Discuții despre Evenimentul Ziua Sf. Patrick 2021

One Knight

Active Member
Dpar TEMPLUL DRUIZILOR nivel 10 este premiul? Nu exista si clairi adiacente ca la evenimentul SF. PATRICK de anul trecut?
 

basarab6

Member
Este superb, foarte incitant. Nu am înțeles când sau cum se poate trece la următorul oraș ?
Trebuie colectate un număr fix de trifoi (unde putem găsi cât - pentru a trece la următorul oraș.
Sau, după ce s-au efectuat toate îmbunătățirile la toți manangerii orașului, se poate trece la următorul oraș ? Aici m-am blocat cu înțelegerea.
 

dunbarton

Well-Known Member
Este superb, foarte incitant. Nu am înțeles când sau cum se poate trece la următorul oraș ?
Trebuie colectate un număr fix de trifoi (unde putem găsi cât - pentru a trece la următorul oraș.
Sau, după ce s-au efectuat toate îmbunătățirile la toți manangerii orașului, se poate trece la următorul oraș ? Aici m-am blocat cu înțelegerea.

Ca sa treci la urmatorul oras trebuie sa aduni 8.4Q de trifoi (dai click pe Continua si in noua fereastra iti apare 8.4Q activat daca ai acest stoc in magazie).
 

dunbarton

Well-Known Member
Doua aspecte pe care mi le-a semnalat Gica-Contra:
- misiunile 15 si 17 cer sa cresti nivelul de fericire cu acelasi numar de puncte; parca sunt prea apropiate cele doua misiuni;
- misiunile 10 si 13 se refera la negocieri; prima este definita ca fiind complexa, iar a doua-moderata; totusi, ambele cuprind doar 5 itemi, iar atunci, care-i diferenta?
 

basarab6

Member
am la sarcini de colectat 16 Q , și am colectat peste 8.4 Q , am dat pe ”continuă” și în ferestră mi-a apărut 8.4 Q, dar nu este activat. Mai am două sarcini, și îmi semnalează că alte sarcini sunt în orașul următor. Ce fac dacă îndeplinesc și cele două sarcini pe care le mai am în orașul la care lucrez acum, și nu se activează trecerea la următorul oraș. Mulțumesc pentru ajutor.
 

Geo.O

Well-Known Member
Legat de clădirea "Templul druizilor", ne poate spune cineva daca aceasta poate fi jefuită? In pagina de wiki nu scrie nimic despre lucrul asta.
 

dunbarton

Well-Known Member
Evenimentul a ajuns la jumatate...
Cateva sfaturi:
1. Nu va cheltuiti oalele cu aur pentru a creste managerii decat in momentul in care toate cele trei sarcini cer acest lucru; daca e vreuna care nu cere cresterea nivelului unui manager, concentrati-va pe indeplinirea acesteia;
2. Nu schimbati orasul decat in momentul in care aveti cel putin 1900 de oale, altfel nu puteti deschide toate cuferele si nu veti primi pachetul de modernizare a Templului druizilor; nu consumati oalele incepand sa deschideti si al doilea rand de cufere;
3. Nu va grabiti sa schimbati orasul inainte de a indeplini cele 25 de sarcini din fereastra evenimentului; daca indepliniti cele 56 de misiuni, ati primit la inceputul evenimentului cutia surpriza, schimbati orasul de 4 ori numai dupa ce ati indeplinit cele 25 de sarcini si ati deschis toate cuferele, atunci la sfarsit veti avea Templul druizilor la nivel 10. Oalele primite pe parcurs sunt mai mult decat suficiente.
 

LuLuSuN

Member
eu cred ca procentele la recompensele aleatorii oferite de templu sunt gresite
40 % sanse sa obtii pf sau bunuri si doar 5 % sa castigi provizii ? eu cred ca e invers
 

Vali

Well-Known Member
eu cred ca procentele la recompensele aleatorii oferite de templu sunt gresite
40 % sanse sa obtii pf sau bunuri si doar 5 % sa castigi provizii ? eu cred ca e invers
Nu e prima data cand procentele ar fi afisate necorespunzator, fata de tipul de castig...
 

basarab6

Member
Evenimentul a ajuns la jumatate...
Cateva sfaturi:
1. Nu va cheltuiti oalele cu aur pentru a creste managerii decat in momentul in care toate cele trei sarcini cer acest lucru; daca e vreuna care nu cere cresterea nivelului unui manager, concentrati-va pe indeplinirea acesteia;
2. Nu schimbati orasul decat in momentul in care aveti cel putin 1900 de oale, altfel nu puteti deschide toate cuferele si nu veti primi pachetul de modernizare a Templului druizilor; nu consumati oalele incepand sa deschideti si al doilea rand de cufere;
3. Nu va grabiti sa schimbati orasul inainte de a indeplini cele 25 de sarcini din fereastra evenimentului; daca indepliniti cele 56 de misiuni, ati primit la inceputul evenimentului cutia surpriza, schimbati orasul de 4 ori numai dupa ce ati indeplinit cele 25 de sarcini si ati deschis toate cuferele, atunci la sfarsit veti avea Templul druizilor la nivel 10. Oalele primite pe parcurs sunt mai mult decat suficiente.
 

basarab6

Member
Felicitări, ai „prins” toate capcanele acestui eveniment, care se adresează mai ales
celor inteligenți și foarte inteligenți, desigur și pentru ceilalți este o provocare incitantă.
Pe mine m-a captivat, chiar dacă nu am reușit să descopăr tacticile optime deât târziu,
dar am avut plăcerea intelectuală de a-mi putea ”număra” neoronii pe care îi mai am.
 
Sus