Discuții despre Evenimentul de iarnă 2019

DeletedUser11968

Guest
Interesant, il asteptam cu drag ! Tocmai bine, azi termin culturala cu japonezii :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Intrebare catre admini
Daca am adus toti renii la sanie, cum imi pot colecta recompensa?
Si: aceasta recompensa o reprezintat intregul set afisat in imagine sau pot alege doar una?
Multumesc.
 

D-Best

Well-Known Member
Intrebare catre admini
Daca am adus toti renii la sanie, cum imi pot colecta recompensa?
Si: aceasta recompensa o reprezintat intregul set afisat in imagine sau pot alege doar una?
Multumesc.
Plătești cele 2995 de diamante pentru a intra în posesia cadourilor. Și... poți să plătești cele 2995 de diamante imediat ce ai primit un ren sau după ce-i ai pe toți. Evident. este mai rentabilă ultima variantă.
 

DeletedUser561

Guest
In concluzie, indiferent ca ai 1 sau 9 reni , trebuie platite 3000 diamante. Singurul avantaj e ca stii pe ce arunci diamantele daca ii ai pe toti :)
 

the hun

Member
buna seara. am ajuns la stadiul sa cumparam ceea ce am castigat ???????...adica 9 reni cara dau recompense de doi lei ....????....oare cand o sa ne cereti nr de cont ???...pacat ,asta nu mai este joc .
 

DeletedUser7314

Guest
Asta spuneam si eu , dar mai demult ... o mare bataie de joc!!!
 

DeletedUser6484

Guest
daca ai 9 reni cand se termina eventul culegi recompensele, nimeni nu te obliga sa le cumperi cu diamante, scrie clar acolo cand se pot culege
 

DeletedUser7314

Guest
Unde scrie ? ca acolo cum spui tu ,scrie sa-ti revendici premiul cu cea mai buna oferta. Adica sa aduni toti renii ca sa se imparta suma la 9!!! Spune-mi tu , te rog, unde scrie altceva.
 

DeletedUser7314

Guest
Acolo se specifica momentul in care se termina evenimentul si pana cand poti revendica premiul. In nici un caz ca sunt gratuite! Dar mi-ar place sa ma insel si sa ai dreptate!
 

dunbarton

Well-Known Member
Deci, sa facem niste calcule...

1. Cele 9 nivele ale trenului se pot obtine astfel:
- 3 nivele daca indeplinesti toate ce 70 de misiuni;
- 6 nivele din deblocarea unor Mari Premii;

2. Intrucat pachetele de modernizare ale trenului sunt incluse alternativ printre Marile Premii, adica unul da, unul nu, inseamna ca pentru a obtine 6 pachete ai nevoie sa deblochezi 11 Mari Premii;

3. Un Mare Premiu se deblocheaza dupa ce muti trenul 20 de spatii; per total, trebuie sa muti 20*11=220 de spatii;

4. Un bilet de tren costa 10 stelute;

5. Folosirea unui bilet muta trenul 1, 2 sau 3 spatii, in mod aleator; presupunem ca muta in medie 2 spatii;

6. Trebuind sa muti 220 de spatii, asta inseamna ca ai nevoie de 220/2=110 mutari, adica 110 bilete, adica 1100 de stelute';

7. Daca indeplinesti cele 70 de misiuni si esti in joc toate zilele, vei primi 70*10 + 32*10+ 120 (de la misiunile 20 si 55) = 1140 de stelute (citisem undeva ca ar fi 1170, dar nu imi dau seama de unde);

8. Mai poti obtine stelute si din incidente.

Concluzia: sunt premise bune sa putem avea un tren de nivel 9
 

DeletedUser10107

Guest
Nu exista nicaieri stipulat ce se intampla cu renii aia. Adica dupa ce se termina eventul ii primim sau nu ii primim DECAT daca dam diamante.
E un admin dragut sa ne lamureasca? Altfel degeaba dam noi cu presupusul.
 

DeletedUser7314

Guest
Cum am mai spus mai sus: ca sa le obtii trebuie sa platesti diamantele . Eu ii am deja pe toti, dar degeaba! Daca nu platesti nu iei nimic!! O magarie !
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@pison Nu este nicio măgărie, și mai ușor cu limbajul ăsta pe forum. Peste tot vedeți numai măgării, dar jocul vă pasionează în continuare. Este un pic de neînțeles. Așteptăm cu drag și aprecierile la adresa muncii coordonatorilor jocului. Nu le mai țineți secrete!

Explicația saniei: odată cu fiecare ren, ați primit deja un obiect din cadouri - recompensa zilei din ziua respectivă. Cu Sania renilor, aveți posibilitatea (dacă doriți) de a obține încă 9 obiecte/clădiri valoroase pentru numai 2990 Diamante.
Puteți obține obiectele numai când plătiți Diamantele necesare. Nu contează câte obiecte sunt găsite, suma de plată este aceeași.
 
Ultima editare:
Sus