ce pare a fi chei
ceea ce PAR a fi chei [acordul se face cu "chei", care este la plural]
Apreciez ca portretele au reinceput sa arate mai bine !!!
 

Husker

Member
O sa fie interesant, dar sper sa nu se mai faca diferente si sa primeasca toata lumea newsletterul cu premii.
 

BraveWww

Well-Known Member
Am dat nenumarate clickuri pe "primeste cadoul" din mail,conectat pe lumea B si rezultatul este 0
 

Laurania

Well-Known Member
Evenimentul e bunicel, jocul destul de ok, cred că nu trebuie întoarse toate pietrele de pe tablă, se consumă prea mult. Va merită dacă ajungem la nivelul suplimentar, dacă, nu, nici nu fac clădirea, o vând la negustor. Dar se fac alte clădiri fără probleme, de exemplu, rezervația de vulturi.
 

Rigs

Well-Known Member
Evenimentul e bunicel, jocul destul de ok, cred că nu trebuie întoarse toate pietrele de pe tablă, se consumă prea mult. Va merită dacă ajungem la nivelul suplimentar, dacă, nu, nici nu fac clădirea, o vând la negustor. Dar se fac alte clădiri fără probleme, de exemplu, rezervația de vulturi.
Cel mai eficient e sa joci 3/4table pe zi si pe fiecare tabla sa folosesti maxim 10piese(100energie) si mereu sa iei cuferele de aur(sunt cele mai eficiente in raport pret-puncte de event)
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Nu cred ca pot sa duc la bun sfarsit acest event ,am facut greseli inca de la inceput ,pe semne ca fac si acum si nu vad cum sa obtin toate nivelele la cladirea speciala.
 

dunbarton

Well-Known Member
Problema la acest joc este ca ajungi sa eliberezi toate pietrele mai putin una, iar apoi generatorul iti da doar piese de alta culoare decat ai nevoie si asa consumi multa energie. Ideea jocului e ok, doar ca ar trebui modificat pe ici pe colo, astfel incat sa nu depinzi doar de hazard.
Oricum, vad ca de doua evenimente incoace Inno a trecut la alta abordare privind aprecierea nivelului maxim prin introducerea unei conditii suplimentare pentru atingerea lui. E ca si cum, daca am fi la scoala, ca sa fii premiant nu ar fi suficient sa ai zece pe linie, ci ar trebui sa mai dai un test ca sa primesti premiul.
Mi se pare incorect fata de jucatori. Pai daca am atins toate nivelurile, lasa-ma nene in castigator, nu mai baga un nivel suplimentar dupa care sa ti se scurga ochii pana il poti atinge!
 

Rigs

Well-Known Member
Eventul asta mai merge, dar urmatorul e moarte clinica, cine o bagat 1000 de nivele pe candy crush mai are o sansa :)))) eu cel putin n-am sperante sa fac nici macar jumate din rezervatia de panda, eventual o plantez in oras cu extensii cateva zile ca are o productie de pf buna si dupa ajunge la comerciant.
Desi nici aici nu inteleg deloc rapoartele alea de chei... am prins ideea ca alea verzi is mai rare dar am ajuns sa am 180 de chei rosii vreo 90-100 verzi si alea albastre de 4-5 zile dak am noroc din misiune sa iau 9 ca din 4table am facut max 12-15chei
 

Dumi.

Well-Known Member
rezervatia de panda o sa stea
nici nu ma ating de eventul ala ca oricum loc in oras nu mai este
nici nu stiu ce da, nici nu ma intereseaza, incep sa ma satur de Fragments of Empire :)))))
 

Ahdrian

Well-Known Member
Mie mi-a plăcut noul joc. Nu am luat toate premiile, dar nu mă supăr pentru asta. Le țin în stoc până completez clădirile de la Comerciant. Joc fiind, nu e motiv de supărare sau frustrare, dacă îl joc cu plăcere și cu răbdare.
 
Sus