Discuții despre Evenimentul de Halloween

DeletedUser6484

Guest
unde sunt recompensele de la incidente, am fost pe toate lumile pe care le joc si am dat numai peste buruieni, cum este posibil?
 

dunbarton

Well-Known Member
Probabil nu ai gasit vreuna.
Si a propos de carti, cine are carte are parte.
Cartile astea au fost puse cu cap , ca sa te determine sa fii activ pe tot parcursul evenimentului, altfel nu ai timp sa indeplinesti misiunile date de carti, misiuni care iti ofera posibilitatea sa colectezi mai multe bomboane. Daca te bazezi pe bomboanele colectate zilnic, din misiunile conventionale, drept recompensa pentru prezenta zilnica, sau din icidente, esti in mare pericol sa nu poti aduce Azilul la nivelul 9.
Daca insa gasesti carti si le deschizi, poti sa-ti rotunjesti frumusel zestrea de bomboane. Poti deschide mai multe carti in acelasi timp, iar pontul cel mare este ca, avand de foarte multe ori misiuni comune, poti impusca mai multi iepuri dintr-o lovitura, adica indeplinesti cerinta o singura data si rezolvi doua sau chiar trei misiuni.
 

DeletedUser6253

Guest
Cartile de pe randul 2 nu le-am gasit inca. Astia de la INNO isi bat joc de noi
 

DeletedUser7314

Guest
Strategie sa te faca sa cumperi diamante! Altceva nu stiu . In ultima perioada parca au luoat-o razna, aproape zilnic ne bombardeaza cu oferte, dar o sa cumpar cand o sa ploua cu carnati!!!
 

DeletedUser6253

Guest
Eventul e gata si cartea de aur nu am gasit-o. Asta inseamna mafie
 

dunbarton

Well-Known Member
Pai voi ati jucat sa gasiti toate cartile, sau sa adunati 8 modernizari ale azilului? Daca aceeasi carte ai fi gasit-o de 10 ori, puteai sa faci de 10 ori misiunile si adunai bomboane cat sa dai si la altii. Nici eu nu am gasit toate cartile, dar cele pe care le-am gasit de mai multe ori mi-au adus o gramada de bomboane. Singura conditie a fost sa fii foarte activ, adica sa dedici suficient timp evenimentului.
 

Proud129

Well-Known Member
Pai voi ati jucat sa gasiti toate cartile, sau sa adunati 8 modernizari ale azilului? Daca aceeasi carte ai fi gasit-o de 10 ori, puteai sa faci de 10 ori misiunile si adunai bomboane cat sa dai si la altii. Nici eu nu am gasit toate cartile, dar cele pe care le-am gasit de mai multe ori mi-au adus o gramada de bomboane. Singura conditie a fost sa fii foarte activ, adica sa dedici suficient timp evenimentului.
Problema e ca anumite carti nu au fost gasite (in cazul meu ce-a de aur si inca una), unele carti le-am gasit de peste 18 ori la numar! Vezi tu... asta e problema cand introduci un factor de tipul "noroc" sa poti sa colectezi toate cartile atunci aceasta parte din event e cam nasoala, in rest tot eventul a fost ok.
 

DeletedUser7314

Guest
Daca ar fi fost un eveniment in totalitate corect, nu ai fi primit 18 carti la fel ci ai fi primit una din fiecare, dar... ca si la planurile cladirilor legendare , softul a fost facut in asa fel incat sa nu ai toate cartile sau planurile, ca sa iti pierzi rabdarea si sa ... CUMPERI !!!!
Si apropo de concurs. Azi este 7 cand publicati rezultatele cu castigatorii? ca suntem si noi curiosi cine sunt NOROCOSII !!!!
 

dunbarton

Well-Known Member
Sincer, nu pot sa va dau dreptate... Daca ati fi indepartat toate panzele de paianjen, as fi inteles supararea, dar asa, foarte posibil ca acele carti pe care nu le-ati gasit sa se fi ascuns in spatele panzelor de paianjen pe care nu le-ati indepartat.
 

Proud129

Well-Known Member
Sincer, nu pot sa va dau dreptate... Daca ati fi indepartat toate panzele de paianjen, as fi inteles supararea, dar asa, foarte posibil ca acele carti pe care nu le-ati gasit sa se fi ascuns in spatele panzelor de paianjen pe care nu le-ati indepartat.
Te asigur ca am jucat cum trebuie am indepartat tot ce era de indepartat, am facut tot ce se putea in in limita resurselor disponibile. Intelege ca aceasta parte a eventului tine de noroc. Daca tu ai fost printre cei norocosi si ai pus mana pe toate cartile..
nu veni aici sa ne zici ca "nu am procedat corect". E bine ca am avut ocazia sa facem azil+9 si fara sa colectam toate cartile (pentru a lua bonusu de unelte).
 

Proud129

Well-Known Member
Nu am gasit toate cartile pe niciuna dintre lumile pe care joc; daca ai indepartat tot ce ti-a iesit in cale inseamna ca nu ai ajuns suficient de departe ca sa-ti apara toate cartile
Daca am reusit sa fac azil +9 inseamna ca am ajuns suficient de departe, ia panzele au fost verificate in totalitate, ce am lasat in urma au fost cativa dovleci. Deci ce am procedat gresit? Sa bagam diamante pentru un avatar? Nu mersi! La ce preturi piperate erau nici nu se punea problema.
 

DeletedUser12568

Guest
Eu am primit toate cartile pe toate cele 3 lumi pe care joc. Pe Arvahall am primit cartile de 2 ori iar la finalul eventului daca mai primeam una de aur completam si al 3-lea set de carti. Tind sa cred ca nu tine doar de noroc :)
 
Sus