Discuții despre Evenimentul de primăvară 2021

basarab6

Member
Aștept cu nerăbdare acest eveniment. Am numărat zilele după ”cutia de surprize”.
Cu mulțumiri pentru tot ce faceți pentru noi.
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu inteleg de ce nu ne spuneti TOT ce da aceasta moara
Faceti referire la "Bonusuri incredibile cu pesti saritori" sau nu stiu de care....daca tot scrieti, faceti treaba pana la capat: spuneti EXACT ce da aceasta cladire, nu fiti evazivi :)
 

-Otilia-

Active Member
Nu inteleg de ce nu ne spuneti TOT ce da aceasta moara
Faceti referire la "Bonusuri incredibile cu pesti saritori" sau nu stiu de care....daca tot scrieti, faceti treaba pana la capat: spuneti EXACT ce da aceasta cladire, nu fiti evazivi :)
=))))))) pestii saritori sunt cel mai bun bonus ..care-i problema ?:)))))))))))))))))))
 

Dumi.

Well-Known Member
ba apreciez poezia din text si recunosc ca imi plac si pestisorii saritori [mai ales saramura], dar cand cumpar o masina ma uit mai degraba daca merge si ofera confort
abtibildurile le las pe ultimul plan :p
 

Dumi.

Well-Known Member
eu as fi preferat 10 trupe :)
a dat inno games tone de cladiri noi care dau atac sau aparare in atac
au dat atata de multe incat au fost nevoiti sa umble la bonusurile armatelor, pentru ca orice confruntari devenisera prea simple
pe urma, am impresia ca la eventul arheologic, iar or sa fie doua cladiri care dau atac, respectiv aparare in atac
Aceasta pare o cladire f buna pentru cei din ere mici sau care se chinuie sa avanseze [hai sa ii lasam si pe ei sa se bucure :)]
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Toate sunt bune si frumoase .Apar cladiri speciale una mai tentanta decat alta ,dar extinderi ......nu prea mai sunt .
Din cauza spatiului limitat ,o sa se ajunga sa avem in orase numai caldiri legendare si atunci o sa scada si interesul pentru aceste cladiri speciale.
 

Dumi.

Well-Known Member
te contrazic
eu de cand au aparut aceste cladiri speciale am sters la greu legendare
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Ma rog ,fiecare joaca cum considera ca este mai avantajat, dar parca nu-ti prea vine sa renunti la o cladire pe care te-ai chinuit s-o ridici la nivelul 50-60 sau mai mult care-ti oferea anumite avantaje militare ,bunuri , pf-uri,etc...,dar asa cum am mai zis, fiecare are filozofia sa de joc.
Bafta !
 

Dumi.

Well-Known Member
pai am sters mizeriile, nu legendarele valoroase
am sters gen sofia, vasile....d-astea fara relevanta]
 

RAZZ73

New Member
Buna ziua.
Câte puncte trebuie să câștigi la evenimentul de primăvară ca să poți primi recompensele Ligii de Aur (Ultima) la terminarea evenimentului?

Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
 

Ahri

Member
Buna ziua.
Câte puncte trebuie să câștigi la evenimentul de primăvară ca să poți primi recompensele Ligii de Aur (Ultima) la terminarea evenimentului?

Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Nu este vorba despre o valoare anume, ci despre calcul procentual. In acest caz, 1% e o valoare strategica unde sunt introdusi doar cei ce investesc Diamante. Daca toti cei de acolo alegsa investeasca peste 1 mil de lampioane atunci dvs. trebuie sa fiti peste ultimul care face parte din acea categorie ca sa intrati. Totusi, aveti ca punct de reper un numar de iazuri pe care trebuie sa-l depasiti ca sa intrati in acea liga: https://prnt.sc/1100t7m
 

RAZZ73

New Member
Nu este vorba despre o valoare anume, ci despre calcul procentual. In acest caz, 1% e o valoare strategica unde sunt introdusi doar cei ce investesc Diamante. Daca toti cei de acolo alegsa investeasca peste 1 mil de lampioane atunci dvs. trebuie sa fiti peste ultimul care face parte din acea categorie ca sa intrati. Totusi, aveti ca punct de reper un numar de iazuri pe care trebuie sa-l depasiti ca sa intrati in acea liga: https://prnt.sc/1100t7m

Multumesc frumos ...
Practic trebuie sa strangem peste 118 puncte pentru a primi recompensa ...
 

TOMITA0001

Well-Known Member
pai am sters mizeriile, nu legendarele valoroase
am sters gen sofia, vasile....d-astea fara relevanta]
In opinia mea ,esentiale sunt acum ,la ora cand scriu,intre 15-17 cladiri legendare.Daca mai pun la socoteala primaria si drumurile (in unele situatii trebuiesc drumuri duble),toate acestea ocupa aproape jumatate din spatiile rezevate cladirilor.Daca se mai adauga o cladire ,doua militare ,de bunuri,etc ....spatiul ramas pentru cladiri speciale se micsoreaza substantial ,in ritmul in care ele apar.
Stiu...mai poti renunta la unele ,dar ....!
Daca tu esti multumit cu spatiul ramas pentru aceste cladiri speciale ,nu pot decat sa te felicit si sa-ti urez un joc cat mai placut.
Bafta !
 

Dumi.

Well-Known Member
Pai Tomita
depande si in ce era te afli
spre exemplu, in marte+centura si urmator in venus, bunurile se produc din diverse surse [EG, Himeji, GBG, zilnice, repetitive cu Frontenac mare,etc]+ colonia care e separata de main town
in mod normal nici nu ai nevoie de drumuri cu doua benzi in oras!
vorbim despre o legendara de era mare, deci care ar 3 prin definitie sa serveasca PREPONDERENT pe cei din erele de la marte in sus!
Ori ea la ora actuala NU face acest lucru :)
Ce nevoie am eu in erele mari de boost la monede sau provizii, de cativa banditi, cateva medalii sau 150 de pf?
acum serios vorbind?
 

Dumi.

Well-Known Member
Ultima CL pe care am sters-o a fost kraken-ul [cred ca era pe la level 22], considerand ca nu am nevoie de ce da vs spatiu pe care il ocupa.
Astea ar fi CL pe care le am in oras [galata nu e importanta, am pus-o doar ca imi place cum arata si e suficient de mica incat sa nu ma deranjeze prezenta ei.CL.jpg
 
Sus