Discuții despre Evenimentul verii 2016

DeletedUser9709

Guest
Super fain evenimentul , debea astept sa inceapa !! :cool:;);)
 

DeletedUser9964

Guest
ce înseamnă ,, motivează sau finisează 30 clădiri'' ?
ce anume trebuie să fac?
 

DeletedUser8516

Guest
Salut resisc, motivarea/finisarea unei cladiri se poate face fie folosind butonul "Ajutor" din dreptul colegilor de guild/prietenilor/vecinilor, fie vizitand un oras al unui priete/coleg de guild/vecin .
 

altul03

Active Member
Unde pot afla mai multe informati despre cele 4 noi cladiri adaugate la acest eveniment ?
 

Sonarvi

Well-Known Member
butonul de actualizeaza si invarte nu e pus bine. cred ca mai multi au apasat din greseala pe el in loc sa invarta fara sa schimbe roata pentru ca prea des se schimba cand sunt premii bune pe roata... si eu era sa apas o data din greseala... ar fi trebuit pus undeva sus, deasupra rotii, si butonul de invarte pus sub roata. nu imi explic altfel de ce se schimba asa des roata cand sunt premii foarte bune pe ea
 

DeletedUser8516

Guest
Buna seara,
Daca doresti sa afli informatii despre noile cladiri, la roata cand ele apar tine cursorul mouse-ului in dreptul acelei cladiri si vei afla toate informatiile necesare.

Legat de butonul "Actualizeaza si Invarte" el este destul de clar, nu cred ca se poate crea confuzie intre cele doua butoane.
 

altul03

Active Member
Am inteles dar acuma nu o sa stau 24h online sa vad cand apar cladirile sa pot vedea ce ofera , daia a-m intrebat daca e un link ceva sa le pot vedea.

Si as mai adauga ca puteti spune si misiunile cu fiecare cerinta pentru fiecare misiune.
 
Ultima editare de un moderator:

Sonarvi

Well-Known Member
SlapMe, tocmai asta e problema, ca butonul acela e prea clar , si multa lume tinde sa il apese direct fara sa mai citeasca ce scrie pe el...
oricum e abia la inceput, cred ca in timp lumea se va obisnui si n-o sa-l mai apese aiurea
 
Ultima editare:

Sonarvi

Well-Known Member
imi explica si mie cineva ceva? era un altar si un pachet de monede pe roata,(x3 pachetul). am rotit de 3 ori, am luat toate pachetele si apoi Greva a actualizat roata (s-a pierdut altarul). De ce s-a intamplat asta?

edit. de fapt cred ca luase altcineva altarul mai devreme si grafica rotii nu se updatase la mine la joc..
 

DeletedUser9890

Guest
Vreau sa raportez o greseala, pe roata mai era un altar al cunoasterii si cateva portrete, cand sa dau ca sa castig ultimele premii, roata se actualizeaza. M-am uitat jos in bara la "Evenimentele Vecinatatii" ultimul premiu a fost castigat de mine (pachet mic de provizi) la 15:22, 14:22 ora jocului si urmatoarea actiune, tot in momentul respectiv, a fost Greva Darn a actualizat roata. De ce jocul nu permite sa castigam si ultimul premiu? Dupa ce dam de roata si castigam toate rebuturile cand sa avem sansa la un altar, roata este actualizata automat.

Repet, cand s-a actualizat roata automat, pe roata inca se afla un altar si cateva portrete. Nu le-a castigat nimeni, se poate vedea si in bara de evenimente.

Din pacate nu am putut edita raspunsul deoarece timpul de 15 minute era expirat. Dar in imagine se poate vedea cum Greva Darn actualizeaza roata.
 

Atașamente

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    182 KB · Vizualizări: 9
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8516

Guest
Este posibil ca un vecin sau mai multi sa fi rotit in acelasi timp si sa se fi epuizat toate premiile. In acel moment Greva Darn a actualizat roata.
 

DeletedUser9890

Guest
Este posibil ca un vecin sau mai multi sa fi rotit in acelasi timp si sa se fi epuizat toate premiile. In acel moment Greva Darn a actualizat roata.


Tot ce este posibil insa am certitudinea ca ultimele incercari le-am dat eu si 2 incercari un alt jucator care a castigat provizii. Consider ca s-ar fi inregistrat in eventimentele vecinatatii castigul altui jucator indiferent daca ar fi rotit in acelasi timp.

Ce pot sa spun este ca in Brisgard am intampinat o situatie asemanatoare, dar la cateva ore diferenta si am putut castiga si ultimele premii. Probabil a fost o problema dar s-a remediat.
 

DeletedUser8516

Guest
Daca doresti sa se faca verificari suplimentare poti deschide un ticket la echipa de suport.
 

DeletedUser9837

Guest
Eu am constatat că butonul de ”Stop” care apare după ce apeși butonul ”Învârte” la roată este inutil. Spun asta pentru că imediat după ce apeși butonul ”Învârte” jocul hotărăște unde se va opri roata, apăsarea butonului ”Stop” fiind inutilă. Am observat de multe ori că imediat după apăsarea butonului ”Învârte” îmi apare sus în bară adăugarea câștigului în monede sau produse, știind astfel unde se va opri roata, deși aceasta mai dă 2 ture până să se oprească în dreptul respectivei căsuțe cu premiu în monede sau produse. Deci practic, e doar o iluzie că poți influența tu, dacă vrei, unde să se oprească roata.
 

Sonarvi

Well-Known Member
asa e, premiul se atribuie imediat ce ai apasat invarte. stop il folosesti doar ca sa se termine mai repede grafica de rotire a rotii ca sa poti da mai repede urmatoarea invartire :) (e util atunci cand raman premiile bune pe final si nu vrei sa ti le ia altul inainte)

inca un random:
 

Atașamente

  • 2.jpg
    2.jpg
    157,1 KB · Vizualizări: 7

BraveWww

Well-Known Member
Buna ziua,am o nedumerire.Pe lumile A si B am primit mesajul de incheiere la 31/32 si niste diamante.Pe lumea C am primit mesajul de incheiere la 30/32 si nici 1 diamant.Pe lumea D ce surpriza am?:)))
 

DeletedUser8516

Guest
Salut Brave, te rog sa deschizi un ticket suport pentru mai multe verificari. Multumesc,o zi placuta !
 

BlueWing

Well-Known Member
Sal.
In urma acestui event cred,, m-am pricopsit cu o Casa pe stalpi. Atunci eram in epoca fierului. produce 1125 monezi, 8medalii la motivare si 650 zambete.
Se pare ca pachetul de renovare are efect asupra ei. Stie cineva ce produce in epocile superioare? N-as vrea sa stric un pachet de renovare degeaba!
 
Sus