Discuții despre evenimentul de Halloween

DeletedUser

Guest
ce trebuie sa fac la misiunea produ sau pierzi de la event?????????????
 

DeletedUser9428

Guest
Cate monezi aduce casa bantuita? Dar cimitirul,cata fericire?(Poate mortilor!!!)
 

DeletedUser6453

Guest
Cinci pe patru

Lascule patru pe cinci sau cinci pe patru numai sta ca la teatru.

Necesita:construieste sau pleacă

Ce sa construiesc?
 

DeletedUser7925

Guest
Cinci pe patru

Lascule patru pe cinci sau cinci pe patru numai sta ca la teatru.

Necesita:construieste sau pleacă

Ce sa construiesc?


O clădire care este 4x5 sau 5x4 adică ca livada din epoca bronzului sau ferma de capre din epoca fierului....

încercați să mutați discuțiile la tema eventului din 2015 nu 2014 :unsure: :D

Editat: rezolvat! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9796

Guest
Cum ai rezolvat ghicitoarea aia cu cinci pe patru sau patru pe cinci ?
 

DeletedUser3532

Guest
pentru misiunea cu cei 40 de ho
ti ce trebuie facut?????
 

DeletedUser9417

Guest
La misiunea acea trebuie sa construiesti un atelier de olarit
 

DeletedUser

Guest
Rege Nepriceput Uite inc-o ghicitoare , Maimuta din mijloc sta la soare,De-o gasesti las-o sa plece findca timpul nu sta ,trece, Daca vrei armata pana in dinti da cu piciorul la una din cele cinci
... buun am sters toate unitatile si tot nu am rezolvat ghicitoarea,cineva stie cum?

am sters si unitati din aparare grupandu-le cate 5 si stergand-o pe cea din mijloc, si unitati din atac tot grupate cate 5, nu inteleg...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9813

Guest
buna. eu am terminat misiunile, dar nu gasesc cimitirul si laboratorul savantului nebun in meniul de constructii. stie cineva unde sunt sau cand le primim?
 

DeletedUser

Guest
of daaa intr-adevar am creeat si apoi am sters si eu O UNITATE USOARA gata ghicitoarea multumesc Florin 831210
 

DeletedUser1304

Guest
event haloween 2015

am cautat pe forum ceva legat de asta dar n-am gasit, poate ma poti ajuta tu, la penultima misiune in loc sa sterg o unitate am crezut ca trebuie sa sterg cimitirul, asa ca la ultima misiune nu am mai avut ce sa sterg si nu pot trece mai departe, am sters deja o cladire a erei actuale cu sugereaza indicatia dar tot nimic...
 

DeletedUser5468

Guest
Păi ștergi 3 boscheți/decorațiuni din era ta ca să primești un cimitir de 3x3.
Păcat că ai șters cimitirul înaine de misiunea care trebuia, dar nu poți da timpul înapoi.
 

DeletedUser9819

Guest
Salut m-am blocat si eu la o misiune am sters 3 cladiri din viitor tot nu merge
Sterge sau fi blestemat !!
 

DeletedUser5468

Guest
Păi dacă nu ai cimitir te pune să ștergi 3 clădiri din era ta, acele 3 clădiri sunt defapt 3 decorațiuni, doar am scris și mai sus...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1304

Guest
am tot incercat sa sterg diverse pana am realizat ca sunt deja in era viitorul si nu am nicio sansa sa ajung sa fac cercetarile pana ajung la decoratiuni pana se termina eventul...
 
Sus