Discuții despre Evenimentul de primăvară

DeletedUser2870

Guest
ce eveniment! Am 25% sanse la o cladire de-asta de cires si deschid cufarul de 5 ori si nu cade niciodata! Las-o### de porcarie. Mai bine ma las decat sa ma mai apuce frustrari de la in joc de-asta (dupa ce am mai bagat si diamante, ca de, poate pana la urma iese ceva, adica si inselat si cu diamantele luate ) :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9966

Guest
@fulgeru - iti inteleg fustrarea, dar haide sa avem un limbaj decent pe forumurile publice. Ai fost avertizat pentru acest fapt.
 

DeletedUser10098

Guest
Bună,

Sunt la misiunea 13/25 și nu pot trece mai departe din cauza faptului că nu pot trimite iscoade într-o provincie. Am toate provinciile cucerite. Cum pot proceda?

Mulțumesc!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Prin harta teritoriilor colegul meu se referă la harta continentului. Vă rog să faceți tichet la Suport pentru a putea face verificări.
 

maketi

Well-Known Member
Cele 5 cladiri pentru event trebuie sa fie unice pentru a se activa toate bonusurile sau pot sa folosesc de 2 ori aceasi cladire . Momentan imi lipseste de setul de 5 - Elesteul Nishikigoi ,daca pun in locul lui o Stanca Sakura se activeaza toate bonusurile ?
 
Ultima editare:

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Pentru a profita la maxim de bonusul celor 5 clădiri unice din acest event, ele trebuiesc așezate una lângă cealaltă și să fie unice, nu dubluri, ca în imaginea de mai jos:

adjacency.png
 

DeletedUser6253

Guest
Pentru bonusul maxim trebuie puse in ordinea de sus sau merg puse in linie?
 

DeletedUser9966

Guest
Trebuiesc puse exact cum este in imaginea de mai sus.
Per total, acea asezare ocupa un spatiu total de 5x5
 

Sonarvi

Well-Known Member
se poate inversa elesteul cu stanca si/sau poarta cu zona zen , si bonusurile sunt tot maxime
 

DeletedUser9966

Guest
Si daca tu asezi elesteul langa stanca, mai poti profita si de celelate 3 bonusuri de la celelalte 3 cladiri?
Sonarvi, daca nu esti sigur de un raspuns corect, te rog sa nu o mai faci, deoarece duci membrii in eroare.
 

Dumi.

Well-Known Member
Sonarvi nu a spus ca aseaza elesteul langa stanca. A spus ca daca pozitioneaza elesteul in loc de stanca si stanca in loc de elesteu, respectiv zona zen in locul portii si poarta in loc de zona zen, bonusurile maxime se pastreaza.
Geometric vorbind, are dreptate intrucat zona zen si poarta, respectiv elesteul si stanca, au aceleasi configuratii...
Si daca noi putem gresi, ca suntem oameni, geometria nu greseste niciodata!
 
Sus