Discuții despre Evenimentul de primăvară 2020

nepoteanu

Member
Iti mai pastrezi opinia?
Nu numai ca de trei zile in Lumea B nu am cules decat 3 (trei!) lampioane, dar nici cu celelalte incidente nu ma pot lauda. Nu ma plang, fac doar o constatare.
Stau si ma intreb daca nu cumva lapioanele-incidente apar in functie de cate lampioane ai in stoc (ai putine in stoc, primesti mai multe de la incidente) si in functie de cate mari premii ai castigat.
eu in 3 zile am primit doar 3 lampioane
 

DeletedUser12551

Guest
Iti mai pastrezi opinia?
Nu numai ca de trei zile in Lumea B nu am cules decat 3 (trei!) lampioane, dar nici cu celelalte incidente nu ma pot lauda. Nu ma plang, fac doar o constatare.
Stau si ma intreb daca nu cumva lapioanele-incidente apar in functie de cate lampioane ai in stoc (ai putine in stoc, primesti mai multe de la incidente) si in functie de cate mari premii ai castigat.

Da, am conturi pe toate lumile de joc si pana acum am avut zilnic cca 3 incidente specifice eventului + celelalte incidente normale pe toate lumile de joc
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Se ajunge la teorii conspiraționiste pe aici, și nu e ok. Nu există nicio legătură între numărul de lampioane existent sau de Diamante cheltuite și numărul de cireși. Așa cum am specificat în mai multe rânduri, cireșii sunt doar ceva extra și nu trebuie să vă bazați prea mult pe ei.

„La Evenimentul de primăvară din 2020, cireșii funcționează la fel ca incidentele din orașul tău. Asta înseamnă că există șansa ca în fiecare zi să apară între 10-15 incidente în oraș, iar unele dintre acestea pot fi cireși. Acest lucru nu este însă garantat, deci nu trebuie să te bazezi pe acești copaci, ci pur și simplu să îi vezi ca un bonus suplimentar când îi găsești!
Asigură-te că vei colecta toate incidentele din oraș (nu numai cireșii), pentru a crește șansa să apară alții noi! ”
 

dunbarton

Well-Known Member
OK, nu sunt un tip conflictual, insa nu trebuie uitat ca acest joc este practic un program. Exista niste instructiuni gen IF... ELSE..., iar ca orice "pacatos" am si eu momentele mele de indoiala.
...
Pentru ca evenimentul este organizat in cinstea Festivaluluil Florilor de Cires, iar astazi sunt Floriile, sa uram La Multi Ani tuturor celor ce poarta nume de flori, impreuna cu ganduri bune de sanatate si fericire.
 
Ultima editare:

DeletedUser12363

Guest
Salut.concluzia mea despre acest joac ca si altele este ca trebuie sa bagi bani altfel nu prosperi foarte repede.Eu de 2 zile nu am mai vazut nici un lampion iar misiunile care iti mai aduc ceva lampioane sunt foarte prost gandite.Eu deabea am trecut la era coloniala si mia dat misiune sa invig armata de dimesiuni marii.Cum as pute eu sa inving armata din era coloniala daca eu nu am facut cercetari in acea era.SUNT complet dejamagit
Trebuie sa ai crescute cladirile de atac și apărare și încearcă sa sari un rând pana se apropie de tine apoi lupți cu armata și vezi ce iese .Sa știi ca se poate face cele 8 modernizări sărind cu broasca doar pe cel mai mare punctaj care ți-l cere și prinzi argint eu am intrat chiar și in aur și am diferenta de doua lacuri avans fără sa bag un leu in acest joc și nici nu voi baga vreodată .
 
Sus