Discuții despre Evenimentul Ziua Sf. Patrick 2023

AlexMerlin

Well-Known Member
Ultimul nivel al Colibei druizilor nu se incarca (sageata e activa, dar Coliba arhidruidului nu mai apare).
1677154906529.png
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@AlexMerlin Nu este un bug. Pachetul de modernizare poate upgrada clădirea numai până la nivelul 9. Pentru Coliba arhidruidului este nevoie de Pachetul de modernizare Coliba arhidruidului.

Puteți obține acest pachet din Premiile evenimentului Sf. Patrick - un culoar suplimentar de recompense, disponibil pentru o investiție unică în joc. Fragmentele pachetului sunt disponibile și ca unul dintre Marile Premii ale Evenimentului. Și, în fine, nivelul 9 al Colibei Druizilor va produce în fiecare zi câte un Fragment necesar asamblării pachetului
 

Butybax

Guest
Ca să nu mai întreb aici am început să caut pe Wiki Forge of Empires. Dar coliba druizilor nu este listată. Se va adăuga ?
 

dunbarton

Well-Known Member
Parerea mea:

1. Nu moderniza managerii decat daca nu ai alta optiune ca sa deblochezi o misiune din cele 25;
2. Dupa ce ai facut cele 25 de misiuni, concentreaza-te pe productie astfel incat sa ajungi cat mai repede la 8,4Q; nu mai consuma oale pe imbunatatiri;
3 Daca ai 8,4Q si cel putin 1850 oale, treci la orasul urmator; cu cele 1850 oale (posibil sa fie si un bonus care sa-ti permita folosirea a doar 1400 oale) poti deschide cele 6 cufere care-ti vor da un pachet de selectie Coliba druizilor.
 

Dumi.

Well-Known Member
am facut o socoteala rapida
din pacate nu poate sa fie vorba de o constructie completa fara sa cumperi oale cu diamante sau paketul de premii cu bani.
 

Butybax

Guest
Nu știu dacă este o noutate dar sper că merită menționat aici faptul că oalele sunt mult mai utile pentru deschis cufere în trecerea de la un oraș la altul. Cine le recompensele pentru misiuni în oraș nu dau nici un ajutor la construcția sau modernizarea Colibei druizilor. Cam la 100 de misiuni în oraș iei o modernizare. Cine a deschis 6 cufere primește încă 6. Oale să ai că nu se termină. dar pentru noul oraș ai nevoie de minim 700-800 de oale ca să ajungi să ai manager la fabrica de artificii, altfel aștepți o nouă zi ca să mai primești 100 de oale. Deci fie cumpărați oale, fie le folosiți cu economie în oraș(e).
 

TOMITA0001

Well-Known Member
" Cine a deschis 6 cufere primește încă 6."

Butybax nu prea inteleg ce vrei sa zici aici.Spui ca primesti inca sase. Sase ce ???
 

Dumi.

Well-Known Member
nu e adevarat
daca deskizi 6 cufere, primesti un paket de coliba druizilor, in + fata de ceea ce ai luat din cufere
 
Sus