Discuții despre Evenimentul Ziua Sf. Patrick 2023

Rigs

Well-Known Member
am facut o socoteala rapida
din pacate nu poate sa fie vorba de o constructie completa fara sa cumperi oale cu diamante sau paketul de premii cu bani.
Depinde ce calcule ai facut sau ce intelegi prin "constructie completa"
Coliba de anul acesta se face super usor la lvl 9, desigur daca prin constructie completa intelegi sa ajungi la coliba arhidruidului, nu e posibil fara sa astepti cateva zile ca sa aduni fragmentele respective.
In orice caz, din punctul meu de vedere e o cladire speciala pe care merita sa o construiesti daca ai suficient spatiu prin oras, altfel nu merita sa te da prea multi peste cap ca sa o plantezi, e benefica pt bonusurile ofensive si pt acei copaci dar 150 de zile pt up maxim din punctul meu de vedere e prea mult, in 150 de zile vor aparea 2-3 eventuri si probabil cladiri ceva mai bune si mai fiabile.
 

Dumi.

Well-Known Member
prin constructie completa inteleg coliba Arhidruidului
orice cladire care da atat atac cat si aparare la atac e buna
daca mai da si supraunitar, asa cum da asta, e dementiala deja
 

Husker

Member
Am primit e-mail pe 23 februarie, cadou 500 oale
Macar le-ai primit. Dupa ce n-am primit mailul am deschis tichet. Cam asta a fost raspunsul:
Mulțumim pentru tichet.
Newsletter-urile despre evenimente fac parte din ofertele generale și bonusurile pe care le pot primi jucătorii. Aceste oferte sunt distribuite automat și este posibil ca nu toți jucătorii să le primească în același timp, iar unii pot chiar să nu le primească deloc la unele evenimente. Din păcate, nu putem acorda manual o ofertă la cerere.
Sa inteleg ca suntem impartiti in categorii? Nu suntem toti la fel? De mentionat ca asta e prima data in 4 ani de cand joc cand nu primesc emailul de la ei.
 

Dumi.

Well-Known Member
Am banuiala ca nu suntem toti tratat in mod egal.
Ce pot sa spun , fara sa acuz neaparat pe cineva, ca de cati ani sunt aici pe forum, am participat la toate concursurile posibile si desi la unele chiar meritam sa castig, nu am castigat niciodata nimic la ele [si nici nu sper ca am sa castig vreodata].
Nu e cu suparare, doar ca m-am cam lamurit cum e cu staff-ul frumoasei noastre congregatii :)
 

dunbarton

Well-Known Member
desi la unele chiar meritam sa castig, nu am castigat niciodata nimic la ele
Pentru ca la 99% din concursuri nu conteaza valoarea postarii sau participarii, ci norocul. Castigatorul se alege prin tragere la sorti.
La ultimul concurs organizat, probabil puteai sa scrii orice bazaconie, puteai sa tastezi doar '' . '' si tot intrai la tragerea la sorti si aveai sanse sa castigi...
 

Laurania

Well-Known Member
Am primit oalele pe mail până la urmă. Și fac clădirea la nivel maxim fără probleme. Mult mai bun evenimentul ăsta decât precedentele ...
 

AlexMerlin

Well-Known Member
E "util" ca am deja cladirea la nivelul 9, iar cand termin evenimentul voi avea 3 pachete de modernizare Coliba druidului in inventar... pe care le pot tine pana la anul sau le pot vinde pentru ca momentan nu mai am ce moderniza cu ele.
Si totusi, in ritmul acedta, abia prin august o sa am cele 150 de fragmente pentru a construi Coliba arhidruidului...
 

Rigs

Well-Known Member
E "util" ca am deja cladirea la nivelul 9, iar cand termin evenimentul voi avea 3 pachete de modernizare Coliba druidului in inventar... pe care le pot tine pana la anul sau le pot vinde pentru ca momentan nu mai am ce moderniza cu ele.
Si totusi, in ritmul acedta, abia prin august o sa am cele 150 de fragmente pentru a construi Coliba arhidruidului...
daca ai 3pachete de modernizare inseamna ca probabil ai in acelasi timp si 100/150 de fragmente pt arhidruid, ceea ce inseamna ca pe la finalul lunii aprilie vei avea cladirea la nivel maxim.
cladirea la nivel maxim fara investitie de diamante se putea face destul de greu si trebuia ”cunoscut” mecanismul eventului de la inceput, eu personal mai am nevoie de 100 de misiuni(aprox 3orase terminate), ceea ce era cu putinta daca nu consumam vreo 2-3k oale pe cufere ca sa termin si alta cladire de la eveniment, mai ales in ultima saptamana unde am ramas la limita cu oalele si nu mai reuseam termin un oras cu 30task-uri completate in 24h.
asta e, uneori rabdarea e o virtute :D cel putin bonusurile de la eventul acesta nu difera astronomic de la nivel 9 la 10 ca si in cazul altor cladiri
 

AlexMerlin

Well-Known Member
daca ai 3pachete de modernizare inseamna ca probabil ai in acelasi timp si 100/150 de fragmente pt arhidruid, ceea ce inseamna ca pe la finalul lunii aprilie vei avea cladirea la nivel maxim.
cladirea la nivel maxim fara investitie de diamante se putea face destul de greu si trebuia ”cunoscut” mecanismul eventului de la inceput, eu personal mai am nevoie de 100 de misiuni(aprox 3orase terminate), ceea ce era cu putinta daca nu consumam vreo 2-3k oale pe cufere ca sa termin si alta cladire de la eveniment, mai ales in ultima saptamana unde am ramas la limita cu oalele si nu mai reuseam termin un oras cu 30task-uri completate in 24h.
asta e, uneori rabdarea e o virtute :D cel putin bonusurile de la eventul acesta nu difera astronomic de la nivel 9 la 10 ca si in cazul altor cladiri
Am 3 pachete, dar nu am niciun pachet de 50 de fragmente, pentru ca nu ma grabesc sa fac cat mai multe orase posibile.
Am facut 5 orase, deci is la 5 pasi de punctul in care as fi castigat primul pachet de 50 de fragmente (ce nu se va intampla).
Asa ca raman si eu cu rabdarea... :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Dupa finalul evenimentului, am o singura observatie: poate ca ar fi fost bine ca inceputul evenimentului si, pe cale de consecinta, si sfarsitul evenimentului sa fie amanate cu o zi. A fost cam aiurea ca evenimentul sa se termine chiar de ziua Sf. Patrick; cred ca ar fi meritat ca evenimentul sa acopere intreaga zi a Sa.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Nu vreți să vă facă ăștia de la INNO și câte un masaj în fiecare săptămână? :D
Depinde cine de la INNO vina sa faca masajul ala... :D
Revenind la subiect... nu ma deranjeaza nici daca nu mai da deloc INNO chestii gratuite la inceputul evenimentelor. Ce mi s-a parut ciudat este ca unii au primit, altii nu...
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dupa finalul evenimentului, am o singura observatie: poate ca ar fi fost bine ca inceputul evenimentului si, pe cale de consecinta, si sfarsitul evenimentului sa fie amanate cu o zi. A fost cam aiurea ca evenimentul sa se termine chiar de ziua Sf. Patrick; cred ca ar fi meritat ca evenimentul sa acopere intreaga zi a Sa.
Cu asta m-ai convins să merg în pelerinaj în Irlanda, să pup moaștele lu Patrick ăsta neapărat! Că săracu sigur se sucește în raclă acum că am terminat noi eventul cu o zi prea repede!

Doamne, mare ți-e grădina...
 

dunbarton

Well-Known Member
Cu asta m-ai convins să merg în pelerinaj în Irlanda, să pup moaștele lu Patrick ăsta neapărat! Că săracu sigur se sucește în raclă acum că am terminat noi eventul cu o zi prea repede!

Doamne, mare ți-e grădina...
Bai Popo,
Cateodata sari calu' si cred ca de cele mai multe ori cazi in cap.
Nu-ti cere nimeni sa fii credincios si cu atat mai putin sa cinstesti un sfant al altei confesiuni. Dar este de bun-simti macar sa-l respecti si sa alegi cu atentie cuvintele cand vorbesti despre el.
In alta ordine de idei, ce am vrut sa spun a fost ca mi se pare aiurea sa organizezi un eveniment in cinstea unei zile anume, dar chiar acea zi sa nu aiba parte de evenimentul dedicat ei.
 
Sus