Discuții despre Evenimentul toamnei 2020

dunbarton

Well-Known Member
Prima observatie: daca la eventurile de dininainte misiunea cerea sa finalizezi de 11 ori (cateodata de 13 ori) productia specifica unui interval de 8 ore, acum domnisoara de la patiserie s-a smecherit, cere sa finalizezi de 17 ori ceea ce inainte iti cerea s-o faci de 11 ori.
Sa intelegem ca s-a scumpit margarina?
 

Dragon X

Well-Known Member
Am o întrebare despre clădirea hambar? Dacă pun 2 lanuri de grâu lângă ,sa pot avea atac, se i-au in considerare ? Sau trebuiesc toate celelalte sa fie diferite sa poată fi luate in considerare ? Aștept un răspuns va rog .Multumesc
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Câmpurile trebuie să fie diferite pentru ca bonusurile să se activeze.
 
Ultima editare:

capitan222

Well-Known Member
Asa ai avea prea mult atac.Oricum daca vrei poti pune 4 lanuri de grâu și 2 câmpuri ocru daca vrei doar atac.Eventul e foarte bun pentru atac.
 

dunbarton

Well-Known Member
Am o întrebare despre clădirea hambar? Dacă pun 2 lanuri de grâu lângă ,sa pot avea atac, se i-au in considerare ? Sau trebuiesc toate celelalte sa fie diferite sa poată fi luate in considerare ? Aștept un răspuns va rog .Multumesc
Frate, iarta-ma, dar m-ai prins in toane proaste... vad ca ai mai postat si in alta parte... daca nu stii sa folosesti cratima, incearca constructii care nu necesita folosirea acestui semn ortografic, nu de alta, dar in loc sa inteleg intrebarea ma enervez pentru ca trebuie sa iti atrag atentia asupra necunoasterii limbii romane; scuze inca o data!
 

Proud129

Well-Known Member
Frate, iarta-ma, dar m-ai prins in toane proaste... vad ca ai mai postat si in alta parte... daca nu stii sa folosesti cratima, incearca constructii care nu necesita folosirea acestui semn ortografic, nu de alta, dar in loc sa inteleg intrebarea ma enervez pentru ca trebuie sa iti atrag atentia asupra necunoasterii limbii romane; scuze inca o data!
Cred ca poti intelege o propozite cu sau fara cratimia la un cuvant. Daca te blochezi la o cratima si iti creste tensiunea inseamna ca trebuie sa inchizi calculatorul si sa iesi 4-5 zile la plimbare prin aer liber. Iti recomand expozitiile de pesti acvatici sau sa vizitezi o gradina cu plante carnivore.
 

Dumi.

Well-Known Member
Prima observatie: daca la eventurile de dininainte misiunea cerea sa finalizezi de 11 ori (cateodata de 13 ori) productia specifica unui interval de 8 ore, acum domnisoara de la patiserie s-a smecherit, cere sa finalizezi de 17 ori ceea ce inainte iti cerea s-o faci de 11 ori.
Sa intelegem ca s-a scumpit margarina?
De fapt de 18 ori, ca sa te apese si sa te doara :))))
Uratel, ce sa zic?
 

capitan222

Well-Known Member
Aici dam informatii despre joc ne simtim bine nu vorbim despre gramatica limbii romane.Ca sa nu va enervati faceti-va un ceai fierbinte si trage-ti aer in piept de 5 ori.Apoi incercati sa nu va mai ganditi la nimic.Si s-a rezovat problema.Oricum eventul e foarte bun pentru atac 12 atac sau 8 aparare poti aranja 4 atac si 2 aparare sau invers.In afara de casa de septembrie nu ai la ce sa dai sa merite pus in oras,.
 

dunbarton

Well-Known Member
Joc FOE de ceva timp si inca nu imi este clar cum se stabileste clasamentul in cazul ligilor .
De exemplu, ca sa ajung ucenic, procentul de 20% la ce se aplica? Daca luam cazul din lumea B, acolo exista 21740 de jucatori inscrisi. Procentul se aplica la cei 21740 sau la numarul celor care au consumat cel putin un ingredient?
 

Cristeaua

New Member
Salutare tuturor.
Din câte am observat, la acest eveniment al toamnei este destul de dificil să ajungi chiar și în liga Ucenic (primii 20% adică).
Consider că fără diamante este dificil să ajungi în primii 20% deoarece toți doresc încă un pachet de selecție Câmpuri cu recolte.
Menționez că am colectat toate incidentele din oraș (zi de zi) și am jucat la maxim pentru acest eveniment pe toate lumile de joc. De nevoie am să bag și eu diamante, dacă va fi necesar.
 

Proud129

Well-Known Member
Salutare tuturor.
Din câte am observat, la acest eveniment al toamnei este destul de dificil să ajungi chiar și în liga Ucenic (primii 20% adică).
Consider că fără diamante este dificil să ajungi în primii 20% deoarece toți doresc încă un pachet de selecție Câmpuri cu recolte.
Menționez că am colectat toate incidentele din oraș (zi de zi) și am jucat la maxim pentru acest eveniment pe toate lumile de joc. De nevoie am să bag și eu diamante, dacă va fi necesar.
Bucura-te ca poti face cladirea de la event la nivel maxim fara diamante. Vrei sa avansezi in liga? Scoti cardul sau folosesti diamantele stranse din joc.
 

Cristeaua

New Member
Se pare că am uitat eu să fac și misiunile zilnice (de la cufărul cu Zilnic) de unde luam ingrediente, de asta am zis ce am zis mai devreme.
 

Banett

New Member
Dezamagitor, toate misiunile facute si nu am cladirea completa.....cineva mai sus (Proud129) spunea ca poate fi facuta fara diamante........oare sunt singurul care nu a intrat la Ucenici? pentru a avea setul complet ? (6 campuri si hambarul 4lv?)
 

danyyy05

Member
Si eu 5 campuri si hambar lvl 3, toate misiunile, cules evenimete si cateva misuni zilnice. Fara dimanate nu prea a fost posibil sa obtii tot. Se pare ca oricat timp ai petrece in jocul asta nu e de ajuns => acest joc nu e gratis.
 

capitan222

Well-Known Member
se putea lua tot setul cu cele 6 campuri si hambarul de 4 dar am ales sa pun hambarul de 3 si 4 lanuri de grau 2 campii ocru. si 1 camp begonii.
 

dunbarton

Well-Known Member
Tot setul se putea lua daca:
1. ai indeplinit toate misiunile, ai intrat in fiecare zi, ai stat cu ochii pe incidente, ai ales de fiecare data ingredientele drept recompensa la provocarea zilnica;
2. nu te-ai grabit sa consumi toate ingredientele imediat ce le-ai colectat si ai avut grija sa ai un stoc suficient catre sfarsitul evenimentului astfel incat sa poti jongla pentru a avea un numar egal de ingrediente la ultimele 5-6 incercari;
3. ai avut si putin noroc
 
Sus