Discuții despre Evenimentul de Halloween 2023

hattrick33

Well-Known Member
Cel mai fain event pentru ca nu stie lumea sa il joace:)) majoritatea doar sa sparga baloane ca la cel trecut se pricep :))
Eu sunt in top 1% cu dublu puncte fata de restul doar din misiuni :)))
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Cel mai fain event pentru ca nu stie lumea sa il joace:)) majoritatea doar sa sparga baloane ca la cel trecut se pricep :))
Eu sunt in top 1% cu dublu puncte fata de restul doar din misiuni :)))
Este o vorba...toamna se numara bobocii..!
Nu inteleg ce ai luat tu doar din misiuni de pretinzi ca ai ajuns in top 1% dar ma rog ,asa cum am zis ,toamna se numara bobocii,asa ca iti urez bafta si la mai mare...
 

hattrick33

Well-Known Member
Iti explic la sf cum trebuia sa joci :)
In alta ordine de idei cu toate cladilirile noi ,care sunt multe si mici si prioritate la motivare si fara motivare se pierd beneficii , ar trebui redus motivarea la 12 ore, esti limitat la numar de vecini guilda prieteni care nu pot sa motiveze tot nici daca ar toti activi zilnic imposibil :)))
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Iti explic la sf cum trebuia sa joci :)
In alta ordine de idei cu toate cladilirile noi ,care sunt multe si mici si prioritate la motivare si fara motivare se pierd beneficii , ar trebui redus motivarea la 12 ore, esti limitat la numar de vecini guilda prieteni care nu pot sa motiveze tot nici daca ar toti activi zilnic imposibil :)))
Daca rezonez cu ceva din ce scrii ,este intradevar numarul mare de cladiri care trebuiesc motivate (mici sau mari,nu conteaza) dar oricum nu are legatura cu ce se discuta aici.
Nu trebuie sa-mi explici mie cum se joaca acest eveniment .Eu am considerat si consider hilara afirmatia ta ca dupa doua zile esti in cei 1%.
Nu contest asta ,dar totusi era un inceput de joc ,cand mare parte din jucatori abia iau pulsul jocului.Asa ca ramane in picioare chestia cu bobocii care se numara toamna.
 

hattrick33

Well-Known Member
Daca stii cum se joaca cate puncte ai? Eu am vreo 3000 momentan , e nevoie de 3600 sa faci cladirea si 4500 pentru tarot
Cu incidentele si colti e problema abea prinzi cate 25 ,desi e specificat si 100 si 500 colti, am cules zilnic deci nu pot sa fiu asa de ghinionist :)))
 

dunbarton

Well-Known Member
Ai 3000 de puncte, dar cati colti mai ai in inventar? Cate misiuni din cele 56 ai indeplinit, altfel spus, cati colti din misiuni vei mai primi pana la sfarsit? S-ar putea sa fii ajuns din urma de cei care acum au 6-7000 de colti si care au ajuns abia pe la misiunea 35.
Deci treaba cu bobocii e valabila.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Cel mai fain event pentru ca nu stie lumea sa il joace:)) majoritatea doar sa sparga baloane ca la cel trecut se pricep :))
Eu sunt in top 1% cu dublu puncte fata de restul doar din misiuni :)))
Practic nu ma intereseaza cate puncte ai sau ce fabulezi tu.
Faptul ca abia postase un SINGUR jucator ca este nemultumit de eveniment si tu sari si -i faci prosti pe ceilalti jucatori ,care asa cum te exprimi, se pricep numai sa sparga baloane ,spune multe despre tine.
 

Dumi.

Well-Known Member
imi place f mult eventul asta
te obliga sa iti pui capul la contributie, iar recompensele sunt destul de multe si variate
bravo!
 

Dumi.

Well-Known Member
punctele sunt irelevante acum
cheilea alea nu se strica de o zi la alta
daca nu ai pe ce sa le dai, le pastrezi acolo....fiecare stie dupa ce trebuie sa dea la cufere, in functie de stilul de joc
eu nua am avut la premiul zilnic, nimic din ce imi doream
am jucat cartile ca sa iau chei, ele stau acolo si or sa fie folosite cand o sa consider de cuviinta
desigur v-as sugera sa nu pierdeti deskiderea zilnica a fiecarui cufar de aur care e inmultit cu doi, indiferent de ce premiu e la zilnic
cat despre punctaj...ala o sa conteze cu adevarat doar spre finalul eventului.
 

hattrick33

Well-Known Member
Practic nu ma intereseaza cate puncte ai sau ce fabulezi tu.
Faptul ca abia postase un SINGUR jucator ca este nemultumit de eveniment si tu sari si -i faci prosti pe ceilalti jucatori ,care asa cum te exprimi, se pricep numai sa sparga baloane ,spune multe despre tine.
Mai sunt si alte forumuri in caz ca nu stiai unde lumea lasa feedback si e activitate deci nu trebuie sa te simti in grupul baloanelor :)
 

Adrian CHR

Member
o intrebare, in momentul in care termini o teminta si bati boss-ul respectiv si iti raman in pachet 5 carti iti spune ca vei primi chei pentru fiecare carte ramasa in pachet, intrebarea este ce fel de chei primim si cate chei primim per carte?
 

hattrick33

Well-Known Member
o intrebare, in momentul in care termini o teminta si bati boss-ul respectiv si iti raman in pachet 5 carti iti spune ca vei primi chei pentru fiecare carte ramasa in pachet, intrebarea este ce fel de chei primim si cate chei primim per carte?
Altul in liga baloanelor :))multi mai sunteti care habar nu aveti de aia e asa usor eventul :)))
 

hattrick33

Well-Known Member
Pai daca te ducea mintea vedeai cate chei primesti la sfarsit fara carti si cate iti vin cu cartile ramase :))))
 
Sus